Kur paliek Itālijas strūklakās iemestā nauda?

Šķiet, teju katrs kaut reizi dzīvē sekojis romantiskajai idejai, kas stāsta - ja strūklakā tiks iemesta monēta, pavisam noteikti atgiezīsimies šajā vietā.  Pat cilvēki, kuri nav pārāk māņticīgi, ļaujas šai tradīcijai un tic, ka iemestā monēta nesīs laimi vai piepildīs kādu vēlēšanos. Visromantiskākā no visām noteikti ir Trevi strūklaka - skaistākā baroka laikmeta strūklaka Romā.

Skaisto leģendu lielā mērā iedvesmojusi 1950. gada labākās filmas Oskara balvu ieguvusī filma "Trīs monētas strūklakā", kurā apspēlēta doma, ka iemetot Fontana di Trevi vienu monētu, cilvēks reiz atgriezīsies Romā atkal, iemetot divas – satiks mūža mīlestību, nu bet trešā monēta, protams, piesola greznas kāzas tajā pašā mūžīgajā mīlestības pilnajā pilsētā.

Šis stāsts var šķist pārlieku sentimentāls un pat muļķīgs, bet tūkstošiem tūristu tas šķiet gana pievilcīgs, un monētas tiek mestas ar apbrīnojamu centību. Patiesībā, Trevi strūklaka piepildās tik ātri, ka pilsētas dienestu darbinieki katru nakti to tīra, izņemot ievērojama lieluma monētu kaudzi. Tālāk monētas tiek notīrītas, sašķirotas, nosvērtas un saskaitītas. Parasti cilvēki met niecīgas vērtības monētas, un daudz vairāk par to vairs nedomā. Tomēr, apmeklētāju šai ikoniskajai Romas vietai ir tik daudz, ka, piemēram, 2016.gadā viņi pa visiem kopā saziedojuši apaļu summu – pusotru miljonu eiro! Un monētu ziedošanas tradīcija ar katru gadu tikai pieaug – piemēram, 2005.aptuvenā no strūklakas izņemtā summa bija 600 tūkstoši eiro.  

Jūs jautāsiet, kur visa šī nauda paliek? Izrādās, tūristi pa visiem kopā paveikuši labu darbu, jo jau gadiem ilgi visa no Trevi izņemtā nauda nonāk pie katoļu bezpeļņas labdarības organizācijas Caritas, kura par to īsteno vērtīgus projektus, palīdzot pasaules nabadzīgākajiem reģioniem – veselības aprūpē, dabas katastrofu un epidēmiju seku likvidēšanā, nabadzības mazināšanā, AIDS slimnieku atbalstam un palīdzības sniegšanai karadarbības zonās.

Tiesa, līdz 2010.gadam strūklaku uz savu roku mēdza patukšot arī atjautīgi naudas tīkotāji, līdz Romas pilsētas vadība pieņēma likumu, ka šāda rīcība ir nelikumīga un pielīdzināma zagšanai. Kā ziņo organizācijas Caritas pārstāvji, dažus gadus pēc šā likuma pieņemšanas viņu ieņēmumi no ziedotajām monētām pieauga par 20 līdz 30 procentiem.  

Diženās Trevi strūklakas, kuras dizainu izstrādāja Nikola Salvi, bet mākslas darbu 1762. gadā pabeidza Džuzepe Pannini, celtniecība ilga trīs gadu desmitus. Nosaukums Trevi radās pavisam vienkārši – itāļu valodā "tre vie" nozīmē "trīs ielas" – un strūklaka atrodas trīs ielu krustpunktā. Pagājušajā gadā Trevi piedzīvojusi vērienīgu, 18 mēnešus ilgu un 2,2 miljonus eiro vērtu rekonstrukciju. Marmora statujām tika atgriezts sākotnējais spožums, bet labākam vizuālajam efektam kompozīcija papildināta ar LED apgaismojuma sistēmu. Rekonstrukciju finansēja pazīstamais itāļu modes zīmols Fendi, un tās pabeigšana tika nosvinēta ar fantastisku Fendi modes skati tieši strūklakā – modeles pa caurspīdīgu organiskā stikla "mēli" slīdēja tieši pāri ūdens baseinam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.601964sec.