6 ieteikumi, kas palīdzēs atrast piemērotāko organizēto ekskursiju

Aktīvi un izziņu alkstoši cilvēki, kā likums, nav spējīgi visu ceļojuma laiku nogulēt pludmalē, īsti nemaz nepametot kūrorta robežas. Tie vēlas doties izpētīt vietējo vidi, interesantus apskates objektus, ekskursijas un piedzīvojumus.

Viens no labiem veidiem, kā to izdarīt, ir lēnā garā ievākt informāciju par galamērķi, un pašiem visu izplānot - gan savām vajadzībām ideālu maršrutu un tempu var piemeklēt, gan noķert to īpašo piedzīvojuma sajūtu, kas ne vienmēr iespējams organizētā grupā.

Taču tas ir arī samērā sarežģīts process, prasa iemaņas un laika ieguldījumu, un, ja zeme ir tāla un maz zināma, tas var būt grūti vai pat neiespējami. Un tad mēs šo darbiņu uzticam profesionāļiem, un kopā ar ceļojumu vai arī uz vietas iegādājamies kādu jau noorganizētu ekskursiju. Piedāvājumu parasti ir tik daudz, un izdarīt izvēli tik grūti! Daudzi šādā situācijā apjūk, citi automātiski izvēlas lētāko piedāvājumu no līdzīgajiem. Tomēr ceļojumu eksperti iesaka nepārsteigties un savu izvēli apsvērt rūpīgāk. Lūk, seši jautājumi, ko eksperti iesaka nekautrējoties uzdot ekskursiju piedāvātājiem un arī pašiem sev.

1. Vai pakalpojuma piedāvātājs labi pārzina gala mērķi?

Tam vajadzētu būt pašsaprotamam, bet - ir taču starpība, vai ekskursijas programmu veidojuši vietējie cilvēki, kas labi pārzina savu reģionu, ir savas lietas entuziasti, un programmā iekļaus arī vietas, kas plašākai tūristu straumei paliek nezināmas, vai arī tas ir lielās tīkla kompānijas standarta produkts, kas formāli apskata populārākos objektus, un visdrīzāk radīts ar vienu mērķi – palielināt kompānijas ieņēmumus.

2. Esiet uzmanīgi, salīdzinot piedāvājumu cenas.

Dažas ekskursijas pirmajā brīdī šķiet lētākas, salīdzinot ar analoģiskiem piedāvājumiem. Taču izpētiet rūpīgi, izlasiet visu "sīko druku" – kas tad īsti piedāvājumā ir iekļauts? Cik ēdienreizes, kādas aktivitātes, ieejas maksas apskates objektos un tamlīdzīgi, aptuveni aprēķiniet, cik jums papildus izmaksās cenā neiekļautās lietas. Salīdziniet arī piedāvāto naktsmītņu kvalitāti, un tikai tad izdariet galīgo secinājumu.

3. Kāds ir personāls, kas rūpēsies, lai jūs gūtu neaizmirstamu ceļojuma pieredzi?

Vai tas būs pietiekamā skaitā un kvalitātē? Gadās, ka kompānija izmaksu ekonomijas nolūkos uzskata, ka viens cilvēks var būt gan šoferis, gan gids, gan rūpēties par 14 cilvēkiem vienlaicīgi. Turklāt karstās sezonas laikā ekspluatē šo cilvēku režīmā 24/7. Tad nu iedomājieties, ar kādu aizrautību un atdevi šis cilvēks-orķestris spēs sniegt jums visu labāko, jo sevišķi – ja sezona jau pāri pusei.

4. Ko vēl bez galvenajiem apskates objektiem programma piedāvā?

Katrā vietā ir savas īpašās vietas, galvenie tūristu magnēti, uz kuriem visbiežāk arī piedāvā viņus vest. Ekskursijas programmas kvalitāti nosaka arī tas, ko vēl bez šiem lielajiem objektiem tā piedāvā? Piemēram, vietējās kultūras, autentiskas vides iepazīšanu ? Vai tam būs atvēlēts pietiekami daudz laika un iedziļināšanās, vai tik vien kā – daži formāli foto kadri, un braucam tālāk.

5. Kā notiks programmā iekļauto objektu apskate?

Vai transporta un gida pakalpojumi būs pieejami arī uz vietas, gala mērķī? Jo formāli, programmas punktu par konkrēto objektu var skaitīt par izpildītu arī tad, ja jūs vienkārši atved līdz objektam, un palaiž savā vaļā. Bet varbūt tieši tas ir tas, ko jūs vēlaties – laiku patstāvīgai izpētei ? Katrā ziņā, šiem jautājumiem jābūt skaidri izrunātiem, pirms jūs atstājat savu naudu pakalpojuma sniedzējam.

6. Ceļa biedri – vai tie būs "jūsu cilvēki", ar ko viegli atrast kopīgu valodu.

To, protams, nekad tā īsti nevar zināt, un tā gluži nav pakalpojuma sniedzēja atbildība. Ceļošana ir nodarbe, kas prasa arī zināmu elastību, uzvedības normas un komunikācijas prasmi, un, ja reiz esi izvēlējies organizēto ekskursiju, tad proti sadzīvot ar tādiem ceļa biedriem, kādi nu ir. Tas, ko tomēr šai sakarībā var darīt, ir – rūpīgāk papētīt pakalpojuma sniedzēja profilu, vēsturi, vērtības, jomas, uz kurām galvenokārt koncentrējas – vai tas sakrīt ar jūsu vērtībām un interesēm. Piemēram, ja jūs interesē kalnu pārgājieni, un firmas piedāvājumā tādi dominē, tad visdrīzāk arī vairums viņu klientu būs līdzīga tipa cilvēki, ar līdzīgām interesēm, un saprašanās neradīs grūtības.   

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Nīcgales Lielais akmens TAKA
Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Višķu amatnieku ciems TAKA
Višķu amatnieki apmeklētājiem piedāvā maršrutu pa ciemu, kas sevī ietver iespēju interesanti pavadīt brīvo laiku. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.10.2020 - 31.10.2020 Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 22.10.2020 - 29.10.2020 Cēsu rudens restorānu nedēļa 2020 Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
No 31.10. līdz 8.11. Cēsīs jau trešo gadu notiks Cēsu rudens restorānu nedēļa. Cēsniekiem un viesiem būs lieliska iespēja baudīt gardu maltīti 6 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.36764097sec.