Reliģiskais tūrisms Jordānijā

 Jordānija ir lieliska iespēja svētceļniekiem no visas pasaules stiprināt savu ticību un uzticību Dievam, apmeklējot zemes un upes, kas ir iedvesmojušas praviešus un veidojušas ģeogrāfisko un garīgo fonu Dieva derībai ar cilvēci. Daudzi no Bībeles notikumiem un brīnumiem ir apzināti, aizsargāti un viegli pieejami apmeklētājiem.

Šeit uzskaitītas populārākās vietas Jordānijā, kas saistītas ar reliģisko tūrismu:

Betānija-vieta, kur Jānis Kristītājs kristīja Jēzu pie Jordānas upes. Šī vieta ir zināma gan no Bībeles, gan bizantiešu un viduslaiku rakstiem.

Madaba
Pilsētai ir gara vēsture, tā pirmoreiz tiek minēta Bībelē. Madabā ir Sv. Georga pareizticīgo kristiešu baznīca, mozaīku karte, kurā attēlota Jeruzaleme, Palestīna, Jordānija, Israēla & Ēģipte un baznīca ir slavena ar Bizantijas laika mozaīku, kas sastāv no vairāk nekā 2 miljoniem
gabaliņiem, kas izvietoti uz grīdas.

Nebo kalns
Septiņus kilometrus uz ziemeļiem no Madabas paceļas Nebo kalns. Visprestižākā Jordānijas svētvieta un vieta, ko pēc Bībeles uzskata par Mozus kapa vietu. Ļoti skaidrās dienās no tā var saskatīt Betlēmi Izraēlā un vēsturisko Heroda cietoksni, kā arī Jeruzalemes torņus un Eļļas kalnu.

Džeraša
Ziemeļu pērle, lieliski saglabājusies romiešu pilsēta ar amfiteātriem, tempļiem
un centrālo laukumu. Pilsētas ziedu laikos te dzīvojuši 15 000 iedzīvotāji.

Petra

Petra – vislielākais Jordānijas dārgums. 2.gs. p.m.ē klejotāji nabatieši apmetās kalnu ieskautajā plato, kurp varēja nokļūt vienīgi pa šaurām takām. Nākamo trīssimt gadu laikā Petra (grieķu val. – klints) attīstījas par nozīmīgu tirdzniecības centru, kuru šķērsoja vairāki karavānu ceļi.

The Kings' Highway

The King’s Highway jeb At-Tariq as-Sultani – seno Sultāna ceļu ir izmantojuši izraēlieši,
dodoties uz Petru, kristieši, apmeklējot Nebo kalnu, un musulmaņi, veicot svētceļojumu
uz Meku. Reti kura vieta pasaulē vienkopus pulcējusi tik dažādu ticību un kultūru ļaudis.

Anjara

Ceļojumā uz Dievmātes Kalna baznīcu - pārbūvētu ala, kas ir izveidota kā vieta, kur Jēzus un viņa māte Marija devās viņu ceļojumu laikā starp Galilejas jūru, Decapolis pilsētām, Betāniju pie Jordānas un Jeruzalemes. Anjara bija izraudzīta kā Vatikāna 2000. gada gadsimtu mijas svētceļojumu vieta.

Saullēkts Sinaja kalnā virs tumšajām kalnu korēm – pārdzīvojums ikvienam, turklāt vietā, kur Mozus saņēma atklāsmi un deva pasaulei 10 baušļus.

 

 

 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.71658301sec.