Latvijas pilsētu Lieldienu pasākumu kalendārs 2015

Rīga

4.aprīlis

10:00 - 16:00 Kalnciema kvartālā uzstāsies folkloras grupa ar dziesmām, rotaļām un rituālu ciklu, kas saistās ar Lieldienu ticējumu un svinību ieražām. Kvartāla teritorijā zemnieki un amatnieki no visas Latvijas tirgos savus darinājumus un lauku labumus Lieldienu galdam, kā arī norisināsies "Lieldienu radošā darbnīca bērniem".

5.aprīlis

līdz 6.aprīlim 10:00 - 16:00 Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā tiks svinētas Lieldienas ar šūpošanos, olu kaujām, dziesmām un dejām.

14:00 - 16:00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Folklora, tautas tradīcijas, dziesmas, danči un rotaļas pamīšus ar tautas deju kolektīvu priekšnesumiem un dažādām Lieldienu izdarībām (puzuru veidošana, olu krāsošana u. c.).


Jūrmala

5.aprīlis

Svētdien, 5. aprīlī, Jūrmalas pilsētā norisināsies vairāki Lieldienām veltīti pasākumi. Programmā gan olu krāsošanas radošās darbnīcas, putnu būrīšu izgatavošana, šūpošanās, koncerti ar koru, folkloras kopu, dziedātāju un dejotāju piedalīšanos. Ieeja visos Lieldienu pasākumos Jūrmalā bez maksas.

12:00 Jūrmalas Kultūras centrā Biedrības "Balkānu zieds" rīkots Lieldienu pasākums "Ripo oliņa apkārt pasaulei"; piedalās akordeonists Radovans Popovs (Serbija), deju kolektīvs "Solo", kori "Jūrmala" un "Spārnos". Olu apgleznošanas darbnīcu vada viesmākslinieki no Horvātijas. Atbalsta Jūrmalas pilsētas dome. Ieeja bez maksas.

13:00 - 16:00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā Lieldienas kopā Jūrmalas Brīvdabas muzejā! Šūpošanās, mīklu minēšana, olu ripināšana, putnu būrīšu izgatavošana, trusīšu un zīda vistiņu izstāde.

14:00 - 15:00 Jūrmalas Brīvdabas muzejā riņķa dancis Jūrmalas jauniešu teātra vadībā ''Ķepa pie ķepas, ļipa aiz ļipas''. Ieeja bez maksas.


KAUGURU KULTURAS NAMA PAGALMĀ

13:00 Lieldienu tradīcijas kopā ar folkloras kopu ''Skance''. Radošās darbnīcas visai ģimenei;

13.30 Deju koncerts. Piedalās Jūrmalas Kultūras centra deju kolektīvi ''Zālīte'', ''Tapa'', ''Vēlreiz'', ''Ābelīte'';

14.30 Dzied Normunds Rutulis;

15.00 Izrāde ''Lieldienu Zaķa skola'' ar Čučumuižas rūķiem.


Liepāja

4.aprīlis

10.00 Rožu laukumā Lieldienu tirdziņš – mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā varēs iegādāties amatnieku darinātās preces ikdienai, kā arī risinājumus svētku dāvanām.

11.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Starptautiskā dekoratīvo dzīvnieku izstāde – dzīvnieku mīļotāji varēs apskatīt dekoratīvos un pasta baložus, vistas, trušus un citus dekoratīvos mājdzīvniekus.

12.00 Liepājas Leļļu teātrī Lieldienu izrāde.

19.00 Liepājas Olimpiskajā centrā muzikālā apvienība ''RAXTU RAXTI'' programmā ''Es atradu tautasdziesmu'' - Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, latviešu tautasdziesmu versijas un pavisam jauni oriģinālmūzikas skaņdarbi. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā postfolkloras grupas ''Iļģi'' Lieldienu koncerttūres koncerts ''Trīs rītiņi saule lēca'' – pavasara dziesmu programma kā daudzinājums dabas atmodai un gaismas uzvarai pār tumsu.

