Tiks svinēti 10.Balvu novada svētki

No 19.-20.jūlijam tiks svinēti 10.Balvu novada svētki „Ir labi būt lielai saimei”.

Svētki sāksies 19.jūlijā plkst.17:00 ar strītbola un minifutbola turnīru „Balvi Open Street” laukumā pie Balvu Valsts ģimnāzijas. Pasākumu organizē Balvu Sporta centrs, un tas notiks jau piekto gadu. Sportiskajās aktivitātēs aicinās iesaistīties kā bērnus, tā jauniešus un pieaugušos.

Plkst.20:00 Balvu pilsētas estrādi ieskandinās deju mūzikas parāde „Vasaras Assorti” ar mūziku visdažādākajām gaumēm:  romantiskais Ēriks Gruzniņš, vienmēr atraktīvās un pozitīvās māsas Legzdiņas, aizraujoša deju mūzika ar grupām "Rolise", "Vidroks", "Starpbrīdis", "Vilx",  pasākumu vadīs un dziesmas izpildīs šarmantais Ainars Bumbieris, pusnaktī uz skatuves uzstāsies enerģiskie ballētāji - grupa "BERMUDU DIVSTŪRIS", līdz rīta gaismai izklaidēs DJ Ingars. Biļetes iepriekšpārdošanā 7, - EUR, pasākuma dienā 10, - EUR.

20.jūlijs sāksies ar festivāla „Latgales ērģeļu dienas 2019” topošo ērģelnieku koncertu Balvu evaņģēliski luteriskajā baznīcā plkst.11:00, kur piedalīsies Latgales reģiona topošie ērģelnieki un Balvu Mūzikas skolas audzēkņi. Pirms tam, plkst.9:00 būs arī svētku Dievkalpojums. Lai mūzikas baudījums būtu pilnīgāks, ar video projekcijas palīdzību klausītāji varēs vērot mākslinieku priekšnesumu tuvplānā, redzēt emocijas un izpildījuma tehniskās nianses. Turpinot tradīciju, visi interesenti pēc katra koncerta ir aicināti tuvāk iepazīties ar konkrēto ērģeļu uzbūvi un darbības principiem, kā arī pieredzējušo mākslinieku pavadībā pamuzicēt paši.

Koncerts Balvos ir viens no deviņiem ērģeļmūzikas svētkiem, kas notiek no 12. līdz 27. jūlijam vairākās Latgales baznīcās. Festivāls „Latgales ērģeļu dienas” ir labdarības projekts un ieeja visos tā koncertos ir par ziedojumiem, kas šogad tiks novirzīti Tilžas Svētā Jāzepa Romas katoļu baznīcas ērģelēm, kuras ir uzbūvējis Mārtiņš Krēsliņš 1940.gadā. Viņš ir pirmais profesionālo ērģeļbūvētāja izglītību ieguvušais latviešu izcelsmes ērģeļbūvētājs vāciešu un poļu kolēģu vidū. M.Krēsliņš dzimis 1911.gadā Jēkabpilī, darbības uzplaukuma laiks 19.gadsimta beigas un 20.gadsimta sākums, meistars uzbūvēja ap 130-140 ērģeļu un harmoniju. M. Krēsliņa ērģeles aizgāja pasaulē ar firmas zīmi „Martin Kresling in Jacobstad”,1895.gadā meistaram uztic ērģeļu uzstādīšanu 4.Dziesmu svētkos Jelgavā.

Jau desmito gadu Festivāls pulcē lieliskus mūziķus, kuri ar savu talantu atbalsta Latgales dievnamos esošo stabuļu ērģeļu atdzimšanu un saglabāšanu. Festivāla mērķis ir popularizēt ērģeļspēles kultūru un latviešu ērģeļmākslu, atbalstīt ērģeļu uzturēšanu un apkopi, kā arī vēlreiz apliecināt to, ka Latgale un Latvija var lepoties ar daudziem spožiem ērģelniekiem.

