Pētījums atklāj, kāds ir mūsdienu varonis

Viens no Latvijas maizes tirgus līderiem “Fazer Latvija”, laižot klajā jauno “Hero” maizes līniju, pētījumā noskaidroja, ko Latvijas iedzīvotāji mūsdienās izprot ar jēdzienu “varonis”. Pētījuma rezultāti atklāj, ka liela daļa sabiedrības varonību saista ar spēju izdzīvot ar esošajām finansēm, savukārt kā galvenās trīs varoņa īpašības izceļ atbildību, gudrību un augstu morāli ētisko uzvedību.

“Maizes saimes nosaukums “Hero” izvēlēts, lai uzsvērtu īpašās izejvielas, ko izmantojam receptūrās, vienlaikus nosaukums, kas latviskajā tulkojumā nozīmē “varonis” vedināja mūs šo tēmu papētīt dziļāk. Sekojot aktivitātēm sociālajos tīklos noskaidrojām, ka cilvēki māk saskatīt varonību un iedvesmošanas nozīmi gan savā, gan savu tuvinieku ikdienā,” komentē Inga Jirgensone, “Fazer Latvija” mārketinga vadītāja.

“Manām, ka varonība kā jēdziens virzās tālāk no tā mītiskajiem aizsākumiem, kad par tādu uzskatīja, piemēram, Hēraklu un Lāčplēsi; tagad sabiedrība tiecas saskatīt varonību arī ikdienā – savās mazajās uzvarās, paveiktajos labos darbos un citur. Ticam, ka tikpat svarīgi kā atpazīt varonību savos veikumos, ir spēt iedvesmot citus. Divu mēnešu laikā noskaidrojām, ka Latvijas iedzīvotāji lepojas ar saviem tuviniekiem – vecākiem, bērniem un citiem ģimenes locekļiem – kuri ir gan lielisks varonības piemērs, gan spēj iedvesmot mērķu sasniegšanai ikdienā citus,” stāsta Inga Jirgensone.

Kur iedzīvotāji atpazīst sevī varonību?

Jautājot, kāpēc iedzīvotāji varētu uzskatīt sevi par varoņiem, 41% pētījuma dalībnieku kā galveno iemeslu min spēju dzīvot Latvijas ekonomiskajā situācijā. Tupinot pirmo piecinieku, kā nākamie populārākie varonības iemesli tiek minēti nodokļu maksāšana (40%), bērnu audzināšana (37%), rēķinu nomaksāšana (35%) un spēja profesionāli veikt savu darbu (30%).

“Pētījums atklāj, ka valsts iedzīvotājiem šābrīža dzīves apstākļi šķiet diezgan izaicinoši; liela daļa par varonību uzskata spēju izdzīvot ar sev pieejamajām finansēm. Konkrēts pierādījums tam ir gados vecāko iedzīvotāju sniegtās atbildes – rēķinu un nodokļu nomaksāšana (attiecīgi 56% un 55%) un sevis finansiāla nodrošināšana (54%) ir mazie ikdienas varoņdarbi, kurus īpaši atzīmē un veic seniori,” pētījuma rezultātus skaidro Inga Jirgensone. “Priecē, ka otrajā populārākajā pieciniekā parādās arī tādi varonības iemesli, kas mazāk saistāmi ar finansiālo kapacitāti un ir vairāk vērsti uz personības attīstību, piemēram, spēju izdarīt to, ko agrāk uzskatīja par neiespējamu, spēju realizēt savus mērķus, iegūtu augstāko izglītību,” atzīmē “Fazer Latvija” pārstāve.

“Visbiežāk minētās situācijas, kurās iedzīvotāji saredz sevi kā varoni, ir saistītas ar dzīves finansiālo aspektu (tajā skaitā nodokļu, rēķinu nomaksa). Citiem vārdiem, cilvēki sevi atzīst par varoņiem situācijās, kuras mēs parasti uzskatām par ikdienišķām. Ņemot vērā šo fonu, īpaši patīkami, ka daļa iedzīvotāju tomēr spēj rast spēku palīdzēt nelaimē nonākušajiem (26%), ziedot labdarībai (16%) un veikt brīvprātīgo darbu (10%),” atgādina tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

Kādi ir mūsdienīgi varoņi?