5.aprīlis

12.00 – 15.00 Jūrmalas parka Bērnu laukumā notiks Lieldienu sarīkojums''“Svētkus meklējot'', kurā visi aicināti priecāties par atnākušo pavasari. Svētkus meklēs, gatavojot rotājumus un pinot ligzdiņas, kā arī lielajā katlā krāsojot olas, spēlējot spēles un ripinot olas, vizinoties zirga pajūgā, priecājoties par zvēriņiem, baudot dziesmas dejas, un svētku našķus. Par noskaņu rūpēsies bērnu vokālās studijas ''Pērlītes'' solisti, tautas deju kolektīvi, pedagogi un meistari, folkloras kopas un citi. 


Valmiera

3.aprīlis

līdz 6.aprīlim t/c "Valleta" dažādu šķirņu trušu apskate no Ingunas Valdmanes ''Trušu mājām''.

11:00 - 13:00 Valmieras kristīgo konfesiju kopīgs Jēzus Kristus ciešanu Lielās piektdienas svinēšanas gājiens no Luterāņu draudzes nama līdz Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcai.

15:00 Valmieras Romas katoļu baznīcā Jēzus ciešanu dievkalpojums.

15:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā Lielās piektdienas dievkalpojums.

4.aprīlis

11:00 Atpūtas un sporta kompleksā ''Avoti'' Lieldienu kauss golfā.

11:00 Atpūtas un sporta kompleksā ''Avoti'' Lieldienu kauss tenisā – dubultspēles.

18:00 Valmieras Kultūras centrā Klusās sestdienas garīgās mūzikas koncerts. Piedalās Valmieras adventistu vīru kvartets un draugi. Ieeja par ziedojumiem.

18:00 Valmieras Romas katoļu baznīcā  Dievkalpojums ar jaunas uguns un ūdens svētīšanu. Pēc pasākumalūgšanas, dziesmas un apceres visas nakts garumā.

23:30 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā Lieldienu nakts vigīlija. Piedalās vīru ansamblis.

5.aprīlis

līdz 6.aprīlim Lieldienu pasākumi Burtnieku novadā. Plašāk www.burtniekunovads.lv.

08:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā Kristus augšāmcelšanās dienas dievkalpojums. Piedalās draudzes koris.

08:00 Valmieras Romas katoļu baznīcā Dievkalpojums.

09:00 - 15:00 Lieldienu tirdziņš. Matīšu ciema centra laukumā.

10:00 Pie saietu nama ''Depo'' Trikātā Lieldienu zaķis un pīle aicina lielus un mazus uz Lieldienu lustēm.

11:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā Lieldienu dievkalpojums ar dievgaldu.

11:00 Brenguļu alus sētā Brenguļos Lieldienu aktivitātes bērniem.

11:00 Pie Kocēnu novada domes administrācijas ēkas pasākums ''Kocēnu pavasaris 2015''. Mājražotāju un amatnieku tirdziņš, atrakcijas bērniem, koncerts.

11:00-15:00 Lieldienas Dikļu pilī. Paredzēta šūpošanās lielajās šūpolēs, olu ripināšana un trušu apskate Dikļu pils parkā. Ieeja bez maksas. Pasākuma laikā notiks arī svētku brunch pils verandā. Biļešu cena: 20 EUR, bērniem līdz 12 gadiem 10 EUR. Pieteikšanās pa tālruni 64207480, 26515445 vai e-pastu pils@diklupils.lv.

12:00 Matīšu ciema centra laukumā pasākums ''Lieldienu karuselis''. Pasākumu vadīs lauku un mājas zaķis.

12:00 Pie Valmieras Kultūras centra pasākums ''Lieldienu jampadracis''.

19:00 Valmieras Kultūras centrā Pavasara balle kopā ar grupu ''Kolibri''. Biļešu cena: 10-15 EUR.

22:00 Kocēnu Kultūras namā Lieldienu balle kopā ar grupu ''Ballīšu orķestris''. Biļešu cena: 3 EUR.

6.aprīlis

10:00 Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā Lieldienu dievkalpojums draudzes vecajiem cilvēkiem.

13:00 Valmieras Kultūras centrā mazo vokālistu konkurss ''Cālis 2015''. Biļešu cena: 2-3 EUR.Biļetes: Valmieras Kultūras centra kasē.

15:00 Valmiermuižas pils parkā Lieldienas Valmiermuižā. Pasākumu vada Lieldienu zaķis un pīle.


Jelgava

4.aprīlis

12:00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī izzinoši radošā nodarbība ''Lieldienu siena zaķis''. Izgatavo savu Lieldienu olu nesēju – skaistu Lieldienu zaķi no siena mājas dekorēšanai svētkos!

