TŪRISMA BIZNESS | Domnīca

Marija Patrušenkova: dzīve Arābu Emirātos iemācija kā kontaktēties ar dažādām kultūrām

Marija Petrušenkova ir Apvienoto Arābu Emirātu kompānijas Centre Point Hydraulics mārketinga speciāliste un Biznesa augstskolas Turība studiju programmas „Reklāma uzņēmējdarbībā” studente. Tā kā šobrīd Marijas dzīve aktīvi aizrit Dubaijā, mārketingu viņa apgūst datorizētajās tālmācības studijās. Viņa stāsta par to, kā nonākusi tālajos emirātos, kāds ir darbs multikulturālā vidē un kādi mārketinga instrumenti ir visiedarbīgākie darbā ar dažādu tautu pārstāvjiem. Tā kā strauji tuvojas Latvijas Republikas dzimšanas diena, ko svin ne tikai Latvijā, bet to atceras arī mūsu tautieši ārvalstīs, Turības stundete atklāj to, kā latvieši Dubaijā svin Latvijas Neatkarības dienu.
Strādā Apvienotajos Arābu Emirātos, bet studē Latvijā
Mārketingā strādāju nu jau otro gadu, savukārt studijas Turībā uzsāku tikai šī gada sākumā. Man studēt attālināti ir daudz izdevīgāk un ērtāk nekā klātienē, arī uz eksāmeniem un studiju darbu aizstāvēšanu Latvijā es varu ierasties, saskaņojot ar pasniedzējiem sev visizdevīgāko laiku. Lielākais studiju izaicinājums ir tas, ka pats esi sava mācību procesa plānotājs. Semestra beigās zināšanas tiek novērtētas atbilstoši ieguldītajam darbam, tāpēc ir jāizvērtē patstāvīgi veicamo darbu apjoms un termiņi, lai saplānotu laiku un sekmīgi tiktu galā ar paredzēto programmu.
Apvienotajos Arābu Emirātos darbojos mārketingā industriālā kompānijā – darbs ir saistīts ar dažādu industriālo piederumu un mašīnu zīmolu reklamēšanu un virzīšanu tirgū. Jāatzīst, ka, uzsākot darbu, bija nepieciešams apgūt gan tehniska rakstura lielumus, gan līdz šim neizmantotus terminus angļu valodā, jo uzņēmumā ir vairāk nekā 4 000 dažādu specifisku industriālo piederumu, kas tiek izplatīti tālāk gan Arābu Emirātos, gan kaimiņvalstīs, un katram no tiem ir vajadzīgs spēcīgs mārketinga ierocis. Tagad esmu piešāvusies un ar vieglu smīnu sejā spēju diskutēt ar kolēģiem par jebkāda veida tehniskiem jautājumiem.
Ceļš no Rēzeknes līdz Dubaijai
Absolvējot Rēzeknes ģimnāziju, uzreiz devos jaunu iespēju meklējumos ārpus Latvijas. Vēlējos uzzināt vairāk par dažādām pasaules kultūrām, uzlabot svešvalodu zināšanas un iegūt interesantu un noderīgu darba pieredzi. Gandrīz gadu dzīvoju un strādāju Itālijā, pēc tam īslaicīgi arī Horvātijā. Latvijā bija īslaicīgi darbi, jo pēc vidusskolas labā uzņēmumā bez pieredzes tikt iekšā bija grūti.
Pārvākties tik tālu no mājām es noteikti nebiju plānojusi, tā bija nejaušība, kurā saskatīju jaunus izaicinājumus. Kad latviešu aģentūra piedāvāja iespēju strādāt Accor grupas tīkla Sofitel viesnīcā Dubaijā par klientu apkalpošanas speciālisti, tajā mirklī likās, ka ir jāmēģina un viss!
Darba intervija notika gan ar viesnīcas personāldaļas vadītāju, gan F&B menedžeri, kas īpaši šim nolūkam bija atlidojuši uz Rīgu. Tas ļāva uzticēties un radīja drošības sajūtu par darbu, kas gaidāms emirātos. Pēc pārrunām viss notika ļoti ātri. Pāris nedēļu laikā tika noformēta vīza un nopirkta vienvirziena biļete lidojumam, un jau nākamais mirklis, ko atceros, bija ceļa somas un plats smaids lidmašīnā uz Dubaiju!
Lai arī darbs bija ļoti aizraujošs un dinamisks, klientu servisā viesnīcā nostrādāju vien trīs mēnešus. Intensīvais darba grafiks un salīdzinoši zemais atalgojums lika meklēt kaut ko jaunu, tomēr šis darbs bija labs atspēriena punkts zemē, ko nu jau biju mazliet iepazinusi. Tā kā man labi veicas svešvalodas un esmu komunikabla, uzsāku darba meklējumus reklāmas, tūrisma un nekustamo īpašumu aģentūrās, līdz nonācu pie tagadējās darbavietas durvīm.
Dažādiem tirgiem atšķirīga pieeja
Ikdienā es strādāju ne tikai ar vietējiem pircējiem, bet arī ar tuvāku un tālāku valstu – Kataras, Omānas, Indijas, Ķīnas pārstāvjiem. Persijas līča reģionā viens no pieprasītākajiem tirgus produktiem ir industriālās naftas un gāzes, kā arī hidrauliskās caurules, līdz ar to mēs apkopojam informāciju un veicam tirgus pētījumus par konkurenci, tendencēm, patērētāju prasībām un vispārējo likumdošanu attiecīgajam produktam. Pēc precīzi izanalizētās tirgus informācijas katram reģionam tiek noteikti mārketinga pasākumi un to īstenošanas budžets. Piemēram, Āfrikas reģionā visbiežāk darbojas cenu politikas mārketings, savukārt vietējā tirgū nozīmīga ir dalība ikgadējās industriālās izstādēs gan Dubaijā, gan Abu Dabī. Vēl viens no svarīgākajiem mārketinga rīkiem ir reklāmas materiālu izplatīšana e-pastā, kas jo īpaši labi darbojas Indijā. Kad tik tikko bijām uzsākuši e-pasta mārketingu un sūtījām ziņas pārāk bieži, saņēmām attiecīgus e-pastus, lai sūtām retāk. No kļūdām mācās, sapratām, kā ir pareizi un kā nav. Uzbāzīgiem noteikti nav jābūt!
Atrodoties emirātos jau trešo gadu, varu secināt, ka ikvienam jābūt gatavam aktīvi strādāt starptautiskā kolektīvā. Ir jāatrod pareizā pieeja katram kolēģim, klientam un līdzcilvēkam. Darbam starptautiskā vidē es saskatu tikai pozitīvas iezīmes - ir jāattīsta kreatīvā domāšana, lai spētu izdzīvot un augt  tik multikulturālā vidē. Lieki teikt, ka ikdienā darba valoda ir tikai un vienīgi angļu valoda, kaut gan ir gadījies sastrādāties ar dažām Krievijas, Kazahstānas un Uzbekistānas kompānijām.

