Šogad Eiropas Muzeju nakti Cēsis pavadīs saules akmens – dzintara noskaņās

Šogad Eiropas Muzeju nakti, 17. maiju, Cēsis pavadīs saules akmens – dzintara noskaņās. Dzintars kā nacionālais dārgums un vērtība gan tiešā, gan simboliskā nozīmē. Katrs, pat vismazākais dzintara gabaliņš ir unikāls un vērtīgs, tāpat kā katrs no mums. Tādēļ šogad Muzeju naktī – stāsti par cēsniekiem, lieliem un maziem dzintariem mākslā un mūzikā, svētkos un ikdienā.

Lai pievērstu  sabiedrības uzmanību  kultūrvēsturiskajam mantojumam, Muzeju nakts visā Latvijā notiks jau desmito reizi –  šogad ar devīzi "Sarkanā krāsa – dzintars".

Muzeju nakts tiks atklāta pulksten 21.00. Pils dārzā, kur pilsmuižas grāfs sagaidīs un  sveiks viesus.

Ziedošā pavasara nakts burvību atklās Mūzikas vidusskolas stīgu orķestris, ar operešu un mūziklu melodijām ielīksmos Latvijas Nacionālās operas māksliniece Evita Pehlaka.

Pils dārzā  brīvdabas kino programma - jaunās, tikko tapušās video filmas "Dzintara iela  Cēsīs"  pirmizrāde,  galvenajās lomās  ielas mājas un ļaudis.

Skatīsimies režisora Rodrigo Rikarda dokumentālo  filmu ciklu "Dzintara ceļš no Baltijas līdz Romai"  un ceļojumu pa  Dzintara ceļu kopā ar Janīnu Kursīti.

Cēsu Jaunajā pilī jau visas dienas garumā būs iespēja apskatīt cēsnieku ģimeņu dzintara relikvijas, muzeja pastāvīgo ekspozīciju un jauno izstādi  "Jānis Cimze Vidzemē un Eiropā. Skolotājam un komponistam 200".

Par Muzeju nakts brīnumiem bērniem gādās Z(in)oo un Mazās Brīnumzemes gudrie darbinieki.

Viduslaiku pilsdrupās no pulksten 19.00 Muzeju nakts dalībnieki varēs doties nakts ekskursijā lukturīšu gaismā.

Izstāžu namā  būs iespēja apskatīt mākslas izstādes un apbrīnot dzintara mirdzumu  mākslinieces Ivetas Vecenānes tekstilā, klausīties Annas Sakses un Imanta Ziedoņa pasakas mūzikas pavadījumā.

Pils laukumā Cēsu jauniešu dome sadarbībā ar atpūtas parku Ozolkalns  ļaus ikvienam  atraktīvi un aktīvi darboties.

Savukārt Tūrisma informācijas centrā varēs pieteikties un piedalīties orientēšanās spēlē  "Dzintara meklētāji".

Cēsu muzeja darbinieki aicinās savā dārgumu krātuvē – atklātā krājumā telpās Rīgas ielā 23. Vērojoties šīs istabas plauktos vecāki ļaudis atgriezīsies bērnībā, bet jaunajiem  pavērsies senču vēstures lapas.

Nakts izskaņā aicināsim dziedāt, dejot un slavēt 10. Muzeju nakti kopā ar dziedošo cēsnieku Aizgaļu ģimeni.

Dzintars spēj sildīt, iedvesmot  un dziedināt. Lai mums visiem skaista Muzeju nakts, meklējot savu dzintaru. 

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
"Mājas kafejnīcu dienas" Preiļu novadā Preiļu novada TIC
26. un 27. jūlijā norisināsies “Mājas kafejnīcu dienas” Preiļu novadā. Arī šogad Preiļu novads kuplā skaitā piedalās tradicionālajā | Skatīt vairāk
Latvija
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2025 - 11.07.2025 Mājas kafejnīcu dienas Gulbenes novadā Gulbenes novada TIC
Gulbenes novads aicina izbaudīt sirsnīgas un garšām bagātas Mājas kafejnīcu dienas, kas norisināsies 2025.gada 12. un 13.jūlijā. | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.73215508sec.