Mūsdienu dejas pieaugušajiem palīdz izvairīties pat no depresijas

Mūsdienu deju nodarbības pamatā apmeklē tie pieaugušie dejotāji, kuri dejojuši arī bērnībā, agrā jaunībā, bet pēc Latvijas mūsdienu deju skolas "Dance of street" vērojumiem izvēlēties sev piemērotāku deju stilu var jebkurā vecumā un ar jebkādām iemaņām. Pieaugušajiem deju nodarbības ir veids, lai ne tikai stiprinātu ķermeni, celtu pašapziņu, bet pat izvairītos no depresijas, kā arī iegūtu jaunus draugus.

"Mūsdienu dejas ir piemērotas ne tikai bērniem un jauniešiem, bet arī pieaugušajiem – pat vēlamas!" pārliecināts Latvijas mūsdienu deju skolas "Dance of street" direktors Oļegs Pavlovs. Viņa skatījumā dejas ir ne tikai fiziskas nodarbības, bet arī laba iespēja izpausties radoši, paaugstināt pašnovērtējumu un pat izvairīties no depresijas. Katrs pēc sava laika un prioritāšu iespējām dejām var atvēlēt nedēļā 2-3 nodarbības. Daudziem pieaugušajiem mūsdienu deju nodarbību apmeklēšana ir socializēšanās, jaunu paziņu iegūšana ārpus ierastās vides vai sociālajiem tīkliem. Pieaugot dejošanas prasmēm, daudzi labprāt izvēlas arī kopējo uzstāšanos dažādos pasākumos un konkursos, kas arī būšana deju skolā paver iespējas jauniem iespaidiem, neredzētu vietu apmeklējumam.

Pasaules mūsdienu deju jaunāko stilu tendences zibenīgi sasniedz arī Latviju, cilvēkus interesē televīzijā, internetā redzētais, tādēļ nav brīnums, ka pašreiz ir pieprasījums pēc Afro Fusion, Afro House, Experimental dance, Flex dance, Shufle dance, Dancehall deju stila nodarbībām, apstiprina Oļegs Pavlovs.

Viena no Latvijas mūsdienu deju skolas "Dance of street" trenerēm Jekaterina Larčika specializējas deju stilā "Dancehall" – viņu piesaista iespējamo kustību daudzveidība, mūzika, kā arī šai dejai raksturīgā kultūra. Tā noteikti esot Jekatarinu visraksturojošākā deja, bet daudzi Latvijā šobrīd labprāt aizraujas, piemēram, ar Vouge un Experimental deju stilu nodarbībām.

Blakus dejo gan uzacu meistare, gan apdrošināšanas brokere

Pieaugušo grupās visvairāk dalībnieku ir tādu, kuri jau bērnībā, agrā jaunībā dejojuši, un arī šodien vēlas aktīvi aizpildīt brīvo laiku, zina stāstīt trenere Jekatarina Larčika: "Visvairāk nāk cilvēki, lai iemācītos dejot – skaisti kustināt savu ķermeni! Tā ir fiziska nodarbība. Manuprāt, nākt uz dejām ir interesantāk nekā vienkārši iet uz sporta zāli."

Jekaterina ir pārliecināta, ja kāds vai kāda vēlas dejot, tam nav nekādu šķēršļu. Kādā darbadienas vakarā var paņemt ērtu tērpu un atnākt kaut vai uz bezmaksas iepazīšanās nodarbību, un tad jau vēlāk treneris pateiks, vai šis ir atbilstošākais deju stils vai tomēr izvēlēties citu. Pēc pirmā treniņa kļūst saprotams, vai konkrētā deju stila slodze jaunam apmeklētājam ir piemērota, varbūt jāsāk ar kaut mierīgāku, pakāpeniski palielinot deju slodzi un tempu. Jārēķinās, ka gadiem ejot, veselība arī liek par sevi manīt. Ja ilgstoši nav nekas fiziski darīts, tad dejošana jāuzsāk pakāpeniski, iesaka Jekatarina Larčika. Bieži vien ir tā, ka vienā zālē dejo mamma, bet otrā meita – dejas kļūst par kopēju aizraušanos, ir jauni temati sarunām, kopīga tērpu iegāde, došanās uz treniņu.

Pie Jekatarinas Larčikas dejo galvenokārt sievietes, un treniņos, uzstāšanās reizēs neviens nepateiks, ko katra no viņām dara ikdienā. Kāda no Jekatarinas audzēknēm ir interjera dekoratore, vēl cita uzacu kopšanas meistare vai biroja darbiniece, piemēram, apdrošināšanas brokere.

Latvijas mūsdienu deju skolas "Dance of street" audzēkņi bērnu un pieaugušo grupās pie Latvijas vadošajiem "Show dance", "Hip-hop dance", "Break dance" un citu stilu treneriem jau 26 gadus apgūst šo deju pamatus, stiprina savu fizisko sagatavotību, uzstājas pasākumos, kā arī ar panākumiem startē sacensībās. Latvijas mūsdienu deju skolas nodarbības bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem notiek Lāčplēša ielā 27, Rīgā. Viens no Latvijas mūsdienu deju skolas "Dance of street" audzēkņu lielākajiem izaicinājumiem ir sagatavoties Latvijas atklātajam čempionātam un Latvijas atklātajai kausa izcīņai ielu dejās, kas katru gadu Rīgā pulcē vairākus tūkstošus pašmāju un ārvalstu dejotājus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Biznesa pusdienas Mārupes terasē! Hercogs Mārupe
Pusdienu piedāvājums darba dienās no 11:00-15:00. Piedāvājumā salāti, zupas, pamatēdieni un deserts. Iknedēļas jaunais piedāvājums Hercoga | Skatīt vairāk
Latvija
Saulainā Valensija decembrī FlyMeAway
Saule Valensijā spīd 300 dienas gadā un vidējā temperatūra ir +19 grādi. Labvēlīgo klimatu var lieliski izbaudīt garajās, zeltainu smilšu | Skatīt vairāk
no 199 EUR
Pasākumi Valmierā maijā Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Maijā aicinām baudīt festivālu "Kino Pedālis", kā arī citus koncertus, izziņas un sporta pasākumus Valmieras pusē! | Skatīt vairāk
Valmieras atbrīvošanas simtgades pasākumi Valmieras Tūrisma informācijas centrs
No 23.līdz 27.maijam Valmierā ar dažādiem atceres pasākumiem tiks atzīmēta pilsētas atbrīvošanas no lieliniekiem 100.gadadiena un godināta Cēsu | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32248402sec.