Putnu vērošanas iesācējiem pieejams ceļvedis 40 putnu sugu iepazīšanai Latvijā

Putnu vērošanas iesācējiem pieejams ceļvedis 40 putnu sugu iepazīšanai Latvijā

Par godu Pasaules gājputnu dienai, kas tika atzīmēta 9. maijā, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicinājusi putnu vērošanas iesācējus, tostarp bērnus, iepazīties ar jaunveidoto īso ceļvedi 40 putnu sugu iepazīšanā Latvijā "Mans pirmais putnu noteicējs".

"Gājputnu ceļojumi mums atgādina, ka putni nepazīst cilvēku nospraustās robežas, un tieši tāpēc ir tik svarīga starptautiska sadarbība šo sugu aizsardzībā. Taču, lai mēs spētu palīdzēt putniem, pirmais solis ir tos iemācīties atpazīt," norāda Latvijas Ornitoloģijas biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus.

Papildinātais 40 putnu sugu kabatas formāta izdevums tapis kā viena no aktivitātēm starptautiskās gājputnu atgriešanās reģistrācijas programmā "Dzīvais pavasaris" (Spring Alive), ko Latvijā koordinē Latvijas Ornitoloģijas biedrība.

"Pavasari nereti saistām tieši ar gājputnu atgriešanos un ar putnu dziesmām. Šis ir īstais brīdis, lai putnu sugu daudzveidību izzinātu tuvāk, iemācoties atpazīt Latvijai raksturīgākos putnus dabā. Aicinot mazos putnu vērotājus ziņot par saviem gājputnu, tostarp, baltā stārķa, dzeguzes, bezdelīgas un citu putnu sugu novērojumiem projektā "Dzīvais pavasaris", priecājamies dāvināt ikvienam putnu draugam pieejamu vērtīgu pašmāju "palīgu" putnu sugu noteikšanā," stāsta Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants.

Noteicējā iekļautas izplatītākās 40 putnu sugas, kas novērojamas Latvijā. Līdzās to zīmētiem attēliem uzskaitītas šo putnu raksturīgākās pazīmes, kā arī katrai sugai minēts kāds mazākzināms fakts. Papildus bukletā iekļauta arī praktiska informācija par pirmajiem soļiem putnu vērošanā.

Elektroniski izdevums "Mans pirmais putnu noteicējs" ir pieejams bez maksas lejuplādei šeit.

Drukātā formātā "Mans pirmais putnu noteicējs" būs pieejams Latvijas Ornitoloģijas biedrības pasākumos un vizītēs skolās, kā arī par ziedojumiem sazinoties ar LOB, rakstot uz e-pastu putni@lob.lv.

Pasaules gājputnu dienu maija otrajā nedēļā starptautiski atzīmē kopš 2006. gada ar mērķi pievērst uzmanību gājputnu aizsardzībai, savukārt "Dzīvais pavasaris" ir starptautisks projekts ar mērķi radīt bērnos interesi par putniem un to aizsardzību, ļaujot piedzīvot putnu migrācijas burvību pašu acīm un kura 2020. gada tēma ir kā kļūt par labu putnu vērotāju.

Projekta būtība ir bērniem, viņu ģimenēm, draugiem, skolotājiem Eiropā, Āzijā un Āfrikā vairot izpratni par gājputnu sugu aizsardzības nepieciešamību, mudinot pašiem vērot putnus un ziņot par gājputnu – baltā stārķa, bezdelīgas, svīres, dzeguzes, bišu dzeņa, krastu čurkstes un smilšu tārtiņa – novērojumiem savā apkaimē, reģistrējot tos tiešsaistē.

Projektu jau desmito gadu koordinē starptautiskā dabas aizsardzības organizāciju savienība "BirdLife International", ko Latvijā pārstāv Latvijas Ornitoloģijas biedrība. Projekta īstenošanu jau otro gadu finansiāli atbalsta "BirdLife International" sadarbības partneris – starptautiskais uzņēmums "HeidelbergCement". Plašāk: www.springalive.net.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS TAKA
Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. | Skatīt vairāk
IDEJAS PASTAIGĀM DABĀ TAKA
Esam apkopojuši brīnišķīgas vietas Daugavpils novadā, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību. | Skatīt vairāk
Minizoo JuRita TAKA
Minizoo JuRita šogad ir iegādājies daudz jaunu dzīvnieku, kuru skaits jau pārsniedz 100, un kur iespējams tos barot, glaudīt un tie atrodas brīvi | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.73417211sec.