Latvijas iedzīvotāji atvaļinājumiem ārzemēs plāno tērēt aizvien vairāk

Katrs piektais (22 %) Latvijas iedzīvotājs ar nodomu tuvākā gada laikā doties atpūtā uz ārzemēm šim mērķim gatavs tērēt vairāk, nekā tika iztērēts pēdējam atvaļinājumam ārpus valsts, liecina jaunākais "Latvia Tours Ceļojumu indekss". Tikmēr teju puse (48 %) iecerējuši atvēlēt tikpat daudz līdzekļu, bet 4 %  - mazāk nekā iepriekš.  

Ceļojumu indekss liecina, ka 2018. gadā viens atpūtas ceļojums uz ārzemēm Latvijas iedzīvotājam izmaksājis vidēji 620 eiro.

Atpūtas budžetu gatavi kāpināt ceļotāji, kuru pēdējās atvaļinājuma izmaksas bijušas zemas

Indekss rāda, ka visgatavākie nākamajai atpūtai ārzemēs atvēlēt vairāk naudas ir tie ceļotāji, kam pēdējais atvaļinājums izmaksājis 249 eiro un mazāk – šo personu vidū 39 % aptaujāto turpmākai atpūtai iecerējuši tērēt vairāk. Tikmēr vairākums (60 %) atpūtnieku, kuru pēdējā ceļojuma uz ārzemēm izmaksas bijušas augstas jeb 800 eiro un vairāk, arī nākamajai atpūtai ieplānojuši tērēt līdzvērtīgu summu. Savukārt katrs desmitais (9 %) to, kuru pēdējais atpūtas ceļojums izmaksājis 500 līdz 799 eiro, nākamajam atvaļinājumam ārzemēs plāno tērēt mazāk.

Jaunu cilvēku vidū katrs desmitais plāno ekonomēt uz nākamo atvaļinājumu

11 % atpūtnieku 18 – 24 gadu vecumā nākamajai atpūtai ārzemēs plāno tērēt mazāk nekā iepriekš. Tikmēr visvairāk to, kas nākamā atvaļinājuma budžetu ieplānojuši paplašināt, ir ceļotāju 35 – 44 gadu vecumā vidū – šajā grupā turpmākai atpūtai vairāk tērēt gatavs katrs trešais (28 %).

"2018. gadā, salīdzinot ar 2017. gadu, uz pusi sarucis to atpūtnieku skaits, kas nākamā atvaļinājuma izmaksas ieplānojuši samazināt – ja 2017. gadā visu aptaujāto vidū tas bija katrs desmitais (9 %), tad 2018. gadā tas ir vien katrs 25. (4 %). Secinām, ka arvien pieaug to ceļotāju skaits, kas katrai nākamajai atpūtai gatavi tērēt tikpat daudz vai vairāk līdzekļu. Tas varētu būt saistīts ar vēlmi doties ilgākā atpūtā vai izvēlēties tālākus un eksotiskākus galamērķus. Uzkrājot ceļošanas pieredzi, atpūtnieki arī kļūst prasīgāki un, palielinoties ienākumiem, izvēlas augstākas kvalitātes atpūtu," komentē SIA "Latvia Tours" direktore Ieva Keiša.

Laukos dzīvojošie naskāki palielināt atpūtas izmaksas nekā pilsētnieki

Ja vērtē rezultātus pēc apdzīvotības, laukos dzīvojošo vidū katrs trešais (32 %) gatavs kāpināt ieplānotā atvaļinājuma izmaksas. Salīdzinājumam – pilsētās dzīvojošo vidū ceļojuma budžetu palielināt gatavi teju divtik mazāk jeb 17 %.

Aptaujā piedalījās 1002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos, tā veikta 2018. gada oktobrī. "Latvia Tours Ceļojumu indekss" apkopo informāciju par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem, to izveidojusi tūrisma aģentūra "Latvia Tours" sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS. Šis ir ceturtais "Ceļojumu indekss".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Vasargelišķu skatu tornis TAKA
Uzkāpjot 21 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma augstuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus. | Skatīt vairāk
Latvija
Brīvdienu mājas “Beibuki” TAKA
Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā. | Skatīt vairāk
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk
Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.5056839sec.