Intervija: Kāds ir izdevīgākais ceļojumu apdrošināšanas veids?

Intervija: Kāds ir izdevīgākais ceļojumu apdrošināšanas veids?


Viens no svarīgākajiem jautājumiem pirms katra ceļojuma ir kādu ceļojumu apdrošināšanas veidu izvēlēties. Protams, katram individuāli ir jāapsver riski, ņemot vērā savu dzīvesveidu un izvēlēto ceļojuma tipu. Šodien apdrošināšanas kompānijas piedāvā daudz un dažādas ceļojumu polises, kura tad ir piemērotāka tieši Jums? Lai iegūtu vairāk informācijas par ceļojumu apdrošināšanu un to veidiem, tūrisma ziņu portāls Travelnews.lv aicināja kompānijas Baltijas Apdrošināšanas Nams (BAN) attīstības projektu vadītāju Jaroslavu Tomašēviču uz interviju.


Travelnews.lv: Baltijas Apdrošināšanas Nams Latvijā darbojas jau ilgāk par 10 gadiem un ir pierādījis sevi kā nopietno un uzticamo kompāniju, kas ir svarīgi apdrošināšanas nozarē. Šī gada pavasarī BAN ir nācis klājā ar jaunu ceļojumu apdrošināšanas koncepciju, kurš tiek pozicionēts kā «pārdomāts ceļojumu apdrošināšanas programmu klāsts jebkuram maršrutam par pievilcīgu cenu.» Sakiet, kas pierāda šo apgalvojumu? Kas atšķir Jūsu piedāvājumu no citiem? Kādas ir Jūsu ceļojumu apdrošināšanas polišu priekšrocības?

Jaroslava Tomašēviča: Katram ceļotājam ir atšķirīgi ceļošanas mērķi un maršruta ietvaros plānotās aktivitātes – vieni plāno aktīvi sportot, citiem būtiska ir mierīga atpūta pludmalē, bet citiem – darījuma kārtošana. Galvenā atšķirība no citu apdrošināšanas sabiedrību piedāvājuma – mēs centāmies izstrādāt īpaši pievilcīgu piedāvājumu katram ceļotājam individuāli, iespēju robežās, ņemot vērā viņa vajadzības. Rezultātā klients iegūst tādu apdrošināšanas segumu, kas atbilst viņa vajadzībām, nepārmaksājot par to, kas nav nepieciešams.

Mēs saglabājām visas savas iepriekšējā ceļojumu apdrošināšanas produkta priekšrocības, papildinot tās ar daudzām jaunām. Piemēram, paliek nemainīgs tas, ka mums nav pašriska medicīniskiem izdevumiem un polise darbojas kā skaidra nauda – klients, notiekot negadījumam, neko nemaksā, tikai saņem kvalitatīvu medicīnisko palīdzību. Tāpat turpinām apdrošināt topošās māmiņas. Īsumā mūsu jaunā piedāvājuma galvenā priekšrocība, manuprāt, ir tāda, ka tas sevī ietver 33 riskus, pret kuriem mēs varam pasargāt klientu.

Droši un ar pārliecību varu teikt, ka mūsu jaunajam produktam nav analogu Latvijas apdrošināšanas tirgū.


Travelnews.lv: Jūs piedāvājiet piecus ceļojumu apdrošināšanas polišu veidus: Basic, Standard, Silver, Gold un Platinum. Polišu veidi atšķiras pēc cenas, apdrošināšanas risku klāsta un izmaksājamo kompensāciju apjoma. Pēc kādiem kritērijiem Jūs ieteiktu ceļotājiem izvēlēties piemērotāku polises programmu, piemēram, ģimenei ar bērniem? aktīva sporta piekritējiem, nirējiem? senioriem?

Jaroslava Tomašēviča: Basic programma ir ideāla tiem, kas par minimālu maksu grib saņemt kvalitatīvu medicīnisko palīdzību. Šīs programmas polise maksā nedaudz (0.57 eiro dienā Eiropas teritorijā), taču nodrošina klientam iespēju saņemt medicīnisko palīdzību, netērējot savu naudu, tikai jāpiezvana uz diennakts telefona numuru, kas norādīts polisē.

Standard programma noderēs klientiem, kas papildus vēlas apdrošināties pret nelaimes gadījumiem. Tāpat tā sniegs arī sagaidīšanu Latvijā, pases apdrošināšanu, informatīvo palīdzību un citus riskus.

