No Venēcijas izraida tūristus par noteikumu pārkāpumiem

Venēcija ir pilsēta, kas nelīdzinās nevienai citai pasaulē. Ielu vietā ir kanāli, tajā atrodas vecākais ebreju geto pasaulē un tās pieminekļi un ēkas bez pūlēm spēj sacensties ar Romas un Florences šedevriem. Katru gadu uz šo vietu atbrauc 10 miljoni tūristu, radot vienus no lielākajiem pūļiem Eiropā.

Ne visi pilsētu apskatīt kārie ceļotāji pret to izturas ar cieņu, tādēļ pēdējo gadu laikā vietējās varas iestādes ar jauniem likumiem un nosacījumiem bargi vērsušās pret likumpārkāpējiem. Aizvadītajos gados uzsāktā kampaņa #EnjoyRespectVenezia, pievērsa uzmanību daudzām necieņas pilnajām lietām, kuras neievēro pilsētas viesi. Sākotnēji šī kampaņa tika iecerēta vien īslaicīgi, tomēr ar laiku saprasts, ka tā nes augļus un bez uzraudzības tūristi iet savu veco ieradumu pēdās.

Noteikumi paredz, ka Venēcijā nav ļauts peldēties pilsētas kanālos, rīkot piknikus ārpus tam paredzētām vietām, pārlieku ilgi aizkavēties uz slavenajiem Venēcijas tiltiņiem, vizināties ar velosipēdu un piemēslot apkārtni, stāvēt vai gulēt uz soliņiem, nodarboties ar mākslinieciskām izpausmēm bez atļaujas, kā arī piestiprināt "mīlas atslēgas" pie tiltu margām, kāpt kokos, uz ēku sienām un pieminekļiem, pārģērbties publiski, barot putnus un pastaigāties bez apģērba augšdaļā (arī apakšdaļā, protams!) vai tikai peldkostīmā. Aizliegts arī radīt pārlieku lielu troksni nakts laikā, tāpat liegts trokšņot arī siestas laikā no plkst.13 līdz 15 dienā.

Venēcijas apmeklētāji par noteikumu neievērošanu var tikt sodīti ar naudas sodu summu līdz pat 500,- Eiro apmērā. Šo noteikumu mērķis ir atturēt no Venēcijas apmeklējuma tādus cilvēkus, kuri uzskata, ka var darīt visu, kas ienāk prātā, nerespektējot pilsētas un sabiedrības drošību, no ierašanās pilsētā.

No ceļojuma vien "čiks" sanācis diviem tūristiem no Berlīnes – abi apsēdās uz Rialto tilta pakāpieniem, izņēma savu mazo tūrisma gāzes plīti, lai pagatavotu sev siltu dzērienu un… ieklās nepatikšanās. Tā kā ceļotāji vēsturiskā vietā veica neatļautas darbības, tie tika sodīti ar naudas sodu 950,- eiro apmērā (kopā) un likumsargi tiem palūdza nekavējoties pamest Venēciju.

Amatpersonas apstiprinājušas, ka šis ir jau 40. gadījums kopš 2019. gada maija, kad ceļotājiem pavēlēts pamest pilsētu par noteikumu pārkāpšanu. Izraidītās personas identificēs un informācija par to pārkāpumiem tiks nodotas attiecīgo valstu vēstniecībām un konsulātiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::2.56597614sec.