Liepājas vizuālās mākslas izstāde Minskā

9. jūnijā Minskas vēstures muzejā (mākslinieka Mihaila Savicka galerijā) paredzēts atklāt Liepājas vizuālās mākslas izstādi, kas Baltkrievijā notiek pēc Minskas kultūrvēstures mantojuma biedrības "Gražinja" un Liepājas muzeja iniciatīvas, veicinot Latvijas un Baltkrievija sadarbību kultūras jomā.

Izstāde ar saviem darbiem piedalās 32 dažādu paaudžu Liepājas mākslinieku. Kopumā Minskā būs apskatāmi 62 darbi, to vidū Lienes Bernātes, Benitas Bitānes, Daces Dēliņas-Lipskas, Ilonas Slaidiņas, Andra Millera, Edītes Bernatovičas, Inetas Ķergalves, Ivonna Kalitas, Ilzes Eniņas, Ulda Rubeža, Aivara Kleina, Alda Kļaviņa, Valda Mackara gleznas, Lienes Eltermanes akvareļi, Ingas Kleinas audumu kolāžas, Irinas Tīres un Ziedoņa Safronova fotogrāfijas, kā arī citu atzinību guvušu Liepājas mākslinieku darbu.

Izstādes atklāšanā Minskas vēstures muzejā piedalīsies Liepājas kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens, mākslinieks Aldis Kļaviņš un Liepājas muzejā pārstāvji.

Izstādes mērķis ir raksturot šā brīža situāciju Liepājas vizuālajā mākslā, pārliecināties par katra autora individuālo rokrakstu un personīgo pasaules redzējumu. Izstāde atklāj Liepājas vizuālās mākslas vērtības, autoru daudzveidību un attīstības tendences.

Ideja par Liepājas mākslinieku darbi izstādi Baltkrievijā radās sabiedriskās organizācijas "Gražinja" pārstāvjiem, kuri pagājušā gadā rudenī viesojās Liepājā. Viņus iedvesmoja Liepājas mākslinieku rudens darbu parāde Liepājas muzejā, kam sekoja uzaicinājums muzejam sarīkot Liepājas vizuālās mākslas izstādi Minskā, veicinot abu valstu sadarbību kultūras un mākslas projektos.

Izstādes kurators ir Liepājas muzejs, kas uzņēmies arī atbildību par Liepājas mākslinieku darbu drošību un saglabātību to transportēšanas un izstādes norises laikā Minskā.

Liepājas mākslinieku izstāde Minskas vēstures muzeja mākslinieka Mihaila Savicka galerijā būs skatāma no 2015. gada 9. jūnijā līdz 28. jūnijam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.7214489sec.