Latvijas svētki latviešu pulkā
Jau trešo gadu piedalīšos 18. novembra svinībās, ko organizēs Latvijas vēstniecība Abu Dabī. Iepriekšējos svētkos ar savu klātbūtni ir aplaimojuši tādi latviešu skatuves mākslinieki kā Linda Leen, Kaspars Zemītis un Ieva Akurātere, kas svētkiem piešķīra īpašu noskaņu. Svētki pie mums tiek labi organizēti. Lai arī latviešu apvienība Dubaijā salīdzinoši ir pavisam neliela –  esam apmēram 300 latvieši, ir ļoti patīkami 18. novembri pavadīt savējo pulkā.
Latvieši šeit galvenokārt sanāk kopā tieši svētkos – Ziemassvētkos, Lieldienās u.tml. Tā cenšamies uzturēt tuvāku saiti un radīt mazu latvisku noskaņu. Starp citu, nesen emirātus pameta mūsu latviešu apvienības vadītāja, tāpēc redzēs, kā būs tālāk. Es noteikti gribētu attīstīt latviešu kopā būšanu un kādreiz palīdzēt noorganizēt kādu pasākumu..
Šie daži gadi prom no Latvijas man jau ir snieguši lielu pieredzi profesionālajā jomā un devumu personīgajā izaugsmē, tāpēc tagad esmu gatava meklēt jaunus izaicinājumus. Šobrīd nevaru iedomāties piemērotāku vietu kā Dubaiju, kur augt savā izvēlētajā profesijā, jo šeit nepazīst limitus izaugsmē un attīstībā!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Velo un kino festivāls "Kino Pedālis" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 8. līdz 9. maijam Valmierā norisināsies velo un kino festivāls "Kino Pedālis". | Skatīt vairāk
Latvija
Ģimenes atpūta Jūrmalā Lielupe by SemaraH Hotels
Atpūta ģimenei: izmitināšana, brokastis, Wellness centra un Kids Club apmeklējums, vakariņas | Skatīt vairāk
107 EUR
SLĒPOŠANAS BĀZE “EGĻUKALNS” TAKA
Slēpošanas bāze “Egļukalns” piedāvā izklaidēties trīs trasēs: slaloma trase ar vairākiem tramplīniem, ģimenes un kameršļūkšanas (snow-tube). | Skatīt vairāk
“Melo-M” un Dināras Rudānes koncerts Valmieras Tūrisma informācijas centrs
13. martā plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā skanēs čellu trio "Melo-M" un Dināras Rudānes muzikālā koncertprogramma "Pieci elementi". | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.48542714sec.