Aktīvā sporta piekritējiem es ieteiktu izvēlēties apdrošināšanas programmu Silver, kas ietver daudzveidīgu sporta inventāra aizsardzību. Visas sportošanai nepieciešamās lietas – slēpes, sniegadēļus, golfa nūjas − iespējams apdrošināt pat nozaudēšanu un bojājumiem transportēšanas laikā. Ja inventārs ir aizkavējies, polise var atlīdzināt inventāra nomas izdevumus. Vēl viens jaunums – sporta inventārs tiks pasargāts arī sporta aktivitāšu laikā – polise segs zaudējumus, ja tas negadījumā tiks sabojāts. Proti, krītot aktivitāšu laikā, cietušais saņems gan atlīdzību par ārstēšanās izdevumiem, gan arī kompensāciju par salauzto inventāru. Tāpat programma ietver sevī plašu bagāžas aizsardzību un citus riskus, no kuriem ģimenēm aktuālākais būtu ceļojuma atcelšana – kad objektīvu iemeslu dēļ ieplānotais brauciens tiek atcelts.

Gold programma noderēs tiem, kas, papildus iepriekšminētajam, vēlas sevi pasargāt arī no ceļojuma izmaiņām, piemēram, ja neplānoti jāatgriežas mājup, vai arī pēkšņi nesakrīt izvēlētie avioreisi. Tāpat programmā ietilpst brauciena aizkavēšanās risks, svarīgi, ka te mēs neierobežojam izvēlēto transporta veidu, ar braucienu saprotot gan lidojumu, gan braukšanu ar kuģi, vilcienu utt.

Savukārt lielākais pārsteigums sagaidīs Platīna polises īpašniekus, jo tas ietver veselus 33 riskus. Interesantākie no tiem, papildus jau minētajiem: bagāžas un sporta inventāra zādzība ne tikai pārvadājuma laikā, bet arī, piemēram, viesnīcā vai uz ielas; ceļu satiksmes negadījums; apģērba ķīmiskā tīrīšana un pat ārstēšanas izdevumi, atgriežoties Latvijā. Šī brīnumainā polise nemaz nemaksā tik dārgi, kā tas varētu šķist – tikai 2.4 eiro/dienā. Tas ir − par vienu risku klients maksā tikai 0,07 eiro/dienā.

Kalnu slēpošanas cienītāju vajadzībām visu apdrošināšanas programmu segumā ir iekļauta arī transportēšana ar medicīnisko helikopteri pēc negadījuma. Tiem, kas aizraujas ar niršanu, noderīgi būs zināt, ka visu apdrošināšanas polišu īpašniekiem mēs sedzam barokameru, ja pēc niršanas ir novērojami dekompresijas slimības simptomi un veselības stāvokļa krasa pasliktināšanās. Jāpiebilst, ka, iegādājoties polisi, gan slēpotājiem, gan zemūdens skatu cienītājiem ir jānorāda, ka viņi vēlas nodarboties ar šo sportu, un nedaudz jāpiemaksā.

Esam parūpējušies arī par senioriem – tagad apdrošināšanas vecums, kam nevajag saskaņošanu ar apdrošinātāju, paaugstināts līdz 75 gadiem.


Travelnews.lv:  Jau vairāku gadus BAN cieši sadarbojaties ar tūrisma nozari un, izstrādājot ceļojumu apdrošināšanas programmas, Jūs balstījāties uz gūto pieredzi un pētījumiem. Kā tūrisma nozare un ceļotāji novērtēja Jūsu programmas? Vai ir kādas atsauksmes?

Jaroslava Tomašēviča: Gatavojot izmaiņas Baltijas Apdrošināšanas Nama ceļojumu apdrošināšanas programmās, mēs rūpīgi izvērtējām klientu vajadzības, konsultējāmies ar tūrisma profesionāļiem, iepazināmies arī ārvalstu pieredzi. Rezultātā ir izveidota jauna – Platīna apdrošināšanas programma un būtiski pilnveidotas arī pārējās četras programmas – Pamata, Standarta, Sudraba un Zelta. Ir ieviesti 14 jauni apdrošināmie riski, turklāt daļu no nupat ieviestajiem ceļojumu apdrošināšanas riskiem spēj piedāvāt tikai mūsu apdrošināšanas sabiedrība. Tas prasīja lielu darbu no mūsu puses, taču, redzot klientu pozitīvās atsauksmes, droši varu teikt, ka tas bija to vērts. Arī tūrisma nozares profesionāļi ir pauduši atzinību jaunajām programmām un aizvien turpina to darīt. Ar katru dienu paplašinās mūsu sadarbības partneru – īpaši tūrfirmu – loks.

