Maķedonijā sāk mainīt valsts nosaukuma zīmes un gatavojas lielām pārmaiņām

Maķedonijas varasiestādes sākušas novākt oficiālās valsts nosaukuma zīmes no valdības ēkām, kā arī gatavojas nomainīt zīmes uz robežas ar Grieķiju, gatavojoties valsts pārdēvēšanai par Ziemeļmaķedoniju. Galvaspilsētā Skopjē pēc tam, kad no valdības ēkas tika novākta zīme "Maķedonijas Republikas valdība" 12. februārī tika rīkota ceremonija, kuras laikā tika pacelts NATO karogs

Grieķijas parlaments 2019. gada 8. februārī ratificēja protokolu kaimiņvalsts Maķedonijas uzņemšanai NATO, šo soli sperot pēc tam, kad bijusī Dienvidslāvijas republika bija pieņēmusi lēmumu par valsts nosaukuma maiņu. Saskaņā ar valstu starpā panākto vienošanos - tā kā Grieķija ratificējusi uzņemšanas protokolu, Skopje oficiāli sāk īstenot nosaukuma maiņu.

Pēc vairāk nekā 27 gadus ilgām sarunām un diskusijām, kā arī protestiem un nemieriem, beidzot ar pozitīvu gala iznākumu 2018. gada jūnijā beidzās strīdi starp Grieķiju un Maķedoniju (pilnajā oficiālajā nosaukumā "Bijusī Dienvidslāvijas Republika Maķedonija") par turpmāko Maķedonijas valsts nosaukumu.

Abas valstis vienojās par nosaukumu "Ziemeļmaķedonijas Republika" jeb "Severna Makedonija" maķedoniešu valodā. Ilgāku laiku Maķedonija uzstāja uz vēlmi saukties par Maķedoniju, bet pret šo nosaukumu iebilda Grieķija, kuras apgabalu jau sauca par Maķedoniju. Grieķija uzskatīja, ka šāds nosaukums varētu radīt Maķedonijas vēlmi uz Grieķijas teritoriju apšaubīšanu.

Problēma radās 1991. gadā, kad slāvu valsts Maķedonija paziņoja, ka valsti sauks par Maķedoniju - identiskā nosaukumā kāds jau bija Grieķijas reģiona nosaukums (Grieķijas Maķedonijas daļā atrodas valsts otra lielākā pilsēta Tesalonki). Tāpat Maķedonijas galvaspilsēta Skopje nodēvēta Senās Grieķijas varoņa Aleksandra Lielā vārdā.

Abu valstu domstarpību dēļ, Grieķija bija uzlikusi veto Maķedonijas valsts iestājsarunām NATO un Eiropas Savienībā. Tomēr viss ir mainījies un Grieķija ratificējusi protokolu kaimiņvalsts Ziemeļmaķedonijas uzņemšanai NATO.

Papildus Ziemeļmaķedonijas Republikas nosaukumam, tika vērtēti arī tādi nosaukumi kā Augšmaķedonija ("Upper Macedonia") un "Jaunā Maķedonija ("New Macedonia").

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.52412796sec.