Viedokļi: Tūrisma profesionāļi iesaka uzmanīties no viltīgiem kruīzu pārdevējiem

Travelnews.lv jau vēstīja, ka Latvijā ik pa brīdim ienāk šaubīga rakstura ceļojumu kompānijas, kuras, izmantojot tīkla mārketingu, piedāvā kruīzu vai cita veida ceļojumus par salīdzinoši zemām cenām.

Individuālās sarunās klients ar profesionāli sagatavotām prezentācijām tiek pārliecināts, ka ceļojuma aģentūras un citi starpnieki nopelna ļoti lielu naudu uz tūrista rēķina. Tāpēc viltīgie darboņi iestāsta lētticīgiem ceļotgribētājiem, ka par mazām naudām, piemēram, iemaksājot tikai 100 ASV dolārus mēnesī, pēc dažiem mēnešiem iemaksātā summa dubultojas un to vairs nesauc par ASV dolāriem, bet par ''kruīzu dolāriem''.

Jautājam tūrisma profesionāļiem, kā viņi vērtē šādu kompāniju darbību Latvijā.

Inga Kavaca, Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) prezidente

Latvijā, lai nodarbotos ar uzņēmējdarbību tūrisma jomā, piedāvātu un pārdotu ceļojumus, kuri notiek ārpus Latvijas, ir nepieciešama licence. Licences esamība apliecina, ka uzņēmējdarbība ir likumīga un uzņēmējs vēlas sniegt pakalpojumus godprātīgi. Iegādājoties jebkura veida ceļojumus, tajā skaitā kruīzus, iesaku uzzināt vai pakalpojuma sniedzējam licence ir vai nav. Ja ir, tad jūsu iemaksātās nauda ir apdrošināta un uzņēmuma bankrota vai maksātnespējas gadījumā saņemsiet savu iemaksāto naudu atpakaļ. Ja licences nav, tad pastāv risks, ka uzņēmums nevēlas jūsu iemaksāto naudu apdrošināt pret savu maksātnespēju vai bankrotu. Pirms piekrītat ilgtermiņā sadarboties ar kompāniju, kas katru mēnesi no jums paņem naudu un sola kaut kad nākotnē aizvest ceļojumā, kurš būs divas reizes vērtīgāks nekā jūsu iemaksātā summa, pārliecinieties vai ir licence, kura izdota tieši Latvijā. Citādi var gadīties, ka pēc kāda laika pazudīs gan kompānija, gan jūsu iemaksātā nauda.

Inita Elizabete Lāma, "Cruiselines Travel Agency" direktore

Jau 15 gadus "Cruiselines Travel Agency" ir oficiālais "MSC Cruises" pārstāvis Baltijas valstīs. Mūsu darbs ir ikdienā nodrošināt kruīza ceļojumu kvalitatīvu piedāvājumu, sniegt informatīvo un praktisko atbalstu kruīza ceļojumos, gan tūristiem, gan ceļojumu aģentūrām.

Pēdējo mēnešu laikā arvien biežāk ar jautājumiem un lūgumiem palīdzēt pie mums vēršas tie, kas iesastījušies kruīzu ceļotāju tīklotāju piramīdās. Ir solītas atlaides un virtuāli labumi, iekasētas biedru maksas.

Mūsu valstī, tāpat, kā visā Eiropas Savienībā, ir strikti aizsargātas patērētāju, šajā gadījumā – tūristu intereses, taču tikai to tūristu, kas pakalpojumus un ceļojumus iegādājas reģistrētās aģentūrās. Kruīza kopmāniju pārstāvniecības, kas darbojas Latvijā saņem PTAC licences, un apdrošina tūristu (klientu) veiktās iemaksas, tas ir  - uzņemas atbildību. Ja savu ceļojuma organizēšanu klients uztic kādai kopienai, grupai vai klubam, tad ir jāsaprot, ka šie "pasākumi", ir privāti veidojumi.  Mums, oficiālajiem "MSC Cruises" pārstāvjiem tie nav zināmi, tāpēc, gadījumos, kad kruīza ceļojuma kluba, kopienas, grupas klientam (ceļotājam) nepieciešams atbalsts vai informācija par viņa ceļojumu, mēs to nevaram sniegt vienkārša iemesla dēļ – nav zināms, kur un kā šie klubi, kopienas, grupas darbojas, kā veic savas kruīzu rezervācijas, kas tās apstrādā. Mēs, pārstāvniecības, kruīza ceļojumu rezervācijas veicam tikai tieši un nepastarpināti kruīzu kompānijā, klients vienmēr ir informēts, ka jebkurā sava ceļojuma posmā var rēķināties ar pārstāvniecības praktisku atbalstu, kā arī redz cenu, atlaižu noteikumus, ja tādas ir, kā arī atcelšanu, izmaiņu noteikumus.

Protams, tikai klients izvēlas, kam uzticēt sava kruīza ceļojuma organizēšanu, bet - esiet gudri un ceļojiet droši!

Mārcis Kalniņš, "Baltic GSA" direktors

Kamēr Patērētāju tiesību aizsardzības centrs prasa aizvien jaunus (vai procesā mainītas formas) dokumentus un to tulkojumus latviešu valodā, no legāli strādājošiem un nodokļus maksājošiem uzņēmumiem, PTAC izliekas neredzam problēmu ar nereģistrētu uzņēmējdarbību, kas faktiski, vairāk atgādina klasisku finanšu piramīdu. Jautājums Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijai, kāpēc šādiem dalībniekiem atļauj piedalīties Izstādē - gadatirgū "Balttour 2020"?

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas vieta “Latgales sēta” TAKA
Atpūtas vieta “Latgales sēta” atrodas pie pašas Daugavas Slutišķos, Naujenes pagastā. | Skatīt vairāk
VELOMARŠRUTS NR. 786 “SVENTES EZERA LOKS” TAKA
Velomaršruts Nr. 786 ved gar Sventes ezeru – vienu no dziļākajiem un dzidrākajiem ezeriem Latvijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas kompekss Lielbornes muiža TAKA
Vienīgais muižas komplekss, kas saglabājies dabas parka „Daugavas loki“ teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.51356411sec.