Partneri un klienti īpaši iecienījuši vēl vienu mūsu jaunumu – elektronisko parakstu, kā rezultātā visas darbības, tai skaitā polises izdošana un parakstīšana, notiek elektroniski, kas ir pilnīgi atbilstoši mūsdienu darba ritmam.


Travelnews.lv:  Kur ir iespējams iegādāties BAN ceļojumu apdrošināšanu?

Jaroslava Tomašēviča:  Baltijas Apdrošināšanas Nama ceļojumu apdrošināšanu iespējams nopirkt mūsu centrālajā birojā un reģionālajās filiālēs, lielākajās ceļojumu aģentūrās un pie apdrošināšanas brokeriem, kā arī citiem sadarbības partneriem.

Mūsu ceļojumu apdrošināšanas polises visērtāk ir iegādāties internetā: mūsu portālā polise.ban.lv, mūsu sadarbības partneru mājas lapās, piemēram, tūrisma ziņu portālā Travelnews.lv (šeit). Būtiski, ka, iegādājoties apdrošināšanu internetā, visās mājas lapās tiek piedāvāta 30% atlaide.


Travelnews.lv:  Cik ilgi Jūs personīgi strādājiet apdrošināšanas nozarē? Jums noteikti ir izveidojies profesionāls skatiens uz tūrismu un ceļošanu. Kā Jūs pati izvēlaties ceļojumu galamērķus? Kāds ir Jūsu sapņu ceļojums? Kāds būtu Jūsu novēlējums Travelnews.lv lasītājiem?

Jaroslava Tomašēviča:  Apdrošināšanas nozarē es strādāju nu jau 4 gadus − pēc bakalaura grāda iegūšanas šī bija mana pirmā nopietnā darbavieta. Strādājot, turpināju mācības maģistratūrā, kas man nebūt netraucēja, jo šī sfēra, manuprāt, ir viena no interesantākām. Arī maģistra darbu rakstīju par apdrošināšanu. Šī sfēra ir interesanta ar to, ka nekad nevari zināt visu – vienmēr ir, ko mācīties, kas man ir ļoti būtiski.

Strādājot ar tūrismu saistītā jomā, esmu sastapusi tiešām daudz jauku un patīkamu cilvēku, ar kuriem interesanti sazināties ne tikai saistībā ar darbu, bet arī neformālā gaisotnē. Gribu pateikt lielu paldies mūsu draugiem – sadarbības partneriem, par mīļo attieksmi un palīdzību, kopā padarot Baltijas Apdrošināšanas nama ceļojumu apdrošināšanas produktu par labāko Latvijā. Aicinu arī tos, kas to vēl nav izdarījuši, pievienoties mūsu draudzīgajam partneru lokam, to jau izdarījušas 155 tūrisma aģentūras.

Mans viedoklis ir, ka ceļot katram jāsāk ar tuvākām un mazāk ekskluzīvām vietām, lai pēc tam iespaidi būtu arvien krāšņāki. Līdz šim esmu izvēlējusies tuvākos un populārākos galamērķus – Londonu, Parīzi, no siltajām zemēm: Turciju, Ēģipti, Krētu, Bulgāriju, Tenerifi utt. Šogad plānoju turpināt jau tālākiem galamērķiem – Taizemi, Indiju. Man ir vairāki sapņu ceļojumi, bet šobrīd lielākais ir Seišelu salas.

Travelnews.lv lasītājiem novēlu būt atvērtiem jauniem piedāvājumiem un piepildīt savas ieceres!


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Valsts svētkiem veltīti pasākumi Valmierā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 11. līdz 18. novembrim Valmierā norisināsies valsts svētkiem un Latvijas 102. gadadienai veltīti pasākumi, piedāvājot plašu svētku programmu. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.09.2020 - 20.09.2020 Klases jautrība sākas Cēsīs! Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Gūsti neaizmirstamus iespaidus Cēsīs! Piedāvājums skolēnu grupām un klasēm vienas dienas ekskursijai Cēsīs. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 16.09.2020 - 21.09.2020 Starptautiskais festivāls “Čello Cēsis” Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Koncertzāle "Cēsis" tradicionāli iesāk savu jauno koncertsezonu ar Starptautisko festivālu “Čello Cēsis”, kas šogad norisināsies jau sesto gadu! | Skatīt vairāk
Valmieras Restorānu nedēļa Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 7. līdz 14. novembrim Valmierā norisināsies gardēžu iecienītā rudens Valmieras Restorānu nedēļa. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.3505981sec.