Iepazīsti pasauli: Ceļojuma apraksts - Uguni sāls tuksnesis Bolīvijā

Šis sāls tuksnesis aizņem 10 582 km2 no Bolīvijas teritorijas, un tas ir lielākais (klājot zemes virsmu vienā gabalā) un augstākais sāls tuksnesis pasaulē. Tajā pašā laikā tā teritorijā atrodas arī pasaulē lielākās litija rezerves (50-70% no visā pasaulē pieejamā daudzuma), kā arī iespējams iegūt potāziju, boru un magnēziju.

Ideālākais laiks, lai apmeklētu sāls tuksnesi ir Bolīvijas vasaras mēnešos: janvārī un februārī (līdz pirmajai marta nedēļai), kad tuksnesis pārvēršas milzīgā pasaules spogulī. Šajos mēnešos Bolīvijas Altiplānā bieži līst, tādēļ lietus ūdens sedz sāls tuksneša virsmu un veido šo vizuālo efektu. Jā, arī Jūs varēsiet redzēt savu atspulgu šajā pasaules spogulī. Tomēr jāņem vērā, ka klimatisko un “ceļu” (vienkārši 4x4 iebrauktas sliedes) seguma stāvokļa dēļ, šajā laikā var tikt liegta piekļuve dažiem sāls tuksneša apskates objektiem, piemēram, Zivs salai (Isla Incahuasi (tulk. no ķečvu val. Inka māja) vai Isla de Pescado (tulk. no spāņu val. Zivs sala)), kuras virsmu klāj iespaidīgi kaktusi. Šīs mazās salas forma no attāluma atgādina zivi.

SVARĪGI: Iesaku nemaksāt (30 bs jeb ap 3,70 eiro - 10 bs = 1,23 eiro) par iespēju pastaigāties pa Zivs salu, jo skati no tās virsotnes nemaz nav tik iespaidīgi (viens balts sāls tuksnesis visapkārt) un arī kaktusus varat apskatīt un nofotografēties ar tiem, pastaigājoties apkārt salai par ko nav jāmaksā.

Tuksnesis atrodas valsts dienvidrietumos, Potosi reģionā un uz to iespējams doties kādā no daudzajiem nakts autobusiem no La Paz (569 km tiek veikti aptuveni 10 stundu laikā). Autobusi izbrauc ap 21:00 un ierodas Uyuni (latviski: Ujuni) pilsētā agri no rīta, ap pulksten 7:00 (reizēm pat agrāk). Dienas laikā no La Paz uz Uyuni autobusi nav pieejami. Uz Uyuni iespējams doties arī no Sucre vai Potosi.

Ekskursijas no Uyuni pilsētas uz sāls tuksnesi parasti izbrauc 10:00. Kāds Jūsu Uyuni kontaktaģentūras darbinieks Jūs sagaidīs autobusu pieturā un nogādās kādā no kafejnīcām, kur varēsiet (parasti par saviem personīgajiem līdzekļiem) pabrokastot un atpūsties līdz izbraukšanai.

Tūrisma aģentūras piedāvā sākot no 1 dienas, 3D/2N līdz pat 4D/3N ekskursijas.

Manā gadījumā tā bija 3D/2N ekskursija, kas, manuprāt, ir pilnībā pietiekoša, lai redzētu to pašu skaistāko un interesantāko, ko piedāvā Uyuni sāls tuksnesis. Iesaku nenolīgt ilgāku ekskursiju, it īpaši, ja tuksnesi apmeklējat Bolīvijas ziemā, t.i., mūsu vasaras mēnešos, kad Uyuni apmeklēju pati. Aukstums ir vērā ņemams pat latviešu cilvēkam, it īpaši tāpēc, ka, ja vien par ekskursiju nevēlaties samaksāt veselu bagātību, tā saucamās “viesnīcas” būs pieticīgas un tikai otro nakti varēsiet pavadīt ar “apkuri” (maza krāsniņa gaitenī). Šeit nāksies gulēt vienā telpā ar grupas biedriem.

