Tukuma pusē jūlijs ir dārzu svētku mēnesis

Tukums ir rožu pilsēta, bet tai apkārt saimnieko ne viens vien ziedu vai daiļdārza īpašnieks. Tukuma pievārtē atrodamas dažādu laiku muižas un dažādu veidu dārzi.

Kamēr pilsētā iepazīstams un izsmaržojams ir Rožu maršruts, tikmēr dārzu saimnieki jūlija mēnesi izveidojuši par dārzu pasākumu mēnesi. Viss sāksies ar Vēsturisko dārzu dienām 2019. gada 6. jūlijā Tukumā un Dārza svētkiem Jaunmoku pilī 7.jūlijā, turpināsies ar vasaras svinēšanas svētkiem Tukuma novada svētkos "Precību spēles Tukumā" 13.-14. jūlijā, kam sekos Dārza svētki Kalnmuižā 20. jūlijā un rožu dārzā "Rozītes" 27. jūlijā.

Vēsturisko dārzu dienas Tukuma pusē

Jūlija pirmās nedēļas nogalē visā Latvijā vairāk nekā 20 Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedru piedāvās ikvienam interesentam kopā ar lietpratējiem pamatīgāk iepazīt muižu zaļo rotu un aizraujoši pavadīt laiku gan piļu un muižu dārzos un parkos, gan senatnīgajās iekštelpās "Vēsturisko dārzu dienās".

Vēsturiskie dārzi un parki ir bijuši visās Latvijas muižās un šodien to liktenis ir līdzīgs pašām muižām. Liela daļa no tiem nav atpazīstami, daļa zudusi, bet ir dārzi un parki, kas tiek pētīti,  ir jau izpēti  un tiek atjaunoti. Ir arī dārzi un parki, kas tiek kopti un uzturēti tādi, kādi tie ir. Taču vēsturisks dārzs un parks ir muižas kompleksa neatņemama sastāvdaļa. Tie stāsta par muižas īpašniekiem reizēm pat vairāk nekā pilis un kungu mājas.

Vēsturisko dārzu dienu ietvaros 6. jūlijā Tukuma pusē būs iespēja piedalīties pasākumā ar nosaukumu "Franču rozes". Pulksten 12.00 Durbes pilī notiks seminārs "Franču rozes", kurā ģimenes stādaudzētavas – rožu kolekcijas dārza "Rozītes" īpašniece Daila Trubiņa iepazīstinās tuvāk ar franču rozēm. Vienlaikus būs iespēja apskatīt arī pils ekspozīciju "Durbes pils vēsturiskais interjers" un izstādi "Mežģīņu šarms un noslēpumi" - Francijas un Eiropas mežģīņu vēstures pavedieni no 16. gs. līdz mūsdienām.

Savukārt pēc semināra pulksten 14.30 būs semināra dalībniekiem būs iespēja doties apmeklēt rožu dārzu "Rozītes" (nokļūšana dalībniekiem katram ar savu transportu), lai apskatīt franču rozes un ne tikai dabā.

Tā kā seminārā vietu skaits ierobežots, interesenti aicināti pieteikties uz semināru elektroniski līdz 4.jūlijam šeit - https://ej.uz/FrancurozesDurbespils2019. Dalība seminārā ar muzeja muzeja biļeti: pieaugušajiem 2,50 EUR, studentiem un pensionāriem – 1, 50 EUR.

Adrese: Durbes pils, M/Parka iela 7, Tukums. Tālr.: 22041224 , tukumamuzejs.lv

Rožu dārzs "Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, dailasrozes.lv

Jaunmoku pils Dārza svētki "Mirkļa burvība"

2019. gada 7. jūlijā Jaunmoku pilī norisināsies ikgadējie Dārza svētki. Šogad tie sola daudz romantikas ar tēmu "Mirkļa burvība". Jau dienas vidū – pulksten 13.00 svētkus pils saimnieki atklās svētkus ar pūtēju kvinteta "Rīga" koncertu. Vēlāk būs iespēja doties aizraujošā ekspedīcijā pa pils parku un ieklausīties parka mūzikā un stāstos par aizgājušajiem un gaidāmajiem laikiem. Ļaujoties impulsīvam spēles priekam, atvērsies romantiskās parka foto saliņas. Visu dienu te norisināsies foto plenērs.   

