Pasākumu laikā dronu lietošana slēgtā gaisa telpā ir aizliegta

Valsts aģentūra "Civilās aviācijas aģentūra" (CAA) informē, ka tālvadības piloti dažādu pasākumu laikā neievēro izsludinātos īslaicīgos gaisa telpas ierobežojumus, tādējādi riskējot saņemt sodu par neatļautu bezpilota gaisa kuģu lietošanu.

Šobrīd CAA izskata administratīvā pārkāpuma lietu pret kādu tālvadības pilotu, kurš bija veicis nesaskaņotu lidojumu ar bezpilota gaisa kuģi Eda Šīrana koncerta laikā Lucavsalā. Šajā gaisa telpā iepriekš tika izdots NOTAM (īslaicīgs gaisa telpas ierobežojums), kas liedza veikt nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģiem. Tālvadības pilots pieļāvis vairākus pārkāpumus – lidojums veikts slēgtā gaisa telpā un nakts laikā.

Personas, kuras veic nesaskaņotus lidojumus ar bezpilota gaisa kuģi slēgtā gaisa telpā, vai neievēro citus bezpilota gaisa kuģu lietošanas noteikumus, var tikt sodītas ar naudas sodu līdz 3000 euro. Vienlaikus administratīvās pārkāpuma lietas ietvaros personai drons var tikt izņemts līdz lietas apstākļu noskaidrošanai.

CAA atgādina, ka tuvākajā laikā notiks vairāki pasākumi, kuru apkārtnē ir slēgta gaisa telpa:

2019. gada 6. augustā, laika posmā no plkst. 20.00 līdz 24.00 Rammstein koncerta laikā Lucavsalā droniem un radiovadāmajiem lidmodeļiem ir aizliegts izmantot gaisa telpu koncerta norises vietas apkārtnē.

Ceturtdien, 8. augustā, laika posmā no plkst. 10.00 līdz 13.00 militāro mācību laikā virs Ventspils ir noteikts īslaicīgais gaisa telpas ierobežojums droniem un radiovadāmajiem lidmodeļiem.

Plānots, ka 17. augustā Rīgā "Lidosta Spilve" apkārtnē norisināsies aviācijas skate, kuras laikā tiks slēgta gaisa telpa skatē neiesaistītai gaisa satiksmei. Šobrīd CAA veic minētās skates saskaņošanu un precīzs īslaicīgās gaisa telpas ierobežojums tiks publicēts vēlāk.

Visu izsniegto NOTAM oficiālās vizualizācijas pieejamas Latvijas Gaisa satiksmes mājaslapā. Vienlaikus šajā informācijas avotā ir pieejami arī pastāvīgie gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi.

CAA atgādina, ka tālvadības pilotiem, pirms lidojuma veikšanas, jāpārliecinās vai konkrētajā vietā nav gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi. Tālvadības piloti par dažādām aktualitātēm tiek informēti arī CAA Facebook lapās "Civilās aviācijas aģentūra" un "Pilotē dronu droši", kā arī CAA Twitter un Instagram kontos.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 21.06.2025 - 12.07.2025 Zvejnieksvētki Lapmežciemā Tukuma TIC
Saulriets radīs maģisku atmosfēru, viļņu skaņas saplūdīs ar dzīvo mūziku un neaizmirstams piedzīvojums! Pēc koncertiem – ballīte smiltīs līdz | Skatīt vairāk
Latvija
Dārza svētki Jaunmoku pilī Tukuma TIC
Kā ik gadu - košs, ziedošs, idillisks vasaras pilnbrieds! Amatnieku tirdziņš, koncerts, ekskursijas. Tas viss Jaunmoku pilī! | Skatīt vairāk
Pēterdienu gaidot Tukuma pusē Tukuma TIC
Tukuma novadā šajā nedēļas nogalē satiksies mūzika, stāsti un rokmūzikas kopiena. | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.07.2025 - 12.07.2025 Iepazīsti maršrutu:Bauska-Uzvara-Grenctāle Bauskas TIC
Šajā maršrutā, iespējams izzināt apkārtni, kas apvieno vēsturiskas vietas, unikālus atpūtas kompleksus, kultūras mantojumu, aktīvo atpūtu un | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.89620495sec.