Pirmā nakts tiek pavadīta sāls viesnīcā, t.i., ēkā, kas celta no sāls blokiem un kurā nav nekāda veida apkures. Šeit iespējams apmesties divvietīgās istabās. Starp citu, sāls viesnīcā bija daudz patīkamāk un siltāk atrasties, tāda nu paradoksa. Pietam pati ēka un tās sāls ķieģeļi tiešām ir skaisti, un viss izskatās daudz tīrāks un spodrāks. Arī gulta manā sāls viesnīcā bija no sāls ar paresnu matraci virs tās. No sāls blokiem šeit vietējie izgatavo pat galdus, tā kā nav par ko brīnīties.

Ekskursijas tuksnesī iespējamas tikai ar labi aprīkotiem 4x4, un pie stūres parasti ir Jūsu gids/pavārs vienā personā. Gidi pārzina tuksnesi līdz pēdējam sīkumam un lieliski orientējas arī tajā, kad vērts būt kurā tuksneša vietā, lai redzētu dabas brīnumus to visspēcīgākajā izpausmē. Šajās automašīnās visas ekskursijas laikā būsiet kopā ar saviem nemainīgiem grupas biedriem (ja vien nevēlaties nolīgt personīgu gidu, kas, protams, nozīmē salīdzinoši iespaidīgas izmaksas). Cilvēku skaits atkarīgs no automašīnas, bet tam nevajadzētu pārsniegt 7 cilvēkus (vadītāju ieskaitot).

Visu ekskursiju cenā tiek iekļautas visas trīs ēdienreizes ar ūdeni (atbilstoši dienu skaitam), transports, naktsmītņu un gida pakalpojumi. Tam ir pavisam loģisks izskaidrojums: Jūs atrodaties milzīga sāls tuksneša vidū. Cenā netiek iekļauta: Zivs salas apskate (30 bs), iebraukšana Nacionālajā Eduardo Avaroa Andu faunas rezervātā (150 bs, kuri būs jāsamaksā ikvienam, kas vēlas doties ekskursijā pa Uyuni sāls tuksnesi, jo visu ekskursiju lielākā daļa noris tā teritorijā), kā arī pelde termālajos ūdeņos (6 bs).

Jābrīdina, ka arī automašīnā pavadīsiet diez gan daudz laika, tā kā attālumi starp apskates objektiem un naktsmītnēm bieži vien ir ievērojami, bet vienmēr tā vērti. Izbaudīt skatus pa automašīnas logu Bolīvijas ziemas laikā var būt pat ļoti patīkami. Izbraukšanas laiki no rītiem ir pat ļoti agri, lai pēc iespējas vairāk izmantotu dienas gaismu. Tie ir perfekti izrēķināti, ņemot vērā attālumus un laiku, kas Jums tiek dots katrā objektā.

Ziemas mēnešos varēsiet bez problēmām apskatīt visus Uyuni sāls tuksneša apskates objektus. Tiesa, kā jau minēju iepriekš, no marta līdz decembrim ieraudzīt spoguļa efektu sāls tuksnesī tiešām ir grūti, tomēr ģidi vienmēr atrod kādu vietu, kur uz sāls tuksneša virsmas saglabājies nedaudz ūdens, tā kā varat gūt nelielu priekšstatu. Neaizmirstiet par spīti aukstumam izbaudīt milzīgās zvaigžņotās debesis, kas Uyuni tuksnesī paveras Jūsu acīm ik nakti.

Pirmā diena sāksies ar vilcienu kapsētu Colchani ciematā, kas izdzīvo pateicoties sāls eksplotācijai. Sekos sāls tuksneša apskate un saules riets Zivs salā.

Attēlā: Viens no Vilcienu kapsētas eksponātiem

Attēlā: Dzelzceļa sliedes, pa kurām šodien kursē vien pāris vilcienu

Otrajā dienā redzēsiet Arból de Piedra (tulk. no spāņu val. Akmens koku), vairākas, bet savā starpā pat ļoti atšķirīgas lagūnas, piemēram, Laguna Colorada (tulk. no spāņu val. Krāsainā lagūna), kur redzēsiet ne vien kontrastu starp balto sāls tuksnesi, sarkanīgo ūdeni un apkārt esošajiem brūnajiem kalniem, bet arī šajā ainavā dzīvojošos rozā flamingo. Skats kā uz citas planētas. Arī pārējās lagūnas Jūs pārsteigs, bet neatklāšu jau gluži visus noslēpumus.