Pēcpusdienā, pulksten 15.30 varēs ļauties dziesmām un iedvesmas sarunām kopā ar literāti Janu Egli un Austrasbērniem, bet vakara koncertā pulksten 18.00 baudīsim izcilu mākslinieku – šā gada jubilāru Kristīnes Zadovskas un Jāņa Lūsēna koncertprogrammu ar neiztrūkstošu skatuves kolēģa un drauga Zigfrīda Muktupāvela līdzdalību.

Svētkus bagātinās foto izstādes, radošās darbnīcas, amatnieku tirdziņš, Zīmes Centra unikālais piedāvājums un vizināšanās zirga pajūgā. Par gardu maltīti un atspirdzinājumiem rūpēsies kafejnīca "Liepaleja".

Dienas pasākumi ir bez maksas. Vakara koncerta biļetes pieejamas Jaunmoku pils un "Biļešu paradīzes" kasēs.

Adrese: Jaunmoku pils, Tumes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26187442, jaunmokupils.lv

Atvērtie dārzi Tukuma novada svētku laikā

No 11. līdz 14.jūlijam Tukumā norisināsies Tukuma pilsētas un novada svētki "Precību spēles Tukumā", kuru laikā arī divi daiļdārzu īpašnieki būs atvēruši apmeklētājiem durvis plašāk.

Sestdien, 13.jūlijā dienas pirmajā pusē Tukuma centrā – Brīvības laukumā pie luterāņu baznīcas būs ne vien amatnieku Smukumlietu tirdziņš, bet arī nu jau tradicionālais Ziedu tirgus. Te būs iespēja iegādāties kaut ko savam dārzam – ziedu stādu vai krūmu. Taču visu dienu – no pulksten 10.00 līdz 16.00 ciemos savā dārzā gaidīs Dace Lukševica, lai ikvienu puķu un dārzu mīļotāju iepazīstinātu, kā izveidot viegli kopjamu, ekonomisku un estētisku daiļdārzu.  Dārzā katram būs iespēja noskatīt, uzzināt un iegādāties sev iepatikušos augus. Dārza romantiskākajos stūrīšos varēs iemūžināt īpašos svētku mirkļus. Plašāks stāstījums un konsultācijas par dārza izveidi un kopšanas darbu paraugdemonstrējumi - pulksten 10.00, 12.00 un 14.00. Dārza apmeklējums - 2 EUR, bērniem līdz 12 gadu vecumam - ieeja bez maksas.

Adrese: Lejas iela 1, Tukums. Tālr.: 29177195, skaistiedarzi.lv

Savukārt svētdien, 14.jūlijā ciemos aicinās Dailas Trubiņas rožu kolekcijas dārzs Sēmē – "Rozītes". Dienas garumā - no pulksten 11.00 līdz 17.00 būs iespēja pastaigāties pa dārzu un iepazīt to jaunos un neparastos veidos. "Unikālo rožu karte" izvedīs pa rožu ‘labirintiem’, bet "Dārza neparastā augu taka" ļaus iepazīt ne vienu vien unikālo stādījumu dārzā – krūmu, ziedu vai koku. Vasaras baudīšanu papildinās radošās darbnīcas. Šajā dienā ikviens var ņemt savu pledu vai segu, piknika grozu un draugus, lai dotos uz dārzu sajust vasaru.

Pēcpusdienā – pulksten 15.00 dārzs aicinās ļauties mūzikai, jo tajā viesosies Karīna Tatarinova un apvienība "Plenērs" ar koncertprogrammu "Vasaru svinēt…". Kopā ar svētku īpašo viesi – aktrisi Maiju Doveiku būs iespēja klausīt populāras un mazāk zināmas latviešu estrādes dziesmas, kā arī aizrobežu un kino mūziku.

Adrese: "Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, dailasrozes.lv.