12:00 Svētes pamatskolā Lieldienu koncertuzvedums "Čučumuižas zaķu skola". Mīļi gaidītas ģimenes ar bērniem. Rotaļās un citās jautrās izdarībās ar Čučumuižas iemītniekiem.

13:00 - 15:00 Atpūtas centrā ''Dianda'' radošā darbnīca ''Lieldienu olu krāsošana''.

5.aprīlis

11:00 Jelgavas pils parkā un pagalmā Lieldienu pastaiga visai ģimenei. Mazo jelgavnieku sveikšana, folkloras kopa ''Dimzēns'', Jelgavas pilsētas dejotāji. Aktivitātes visai ģimenei– olu krāsošana, meklēšana un ripināšana, olu kaujas; pavasara veiklības spēles; šūpošanās; Lieldienu tirdziņš ar kārumiem, prieciņiem un nieciņiem. Apmeklētāji varēs satikt lielo pils zaķi, doties izbraukumos ar zirgiem, satikt mini Zoo ''Lauku sēta'' mīluļus. Līdz jāņem krāsotas olas!

11:00 - 13:00  Atpūtas centrā ''Dianda'' – Lieldienu olu ripināšanas sacensības , olu kaujas, konkurss ''Skaistākā ola'', no pulksten 12:30 līdz 13:00 šūpošanās un rotaļas ar Lieldienu zaķi.

11:00 - 14:00 Zaķijas Alotavā Lieldienu lustes. Deju un dziesmu koncertava!

12:00 - 15:00 Nometnes vietā ''Lediņi'' labās Lieldienas Lediņos – tikšanās ar zaķi; radošās darbnīcas; izšūpošanās; olu ripināšana; spēka piku cepšana; u.c. aktivitātes. Plkst. 13:00 uzstājas folkloras kopa "Leimaņi''.


Ventspils

5.aprīlis

Lieldienas Piejūras Brīvdabas muzejā


Sigulda

5.aprīlis 

09:00 visi tiek aicināti atpūsties, iepirkties un piedalīties pavasara tirdziņā un Lielās dienas svinēšanā ''Visa zeme pumpuros!'', kas līdz plkst.15.00 norisināsies Siguldas Svētku laukumā.

No plkst.11.00 pamodināsim sevī spēka un veselības pumpurus, baudot Rūtas zaļos kokteiļus un bērzu sulas. Izplaucēsim mākslinieka garu Oliņboliņ olu krāsošanas un ripināšanas galerijā un Pumpurlietu darbnīcā. Ikviens varēs piedalīties pavasara spēka mērīšanā un lielajā Zaķu biļešu izlozē. Neizpaliks tradicionālais svētku cienasts – Lieldienu pantāgs, lielā šūpošanās un jautrā vizināšanās ar Zaķu pumpurmobili.

Šajos pavasara svētkos visus viesus uz kārtīgu andeli, olu un pumpuru kaujām, izšūpošanos, radošām un raibām izdarībām aicina jautrie Lieldienu Zaķi – Inga Alviķe un Laura Šumska.

13:00 pie Allažu pagasta pārvaldes notiks Lieldienu pasākums ''Sveiciens saulei!'' – pasākuma apmeklētāji kopā ar Ufo sveiks sauli un svinēs pavasari ar dančiem, rotaļām, šūpošanos, olu kaujām, tradicionālām un ne tik tradicionālām izdarībām. Piedalīsies Allažu pagasta Tautas nama pašdarbības kolektīvi.

15:00 Jūdažu Sabiedriskā centra pagalmā notiks Lieldienu pasākums ''Raibu raibās Lieldienas'', kurā kopā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas „Sprīdīša skolu” varēs dziedāt, dejot un iet rotaļās. Būs olu krāsošana, olu ripināšana un radošās darbnīcas.

6.aprīlis

14:30 Turaidas muzejrezervātā Lieldienas ''Saule kāpa augstu kalnu''.


Daugavpils

3.aprīlis

Lieldienu akcija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā.  3. un 5. aprīlī Rotko mākslas centru varēs apmeklēt par akcijas cenām: kopējā biļete uz visām mākslas centra izstādēm - EUR 4,50. Savukārt apmeklējot atsevišķi mainīgās ekspozīcijas (sektori B,C,D kopā)- EUR 1.50 un Rotko dzīve un māksla (sektors A) - EUR 3.00.