Trešā diena sāls tuksnesī tiek veltīta ūdens tvaika geizeriem, termālajiem ūdeņiem, kuros varat arī paplunčoties, Dalī tuksnesim un Zaļajai lagūnai. No šī punkta vai nu dodaties atpakaļ ceļā uz Uyuni pilsētu, vai šķērsojat robežu ar Čīli un dodaties uz San Pedro de Atacama (iespējams ekskursiju sākt arī no šejienes, bet parasti šī opcija ir dārgāka). Ekskursijas laikā ne tikai redzēsiet pat ļoti tuvu Andu kalnus, bet arī dažu labu neaktīvu vulkānu un varēsiet paši savām acīm redzēt Dakar sacensību cienītājiem noteikti labi pazīstamo simbolu milzīgas sāls statujas formā par godu vienam no sacensību grūtākajiem posmiem, kas noris tieši šeit - Uyuni sāls tuksnesī.

Attēlā: Krāsainā lagūna

Ieteicams rezervēt gan autobusa biļetes, gan ekskursiju pa Uyuni sāls tuksnesi jau iepriekš, galvenokārt, lai nezaudētu laiku, kad ierodaties Uyuni pilsētā agri no rīta, runājot un kaulējoties ar daudzajām aģentūrām, kas piedāvā ekskursijas pa sāls tuksnesi. Ņemiet vērā, ka Uyuni ierodaties agri no rīta un pietam tā uzreiz Jūs sagaidīs un nogādās kafejnīcā, kurā varēsiet pabrokastot un atpūsties.

Kā redzams attēlā, Dakar sacensību ietvaros Uyuni sāls tuksnesī pabijuši braucēji no daudzām pasaules valstīm.

Šeit jāsaprot ka, lai izbrauktu viena grupas automašīna, katras aģentūras mērķis ir sasniegt maksimālo pasažieru skaitu, tādēļ bieži vien aģentūras nokomplektē automašīnas kopīgi. Var gadīties, ka, piemēram, Jums pārdod ekskursiju angļu valodā, bet kādā automašīnā ar pasažieriem, kas samaksājuši par tūri spāņu valodā trūkst viens pasažieris. Ja baigi neprotestējat, vai vienkārši ir maz ticams, ka tajā dienā izveidosies angļu mēlē runājoša grupa, Jūs pievieno šai spāņu valodas tūrei. Nav jau nekāda liela traģēdija, jo nezaudējat laiku gaidot un iegūstat to pēc kā esat te ieradušies: redzēt un izjust sāls tuksneša skaistumu.

Bagāti iespaidiem dodamies aptuveni 3 stundu braucienā līdz Potosí.


Lasi vairāk par Bolīvijas un citu valstu pilsētām ceļojumu piezīmju blogā Tavam ceļojumam, kurā atradīsi visu nepieciešamo informāciju, lai plānotu pats savu vienreizēju un neatkārtojamu ceļojumu, kas pielāgosies tieši Tavām vēlmēm un iespējām: https://istscelotajs.wordpress.com


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 09.10.2020 - 30.10.2020 Raiņa māja Berķenelē TAKA
Berķeneles pusmuižā pagājusi Latvijas izcilā dzejnieka, tulkotāja, drāmas meistara, politiskā un sabiedriskā darbinieka Raiņa (1865 – 1929) | Skatīt vairāk
Latvija
Līksnas katoļu baznīca TAKA
Līksnas Romas katoļu draudzes Vissvētākās Jēzus sirds baznīca celta neogotikas stilā. Baznīcas siluets ir nozīmīgākā Daugavas ielejas ainavas | Skatīt vairāk
Skrindu dzimtas muzejs TAKA
Muzejā skatāmas izstādes un ir pieejamas vairākas tematiskās programmas gan skolēniem, gan pieaugušajiem. | Skatīt vairāk
Nīcgales Lielais akmens TAKA
Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.103333sec.