Vairāk informācijas par Tukuma novada svētkiem "Precību spēles Tukumā" – Fb.com/PrecibuSpelesTukuma

Dārza svētki Kandavas puses Kalnmuižā

20.jūlijā uz "Dārza svētkiem Kalnmuižas pilī" aicina žurnāla IR ‘Kultūras ceļojumi’. Abavas senlejas ieskautā pils un tās ainaviskā apkārtne ir kā rādīta skaistiem vasaras dārza svētkiem ar mūziku, gardu maltīti, dejām un sarunām starp tiem, kam interesē kultūra, patīk atklāt jaunas vietas un svinēt dzīvi. Šajā nedēļas nogalē viesiem būs baudāms īpašs jūlija vakars - ar koncertu pils ābeļdārzā, ar pils restorāna šefpavāra sagatavotu maltīti un dejām terasē.

Ierašanās uz svētkiem no pulksten 17.00. Svētku sākums 17.30. Pasākuma apmeklējuma ieejas maksa – 70 EUR personai. Cenā iekļauts koncerts pils dārzā, vakariņas, welcome drink, dejas. Vietu skaits ierobežots, tādēļ, ja ir jautājumi vai vēlme būt svētkos, zvaniet vai rakstiet pasākuma organizatoriem. Adrese: Kalnmuižas pils, Kandavas pagasts, Kandavas novads, www.kalnmuizaspils.lv.

Pasākuma organizatori: žurnāls IR, konatkttālr.: 67281588, e-pasts: info@ir.lv

Dārza svētki "Rozītēs"

Jūlija nogalē – sestdien, 27.jūlijā lielākais rožu kolekcijas dārzs "Rozītes" Tukuma pusē aicina uz Dārza svētkiem atkal! No pulksten 11.00 atkal dārzs būs atvērts apmeklētājiem. Ja kāds būs pabijis te jau 14.jūlijā, tad vērts šurp doties arī 27.datumā. Tad te būs dārzs iepazīstams ne vien ar "Unikālās rožu kartes" palīdzību vai, izejot "Dārza neparasto augu taku". Šajā sestdienā dārzā būs izveidots "Ziedu labirints" un "Smaržu kaleidoskops".

Ikviens, kas būs atbraucis uz dārzu, varēs ne vien iepazīt 4000 ziedu kolekciju, bet arī pats tikt pie savas rozes, jo svētku laikā darbosies arī Rožu tirgus. Brīva atmosfēra un piknikam raksturīgā gaisotne valdīs ikvienā dārza nostūrī. Būs protams arī koncerti – gan dienas vidū, gan vakarā. Vakara koncerts solās īpašs, jo to spēlēs "Iļģi". Tas nozīmē, ka sagaidāms ne vien koncerts, bet arī kopīga sadancošanās.

Adrese: "Rozītes", Sēmes pagasts, Tukuma novads. Tālr.: 26469604, dailasrozes.lv.

Ieplāno laiku pavadīt dārzos! Atbrauc ciemos uz Tukumu pēc smukuma!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 03.11.2020 - 30.11.2020 Midweek holiday - otrā nakts par brīvu! Baltic Beach Hotel & SPA
Mēs zinām - ar vienu dienu nepietiek, lai iepazītu mūsu brīnišķīgo viesnīcu, un esam izlēmuši pagarināt jūsu brīvdienas, 2. nakti viesnīcā | Skatīt vairāk
Latvija no 110 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.11.2020 - 26.11.2020 BLACK-YAY atlaides līdz 30% Grand Poet Hotel by Semarah
Rezervē pa tiešo & saņem līdz pat 30% ATLAIDI no cenas best available atpūtai diviem vai ģimenei līdz nākamā gada beigām. | Skatīt vairāk
Ģimenes atpūta viesnīcā Neiburgs Estravel Latvia
1 nakts ģimenei līdz 4 personām apartamentos, brokastis, sporta un atpūtas centra piedāvājums | Skatīt vairāk
no 72 EUR
Tavs birojs Baltic Beach Hotel, pusdienas Estravel Latvia
Iekļautas pusdienas, kafija, ūdens, Powerlab Fitness apmeklējums, internets // Piedāvājums 1 vai 5 dienām, 1 – 2 personām, bez nakšņošanas (no ~8 | Skatīt vairāk
no 70 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32396698sec.