Atbildot, kādas īpašības vislabāk raksturo varoni mūsdienās, iedzīvotāji kā svarīgāko min atbildību, to atzīmējuši 58% aptaujas dalībnieku. Tai seko gudrība (43%) un augsta morāli ētiskā uzvedība (40%). Piekrītot seno grieķu varoņa definīcijai, pētījuma dalībnieki kā svarīgas mūsdienīga varoņa īpašības izceļ arī cieņu un drosmi (37% katrai no tām), turpetim kā mazsvarīgāko varoņa iezīmi norāda fizisko spēku, kas bija viena no sengrieķu raksturīgākajām varoņu pazīmēm. Mūsdienās to kā svarīgu atzīmē vien 4% respondentu. Papildus jau minētajām īpašībām iedzīvotāji uzskata, ka mūsdienīgam varonim ir jābūt arī patiesam, devīgam, uzņēmīgam, neatkarīgam, savaldīgam, pieticīgam, bezbailīgam un pazemīgam.

Kur Latvijas iedzīvotāji gūst iedvesmu?

Uz jautājumu, kuri līdzcilvēki visbiežāk sniedz iedvesmu mēŗku sasniegšanai, 37% respondentu atbildēja, ka  visbiežāk viņus iedvesmo bērni, 34% respondentu iedvesmo viņu partneri un dzīvesbiedri, savukārt 30% aptaujāto iedvesmojas, pateicoties draugiem. Attālākas personas, kā piemēram, sabiedrībā pazīstami cilvēki, vēsturiskas personības, literāri vai filmu varoņi, cilvēkus mērķu sasniegšanai iedvesmo ievērojami retāk.

“Pētījums rāda, ka īpaši izteikti iedvesmu, pateicoties bērniem, gūst sievietes, savukārt vīriešus visvairāk iedvesmo viņu partneres. Jauniešus visspēcīgāk sasniegt mērķus iedvesmo viņu vecāki un vecvecāki. Pētījums apstiprina, ka ģimene vēl joprojām ir nesatricināms pamats jebkurās vētrās. Lai tā būtu tikpat spēcīga savienība arī nākotnē, jāatceras, ka tā ir arī jālolo – jāvelta laiks kopīgām ģimenes sanākšanām, piemēram, maltītēm pie viena galda, kā arī ar patiesu interesi jāattiecas vienam pret otru,” aicina “Fazer Latvija” pārstāve, iezīmējot ģimenes lomu ikdienā.

Pētījumu 2017. gada novembrī veica “Fazer Latvija” sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS ar mērķi noskaidrot Latvijas iedzīvotāju uzskatus par to, kāds ir mūsdienu varonis. Pētījuma ietvaros tika aptaujāti vairāk nekā 1000 iedzīvotāji dažādās vecuma grupās no visas Latvijas.

“Fazer Latvija” ir viens no maizes tirgus līderiem, kas strādā ar diviem zīmoliem – “Fazer” un “Druva”. Maize tiek cepta mūsdienīgā ražotnē Ogrē, kas ir viena no tradīcijām bagātākajām maizes ceptuvēm Latvijā. “Fazer Kefīra baltmaize” atzīta par veiksmīgāko produktu maizes kategorijā 2016. gadā Latvijā un šobrīd ir ceturtā pirktākā baltmaize. 2015. gadā Ogrē darbu sāka jauna, mūsdienīga kūku un konditorejas izstrādājumu ražotne. “Fazer” saldumi, no kuriem Latvijā populārākie ir šokolādes “Karl Fazer” un “Geisha”, tiek ražoti Somijā. 2016. gadā “Fazer Latvija” apgrozījums bija 24,23 miljoni eiro. Uzņēmumā strādā vairāk nekā 300 darbinieku, un tas ir lielākais darba devējs Ogrē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Tūrisma piedāvājums skolēniem TAKA
Jaunu prasmju apgūšana, kultūrvēstures un dabas izzināšana, amatnieki un apskates saimniecības, izklaides, aktīvā atpūta, ekskursijas, degustācijas. | Skatīt vairāk
Latvija
Svētku koncertuzvedums "Sirdspuksti" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
15. novmebrī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks svētku koncertuzvedums "Sirdspuksti". | Skatīt vairāk
Svētku balle ar grupu "Rumbas kvartets" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
16. novembrī plkst. 21:00 Valmieras Kultūras centrā notiks svētku balle, kurā par lustīgu noskaņojumu rūpēsies grupa "Rumbas kvartets". | Skatīt vairāk
Normunda Rutuļa koncerts "Man nav žēl" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
2. novembrī plkst. 19:00 Valmieras Kultūras centrā notiks Normunda Rutuļa koncerts "Man nav žēl". | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.22304106sec.