TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Pētījumā noskaidro, kas veido pievilcīgu pilsētvidi Rīgā

Pievilcīgu pilsētvidi raksturo apstādījumi, iespēja droši pārvietoties ar kājām, iespēja ērti novietot auto, kā arī ģimenei un bērniem draudzīga vide – atklāj pētījumu kompānijas Kantar TNS sadarbībā ar “Mad City Happening 2018” veiktā aptauja.  

Aptaujas rezultāti ir nozīmīgs instruments, domājot par iedzīvotājiem, uzņēmējiem un investoriem pievilcīgas un mūsdienīgas pilsētvides attīstību Rīgā. Plašāk par to pasaules līmeņa eksperti, iedzīvotāji un uzņēmēji diskutēs vadošajā pilsētvides attīstības konferencē Baltijas jūras reģionā un pilsētplānošanas hakatonā “Mad City Happening 2018”, kas notiks šī gada 31. maijā un 1. jūnijā Rīgā.

Rīdziniekiem pievilcīgas pilsētvides elements, papildus jau minētajiem, ir arī iespēja droši pārvietoties ar velosipēdu, kamēr Latvijas iedzīvotāji kopumā vēlas atpūtas iespējas ielu malās (piemēram, soliņus, skvērus).

 
Bāze: Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 60 gadiem, n=805
Dati: Kantar TNS

Neils Balgalis, pilsētplānotājs un “Mad City Happening 2018” idejas autors: “Pilsētplānošanā pēdējos gados arvien aktīvāk iesaistās ne tikai amatpersonas, kam tas ir pienākums, bet arī paši iedzīvotāji un sabiedriskās organizācijas. Nebijis notikums ir VEF apkārtnes uzņēmumu – LMT, Accenture un citu – apvienošanās ar mērķi attīstīt VEF apkārtni kā modernu un pievilcīgu vidi – Rīgas tehnoloģiju sirdi. Interesanti, ka arī Kantar TNS aptaujā kopumā 65% rīdzinieku un 69% Latvijas iedzīvotāju būtu gatavi visdažādākajos veidos iesaistīties, lai labiekārtotu savas dzīvesvietas tuvāko apkaimi. Ceru, ka “Mad City Happening” kļūs par fantastiskas iedvesmas avotu ikvienam, kuram rūp Latvijas pilsētu attīstība.”

Sadarbībā ar LMT rīkotā “Mad City Happening 2018” galvenā tēma ir “Pilsēta un nauda”, kas ļaus pārdomāt neparastās attiecības starp pilsētu un naudu, iepazīt jaunus pilsētu attīstības finansējuma veidus, kā arī atklāt pilsētu apslēpto vērtību jeb tā saucamo neredzamo naudu – labiekārtotu vidi (apstādījumus, iespēju pārvietoties kājām, ērtu sabiedrisko transportu), iepazīt jaunākās tehnoloģijas un citas inovācijas, kas palīdz veidot pilsētas labākas, piesaistīt investorus, jaunus biznesus, iedzīvotājus un veicina attīstību.

Šī gada “Mad City Happening” ir unikāls arī ar 1. jūnijā notiekošo pilsētplānošanas hakatonu – ideju sacensībām, kurās komandas veidos un prezentēs savas radošās vīzijas par VEF apkārtnes teritorijas uzlabošanu. Uzvarētāju komandas balvās saņems 10 000 eiro!

“Mad City” pulcē visdažādākos pilsētas slāņus – baņķierus un māksliniekus, attīstītājus un urbānistus, tehnoloģiju uzņēmumus un dabas draugus, kā arī pilsētplānotājus, arhitektus, inženierus, antropologus un politiķus. Dalībniekiem ir iespēja ne tikai klausīties pasaules līmeņa ekspertu lekcijas, piedalīties diskusijās, bet arī veidot jaunus kontaktus, mācīties, atpūsties un izklaidēties.

Pasākums norisināsies divās vietās Rīgā – “Godvil” telpās bijušās rūpnīcas “VEF” teritorijā (31. maijā) un VEF Kultūras pilī (1. jūnijā). Vairāk informācijas: www.madcity.lv. Tas pulcēs ap 500 dalībnieku no 15 pasaules valstīm.

“Mad City Happening 2018” atbalsta LMT, EK pārstāvniecība Latvijā, Dānijas Kultūras institūts, New Hanza Capital, VEF Kultūras pils, “Microsoft”, Ziemeļvalstu Ministru padome.

Par aptauju
Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar TNS laikā no 2018. gada 24. līdz 26. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 805 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem, to skaitā 269 Rīgas iedzīvotājus.
Kantar TNS pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar TNS strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.

Par Kantar TNS
Kantar TNS ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar TNS ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar TNS Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

Par Grupa93
Uzņēmums SIA “Grupa93” ir ne tikai pieredzes bagātākā, bet arī neparastākā pilsētplānošanas kompānija ar spēju eksperimentēt, meklēt jaunus risinājumus un sasniegt kvalitatīvu rezultātu. Un tas viss ir par “Mad City Happening 2018”.

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vidzemes fitnesa diena Valmieras Tūrisma informācijas centrs
7. martā no plkst. 11:00 līdz 15:00 Valmieras peldbaseina ēkā notiks fitnesa pasākums kustību entuziastiem - Vidzemes fitnesa diena 2020. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 12.02.2020 - 27.02.2020 Ceļotāju stāstu vakarā - Austrālija Valmieras Tūrisma informācijas centrs
26.februārī pulksten 18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centra Ceļotāju stāstu vakarā aicinām uzzināt aizrautīgās ceļotājas Sandas | Skatīt vairāk
Valmieras Restorānu nedēļa Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 18. līdz 25. aprīlim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā Valmieras Restorānu nedēļa. | Skatīt vairāk
Kalnu Divriteņu maratons 2020 Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Latvijas valsts mežu Kalnu Divriteņu maratona sezona sāksies 26. aprīlī ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::2.65562892sec.