Rekonstruētais Igaunijas Vēstures muzejs piedāvā jaunas ekspozīcijas

Igaunijas Vēstures muzeja 600 gadu senajā Lielās ģildes ēkā ir pabeigti apjomīgi būvniecības un restaurācijas darbi, kā rezultātā apmeklētājiem ir pieejamas vairākas jaunas telpas, novatoriskas izstādes, interaktīvas ekspozīcijas un izglītības centrs.

Kopš 1952. gada Vēstures muzejs atrodas 1417. gadā uzceltajā Lielās ģildes ēkā. 600 gadus senais nams ir viena no spilgtākajām sabiedriskajām celtnēm Tallinā, kas gadsimtiem ilgi ir kalpojusi par kultūras un sociālās dzīves centru. Jaunā pastāvīgā ekspozīcija „Sīksta dzīvība – 11000 Igaunijas vēstures gadi” palīdz izprast to cilvēku unikalitāti, kas šeit ir dzīvojuši, kā arī iepazīstina ar vēsturiskajiem notikumiem cauri gadu tūkstošiem.

„Novatoriskā un eksperimentālā izstāde Vēstures muzejā ir vienīgā šāda veida ekspozīcija visā valstī. Muzejā var gūt aizraujošu ieskatu mūsu tautas pagātnē un rast iedvesmu jaunas vēstures radīšanai. Neatlaidīgs un brīžiem pat spītīgs Igaunijas ļaužu darbs ir radījis unikālu vidi un kultūru. Igauņu gars ir kā radīts izdzīvošanai,” uzsver Sirje Karis, Igaunijas Vēstures muzeja vadītājs.

Igauņu tautas vēsturi atklāj tematiski iekārtotās muzeja telpas, piemēram, monētu kabinetā „Jāšus bagāts?!” var uzzināt par Igaunijā izmantotajām naudas zīmēm un maksājumu līdzekļiem. Savukārt pagraba telpās iespējams iepazīties ar Lielās ģildes un tās ēkas vēsturi, kā arī atminēties seno vīna pagrabu, kas darbojās no 1437. gada līdz pat Otrajam pasaules karam. Interaktīvajā laika kapsulā apmeklētāji kļūs par vēsturisko notikumu dalībniekiem, turklāt vēl viens no jaunumiem ir izglītības centrs „Eksperimentārijs”. Ne mazāk aizraujošas ir ieroču kambara bagātības, bet izstādē „Lietas dvēsele” ir eksponētas tā dēvētās lietas ar dvēseli – eksotiski un reti priekšmeti no vēstures muzeja krājumiem. Brīvdabas izstādē „Vēstures taka” var apgūt Igaunijas vēstures īso kursu, turklāt pagalmā ir ne mazums izklaidējošu aktivitāšu muzeja mazākajiem apmeklētājiem.

Lielās Ģildes lielo halli jau kopš viduslaikiem iecienījuši mūziķi. Lai arī turpmāk šeit valdītu mūzikās un koncertu gaisotne, mājvietu zālē ar izcilo akustiku ir radis jauns koncertu flīģelis,  kas atceļojis no izcilās Igaunijas Klavieru fabrikas.

Rekonstrukcijas darbus un ekspozīciju atjaunošanu finansēja Igaunijas Kultūras ministrija un Eiropas Reģionālais attīstības fonds, saņemot arī Enterprise Estonia atbalstu. Tallinas Lielās ģildes ēka (Pikk 17) atvērta katru dienu, izņemot trešdienas, no plkst. 10:00 līdz 18:00. Aktuālākā informācija par Igauniju kā tūrisma galamērķi ir pieejama www.visitestonia.com un www.tallinncalling.com.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Kur Tu šogad pavadīsi savu atvaļinājumu?

Latgale

Vidzeme

Zemgale

Kurzeme

Nekur - palikšu mājās!

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.372329sec.