Daugavpilī apskatāma fotogrāfiju un keramikas izstāde «Latgales zelta pods»

2020. gada 19. jūnijā plkst. 16.00 Daugavpils Māla mākslas centrā atklāta fotogrāfiju un keramikas izstāde "Latgales zelta pods". Izstāde tapusi kā daļa no ekspedīciju projekta "Latvijas zelta pods".

Bieži vien tieši māls tiek dēvēts par Latgales zeltu, savukārt par Latgales zelta podu paši podnieki nereti sauc kādu no sadzīves traukiem – vāraunieku vai piena krūku. Latgales podniecības tradīcijas, kā nozīmīga vērtība iekļauta Latvijas kultūras kanonā. Podniecība uzskatāma par vienu no senākajām tautas mākslas izpausmēm, kas īpaši izkopta tieši Latgalē. Tieši te – Latgalē podnieka amats tiek pārmantots vairākās paaudzēs, saglabājot reģionam raksturīgās tradīcijas, kā arī meklējot jaunus risinājumus.

Izstādes "Latgales zelta pods" fotogrāfiju autore ir profesionāla fotogrāfe un antropoloģe Elīna Kursīte, kas Latvijas sabiedrībā zināma kā bilžu autore grāmatām "Latvijas pierobežas pēdējie mohikāņi" (2016) un "Latgales pēdējie mohikāņi" (2018). Bilžu pavadošie tekstu autore ir Rūta Šmite. Izstāde raksturo podniecības tradīcijas, atklāj katra podnieka personības šķautnes un sajūtas.

Fotogrāfiju un keramikas izstādes "Latgales zelta pods" atklāšana notiks 19. jūnijā plkst. 16.00. Izstāde Daugavpils Māla mākslas centrā apskatāma līdz 16. augustam.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.06.2025 - 12.07.2025 Zvejnieksvētki Engurē Tukuma TIC
Atraktīvas izklaides, vienīgā Latvijā kravas auto parāde, svētku gājiens, Neptūna ierašanās. Vakara kulminācija - grandiozs koncerts ar Ivo Fominu | Skatīt vairāk
Latvija
Pēterdienu gaidot Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma novadā šajā nedēļas nogalē satiksies mūzika, stāsti un rokmūzikas kopiena. | Skatīt vairāk
DEJAS FESTIVĀLS | "Atspulgs kustībā 2025" Tukuma TIC
Jau ceturto gadu pēc kārtas Tukumā norisināsies neparastais un aizraujošais laikmetīgās dejas festivāls "Atspulgs kustībā". | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2025 - 12.07.2025 Iepazīsti maršrutu:Bauska-Uzvara-Grenctāle Bauskas TIC
Šajā maršrutā, iespējams izzināt apkārtni, kas apvieno vēsturiskas vietas, unikālus atpūtas kompleksus, kultūras mantojumu, aktīvo atpūtu un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::2.30521202sec.