Nedēļas profesija - kruīza direktors. Intervija ar Antu Joksti no FTB Latvia

Nedēļas profesija - kruīza direktors. Intervija ar Antu Joksti no FTB Latvia

Travelnews.lv atgādina, ka no 2012. gada 12. septembra portāls veido rakstu sēriju ar ieskatu tūrisma nozares populārākajās profesijās. Šonedēļ pievērsāmies kruīza direktoriem, kuri daudz laika pavada uz ūdens un pagūst apciemot neskaitāmas valstis, taču viņu ikdienu pavada augsta atbildība par kruīza norisi jebkurā jomā. Savs skatījums ir arī ceļojumu aģentūras FTB Latvia izpilddirektorei Antai Jokstei.


Travelnews.lv: Kādas ir nozīmīgākās rakstura īpašības un prasmes, bez kurām kruīza direktors nav iedomājams?

Anta Jokste: Šīs profesijas pārstāvjiem ir jābūt organizētiem, lai spētu vadīt uz kuģa notiekošās kultūras un izklaides programmas simtiem pasažieru. Augsta atbildības sajūta, un spēja ātri pieņemt jebkura veida lēmumu, lai kruīza ceļojums klientiem sagādātu neaizmirstamus iespaidus. Kruīza direktoram jāspēj vadīt savu kolektīvu un jābūt disciplinētam. Noteikti ir jāpārzina valodas. Angļu valoda ir obligāta, bet liela priekšrocība ir tiem, kas runā arī franču un spāņu valodā, atkarībā no kruīzu kompānijas nosacījumiem.


Travelnews.lv: Kas jāņem vērā un jāsaprot cilvēkiem, kuri plāno uzsākt darba gaitas šajā profesijā?

Anta Jokste: Ir jāizvērtē visi plusi un mīnusi, jāsaprot, vai šī profesija patiešām ir aicinājums. Jāsaprot, ka darbs būs uz kruīza kuģa, tas ir ilgs laiks prom no mājām, tā ir liela slodze. Tajā pašā laikā tā ir vienreizēja iespēja apceļot pasauli, iepazīt citas kultūras un  cilvēkus. Kruīza direktoram ir jābūt pieejamam 24 stundas dienā. Lai uzsāktu darbu šajā profesijā, ir nepieciešama iepriekšēja pieredze  līdzīgā darbā, kas saistīts ar pasākumu organizēšanu vai viesmīlības jomu, arī ar kuģniecību.

Travelnews.lv: Jūsuprāt, kruīza direktora vecumam un dzimumam ir nozīme?

Anta Jokste: Nav nozīmes. Dzimums noteikti nebūs noteicošais, vēlamais  vecums varētu būt noteikts attiecīgās kruīza kompānijas darba piedāvājumā. Jāņem vērā, ka šīs profesijas pārstāvim ir nepieciešama laba veselība un  daudz pozitīvas enerģijas.

Travelnews.lv: Kas Latvijā vairāk izvēlas šo profesiju - vīrieši sievietes, jauni cilvēki?

Anta Jokste: Es personīgi no Latvijas nevienu kruīza direktoru nezinu. Ja runājam par starptautiskajām kruīzu kompānijām, tad kruīza kompānijās pārsvarā strādā cilvēki vecumā līdz 40 gadiem.  Darbs kruīzu kompānijās paver lieliskas karjeras iespējas.

Travelnews.lv: Cik ilgs laiks vidēji paiet līdz kruīza direktors kļūst par labu, profesionālu amata meistaru?

Anta Jokste: Nevar nosaukt konkrētu laika periodu. Drīzāk varētu teikt, ka šādam laikam nevajadzētu būt. Darbs kvalitatīvi jāuzsāk uzreiz, tāpēc ir nepieciešama iepriekšēja pieredze. Kruīza direktoram sevi jāattaisno jau no pirmās nostrādātās stundas.

Travelnews.lv: Darbs tomēr noris uz kuģa, kā ir ar drošības kursiem? Kas jāapgūst pirms tam, vai ir obligātas veselības prasības?

Anta Jokste: Protams, visiem kruīzu kompāniju  darbiniekiem ir jāiziet drošības kursi pirms darba uzsākšanas. Tajos apmāca, kā būtu jārīkojas konkrētā ārkārtas situācijā. Noteikumi ir līdzīgi, kā aviokompāniju darbiniekiem. Arī pasažieri kruīza sākumā tiek iepazīstināti ar drošības noteikumiem,  praksē tiek izspēlēta ārkārtas situācija, kur pasažieriem paskaidro par rīcību šādās situācijās. Runājot par veselību,kruīzu kompāniju darbiniekiem tiek veiktas regulāras veselības pārbaudes. Lai uzsāktu darbu, nepieciešams ārsta apliecinājums, ka  darbinieks ir vesels un piemērots attiecīgajam darbam.

Travelnews.lv: Kā ir ar jūras slimībām, cik ātri tās izslimo tie, kas tikko sākuši strādāt?

Anta Jokste: Mūsdienās visi kruīza kuģi ir aprīkoti ar īpašu balansa sistēmu. Tā praktiski nepieļauj sajūtu, ka kuģis šūpojas jūras viļņos. Lielajos kruīza kuģos jūras slimība ir reti novērojama. Vajadzības gadījumā ir pieejami medicīnas preparāti un, protams, ārsta palīdzība.

Travelnews.lv: Travelnews.lv: Vai šī profesija ir labi apmaksāta?

Anta Jokste: To jāspriež katram pašam. Piemēram, majaslapā www.cruiseshipjob.net kruīza direktoriem piedāvā 4 500 - 7 000 dolāru lielu algu mēnesī. Priekšrocība - ir apmaksāta dzīvošana uz kuģa, kajīte un ēdināšana. Par to papildus nav jāmaksā.

Travelnews.lv: Ko kopumā varat teikt par šo sfēru, tās kvalitāti un vispār vidi Latvijā?

Anta Jokste: Latvijā pašlaik nav pārstāvētas starptautiskās kruīza kompānijas, kas bez starpniekiem meklētu darbiniekus uz kruīza kuģiem. Ja ir vēlme pieteikties strādāt kādā no starptautiskajām kruīza kompānijām, tad tas ir jādara kompānijās, kuras Latvijā nodarbojas ar attiecīgo profesiju pārstāvju rekrūtēšanu.


Vairāk informācijas par ceļojuma aģentūru FTB Latvia interneta vietnē www.ftb.lv


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Komplekss pasākumu organizēšanai TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Latvija
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Lielākie pasākumi janvārī Valmieras pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Janvārī aicinām apmeklēt Starptautisko ziemas mūzikas festivālu, kā arī citus kultūras, izziņas un aktīvās atpūtas pasākumus Valmierā, | Skatīt vairāk
2020.gada pasākumi Valmieras pusē Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Aicinām ieskatīties 2020.gada pasākumu plānā, apmeklēt un piedalīties dažādos sporta, kultūras un izziņas pasākumos Valmieras pusē! | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.54141617sec.