No plkst.9:00 laukumā pie Balvu kultūras nama ikviens tiek aicināts apmeklēt mājražotāju un amatnieku tirdziņu svētku noskaņā, lai iegādātos tuvāku un tālāku mājamatnieku un zemnieku produkciju.

Plkst.12:00 būs Bērnības svētki Balvu novada piecgadīgajiem bērniem kopā ar pasaku tēliem no „Pārsteigumu karuseļa” Balvu pilsētas estrādē.

Tieši pusdienlaikā, plkst.12:00, Dzirnavu ielas pludmalē, tiks dots starts arī Latvijas un Baltijas čempionātam ūdens motocikliem, kuri Balvu ezeru pierūcinās jau sesto reizi. Pasākumu, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 dalībnieki, organizē Balvu Sporta centrs sadarbībā ar Latvijas ūdens motociklu asociāciju

Plkst.15:00 sāks dižoties pagasti, aicinot iegriezties viņu sētās – „Dižens mans pagalmiņš”, kur varēs vērot gan pagastu uzstāšanos, gan iegādāties vietējo zemnieku, mājražotāju un amatnieku produkciju.

Arī atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Pilsētvides serviss” plkst.16:00 piedāvās savu vides izglītības programmu, dodot startu #Plogging skrējienam gida pavadībā, kurā varēs piedalīties visi interesenti. #Plogging kustība palīdz attīrīt mežus, ceļmalas un citas teritorijas no atkritumiem, tādejādi padarot vidi draudzīgāku gan dzīvniekiem, gan pašiem sev. #Plogging paver acis uz to, cik daudz izmestu atkritumu patiesībā ir pilsētu ielās, parkos un mežu takās, un sabiedrībai ir jāmaina priekšstats par to, ka pacelt atkritumus uz ielas ir dīvaini.

Prieka stundā bērniem no plkst.16:30 Balvu pilsētas estrādē būs iespēja darboties radošajās darbnīcās un spēlēs kopā ar viesmāksliniekiem.

Bet plkst.19:00 Balvu pilsētas estrādē būs noslēguma koncerts „Lai satiktos!”. Koncertprogrammā: Balvu novada Domes Atzinības rakstu pasniegšana un brīvdabas koncerts, kurā muzicēs Andris Ērglis, Ieva Kerēvica, Agnese Rakovska, Igo, Atis Ieviņš, Ingus Pētersons un pavadošā grupa, bet vakarā par raitu dejas soli rūpēsies grupas „Klaidonis” un „Alu cilvēki”. Ieeja bezmaksas.

Novada svētku ietvaros Balvu Novada muzejs arī piedāvā apmeklēt ekspozīcijas un izstādes - 19.jūlijā no plkst.10:00 – 17:00 un 20.jūlijā no plkst.11:00- 16:00.

Uz tikšanos 10.Balvu novada svētkos!


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tūrisma piedāvājums skolēniem TAKA
Jaunu prasmju apgūšana, kultūrvēstures un dabas izzināšana, amatnieki un apskates saimniecības, izklaides, aktīvā atpūta, ekskursijas, degustācijas. | Skatīt vairāk
Latvija
Minizoo JuRita TAKA
Šeit iespējams apskatīt, pabarot, paglaudīt alpakas, lamas, ķengurus, kamieli, dambriežus, punduraitas, ēzeļus, poijus, zirgus, trušus un citus | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.10.2019 - 27.10.2019 Novembris ir "siltas" atpūtas laiks! Jantarnij Bereg
Sanatorijā "Jantarnij bereg" no 1. novembra līdz 22. decembrim tiek atklāta īpašo cenu sezona: - no 36 eiro vienai personai! | Skatīt vairāk
36 EUR
Apvienība "Comedy Latvia" Valmierā  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
23. novembrī plkst. 20:00 koncertzālē "Valmiera" uzstāsies stand up apvienība "Comedy Latvia" ar savu līdz šim grandiozāko tūri "Tas Nav Nopietni". | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37772799sec.