Sanktpēterburgas galerijā izstādīti Ventspils fotogrāfu darbi

No 6. līdz 17. novembrim Sanktpēterburgas galerijā “Grāmatu un grafikas centrs” («Центр Книги и Графики») skatāma izstāde, kas tapusi  sadarbojoties galerijas vadītājam Aleksandram Strokinam ar Ventspils pilsētas domes Tūrisma centru, izstādot Ventspils 2018. un 2019. gada Fotokonkursa izlases darbus.

Foto izstādes “Iepazīsti Ventspili!” iniciatīva radusies fotomākslinieka, pētnieka un Sanktpēterburgas “Grāmatu un grafikas centrs” vadītāja Aleksandra Strokina vasarā pamanītās portāla delfi.ru rubrikas “Maģiskā Ventspils vietējo acīm – skaistākie pilsētas skati dažādos rakursos”. Raksts un, jo vairāk, pievilcīgie Ventspils pilsētas skati Aleksandru uzrunāja izveidot par redzēto un lasīto fotodarbu izstādi, kuras īstenošanā palīdzēja LR ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā.

Aleksandra Strokina profesionālā mīlestība pret Latviju norit vairāku gadu garumā, tieši Aleksandrs ir cilvēks, kas Krievas lasītāju auditoriju iepazīstinājis ar Krišjāņa Barona daiļradi, izdodot krievu/ latviešu grāmatu izdevumu “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana”. Kā  fotomākslinieks Aleksandrs Strokins ir plaši pazīstams ar fotoprojektu “Pasaule blakus”, viņa profesionālajā darba gaitā izdotas vairākas grāmatas, kas veltītas arī dažādām Skandināvijas valstīm - Norvēģijai, Dānijai, Zviedrijai. Turpinot projektu “Pasaule blakus”, ciklā par Latviju, radās ideja iepazīstināt ne tikai kā tradicionāli ar galvaspilsētu Rīgu, bet ar kādu no citām skaistām Latvijas pilsētām, šoreiz ar Ventspili.  

Ventspils ir Latvijas ziedu un strūklaku galvaspilsēta, šeit skaistumu gūt un to iemūžināt ir iespējams gan no dabas – jūras, mežiem, gan pilsētvides – arhitektūras, parkiem, košajiem apstādījumiem, gan ostas klātbūtnes – kuģiem, zvejas traleriem un zvejniekiem. Galerijā izstādīti Daiņa Rozentāla, Gunāra Putniņa, Karolīnas Cekanavičas, Krista Kūlas, Montas Blāzes, Kristapa Anškena un citu mākslinieku fotodarbi, kas Sanktpēterburgas izstādes apmeklētājiem ļaus iepazīt skaisto Ventspili

Izstādi centrā papildina arī vietējo mākslinieku Natālijas Kornilovas, Andreja Haršaka un Natālijas Krišakas darbi, kas attēlo Latvijas 20. gadsimta 70. gadu laika posmu.

Vairāk par Sanktpēterburgas “Grāmatu un grafikas centrs” («Центр Книги и Графики») galeriju: https://art.pp3.ru/.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.79401398sec.