Jūrmalā veidos daudzfunkcionālu Ķemeru dabas izglītības centru

Pabeigts darbs pie Ķemeru daudzfunkcionālā dabas izglītības centra pamata ekspozīcijas tehniskā projekta izstrādes. Pamata ekspozīcija būs viens no būtiskākajiem dabas izglītības centra darbības virzieniem, un plānots, ka tā ar savu saturu spēs piesaistīt vidēji 60 000 apmeklētāju gadā.

Kvalitātes zīme – ekspertu pieredze

Apliecinājums satura kvalitātei ir Latvijas Universitātes zinātnieku un ekspertu piesaiste, savukārt tehnisko projektu izstrādāja SIA "Dd Project" apvienībā ar audiovizuālā aprīkojuma projektēšanas uzņēmumu SIA "Solavi". "Dd Project" strādā pie ekspozīciju un izstāžu projektēšanas; uzņēmuma pieredzi raksturo tādi projekti kā Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzeja patstāvīgās ekspozīcijas tehniskais projekts, Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas izstādes projekts, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja pastāvīgā ekspozīcija, Aspazijas mājas digitālā ekspozīcija un daudzi citi.

Ekspozīcijas satura izstrādē lielu darbu ieguldījuši Latvijas Universitātes eksperti – dažādu nozaru dabas zinātņu pētnieki: fiziķis, biologi, tostarp botāniķis, zoologs, mikrobiologs, ķīmiķis, farmakoloģijas speciālists, astronoms, ģeologs, vides zinātnes un citi speciālisti. Tas vieš pārliecību, ka piedāvātais saturs būs kvalitatīvs un saistošs gan skolēniem, kas ekspozīciju apmeklēs izglītojošiem mērķiem, gan ģimenēm ar bērniem – izziņai un izklaidei.

Pamata ekspozīcijas mērķis ir atklāt Jūrmalai raksturīgos dabas procesus interesantā, apmeklētājam negaidītā un saistošā veidā. Ekspozīcija balstīta četros principos: informēšana, izglītošana, iesaistīšana un izklaidēšana. Šie principi ir iekļauti ekspozīcijā kā paralēli un savstarpēji papildinoši faktori, kas nodrošina apmeklētājiem interesantu, emocionālu un nepastarpinātu pieredzi.

Gada cikls Jūrmalas dabā

Ekspozīcija sākas ar ievadu, kurā raksturota Jūrmalas biotopu daudzveidība, un pēc tam apmeklētājs secīgi uzzina par sešiem biotopu veidiem – pļavām, upēm, purviem, jūru, mežu, ezeriem. Katrā sadaļā tiek izstāstīts par to, kādā veidā dažādi biotopi ir saistīti ar citiem, ekspozīcija noslēdzas ar apkopojošu tēmu – gada cikls Jūrmalas dabā.

Visas ekspozīcijas daļas caurvij vairāki pastāvīgi saturiski motīvi un sasaista ekspozīciju vienotā veselumā: pirmkārt, Jūrmalas dabas bagātība un daudzveidība, otrkārt, cilvēka atbildība par dabiskās vides saglabāšanu un, treškārt, daba kā process un mainīga, mijiedarbīga sistēma.

Ekspozīciju plānots izveidot trīs kārtās: pirmajā kārtā paredzēts izveidot pļavas, upes un jūras sadaļas, otrajā kārtā – purva, meža, ezera un gadalaiku sadaļas, savukārt trešajā kārtā – laboratorijas.

Piesaistīs ES finansējumu

Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes speciālisti pamata ekspozīcijas pirmās kārtas izveidei piesaistīs Eiropas Savienības fondu finansējumu, proti, paredzēts, ka ekspozīcijas izveides pirmo kārtu un labiekārtojumu Ķemeru dabas izglītības centra teritorijā un centra funkcionālajā teritorijā – mežaparkā – līdzfinansēs no darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" finanšu līdzekļiem. Saskaņā ar plānoto laika grafiku projekta iesniegums Eiropas Savienības fondu finansējuma piesaistei kā Ķemeru dabas izglītība centra jaunbūvei, tā pamata ekspozīcijas pirmās kārtas un centra teritorijas un mežaparka labiekārtošanai jāiesniedz līdz 2019. gada 30. septembrim.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”  TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā" | Skatīt vairāk
Latvija
Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā Astra Tūre Daugavpils
Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā. | Skatīt vairāk
no 1.40 EUR
Ekskursija "Valmierā zaļa dzīvošana" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Valmieras pilsētas svētku laikā, 27.jūlijā no plkst. 18:00 līdz 19:30, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina valmieriešus un pilsētas viesus | Skatīt vairāk
Dodies ar laivu pa Gaujas Nacionālo parku Siguldas novada TIC
Smelies idejas un dodies aizraujošā ceļojumā pa Gaujas Nacionālo parku ar laivu, lai iepazītu tā gleznaino ainavu un daudzveidīgo dabu. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.38392091sec.