4.aprīlis

13:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas mākslas porcelāna izstādē (Rīgas iela 8). ''Košās Lieldienas'' – šķīvīšu dekorēšanas darbnīca. Ieejas maksa 1,42 EUR visai ģimenei neatkarīgi no cilvēku skaita.

6.aprīlis

VIENĪBAS LAUKUMĀ

12:00 Otrās Lieldienas Vienības laukumā. Svētki visai ģimenei''LIELDIENU ŠŪPOLĒS''

10:00-21:00 Atrakcijas bērniem . Šūpoles, karuseļi, bērnu vilcieniņš u.c.atrakcijas

no 10:00 – 16:00 bezmaksas mazais bērnu karuselis

12:00-18:00 Lieldienu tirdziņš. Suvenīri, produkti, konditorijas izstrādājumi

12:00 Lieldienu darbnīcas bērniem. Lieldienu olu krāsošana,  olu kaujas, olu ripināšana, olu dižošanās konkursā ''„Skaistākā ola'' u.c.

12:00 Postfolkloras grupas ''Rikši'' koncerts

13:00 Lieldienu zaķa brīvais mikrofons bērniem!

14:00 Profesionālā pūšamo instrumentu orķestra ''Daugava'' koncerts

8.aprīlis

17:30. Poļu kultūras centrs (Varšavas iela 30). Lieldienu koncerts. Koncertā piedalās Poļu kultūras centra radošie kolektīvi. Ieeja bezmaksas.


Rēzekne

4.aprīlis

09:00 — 16:00 Kultūras un atpūtas parkā LIELDIENU GADATIRGUS "O'Mammas gadatirgus Nr. 2". Vairāk kā 70 mājražotāju no Baltijas! Vizināšanās ar zirgiem, šūpoles, olu kaujas, aktivitātes, konkursi, balvas.

10:00 — 16:00 Latgales Kultūrvēstures muzejā Ģimenes sestdiena.

5.aprīlis

16:00 Rēzeknes Kultūras namā Tautas deju koncerts ''Iebrauca saulīte''. Dejo deju kopa ''Vadži'' un draugi.

6.aprīlis

no 09:00 Festivāla parkā Rēzeknes pusmaratons. ''Skrien Latvija'' 1.posms.

14:00 — 15:00 Festivāla parkā Folkloras kopas ''Vīteri'' Lieldienu programma ģimenēm. Interaktīvas vides instalācijas - mazie varēs izšūpoties, lielie rīkot olu ripināšanas sacensības.

10:00 — 15:00 Festivāla parkā Darbosies svētku tirgus, bērnus priecēs trušu zoosēta.

17:00 Mazā zāle, Latgales vēstniecībā GORS IĻĢI. Lieldienu koncerts ''Trīs rītiņi saule lēca''.


Rūjiena

5.aprīlis

no 11:00 Pie Ipiķu pag.pārvaldes Lieldienu lustes Ipiķos ar Zaķi un Cāli! Lieldienu ieskandināšana, lustēšanās, konkursi, radošās darbnīcas un izdarības raibas kā  Lieldienu olas.

13:00 Rūjienas kultūras namā Lieldienas Rūjienā! Lieldienu amatnieku tirdziņš, bērnu radošā darbnīca, loterija. Koncerts ''Nu atnāca Lieldieniņa''.

no 15:00 Pie Vilpulkas pag.pārvaldes Lieldienu lustes Vilpulkā ar Zaķi un Cāli!

17:00 Jeru skolas pagalmā Lieldienās – Pīle un Zaķis pavasari atmodinās...

21:00 Jeru skolas pagalmā Lieldienu balle. Ielūdz šlāgergrupa ''Pagrabs''. Ieeja- brīva!

6.aprīlis

14:00 Pie Lodes KN Svinēsim otrās Lieldienas kopā ar folkloras kopu ''Endzelīte'' no  Dikļiem.


Cēsis

2.aprīlis

18.00, CATA kultūras namā Cēsu Kultūras un Tūrisma centra TDK ''Randiņš'' un draugi no Tautas deju un mūzikas kluba ''Liesma'', Bērnu Tautas deju ansambļa ''Dzirkstelīte'' un Iecavas vidusskolas deju kolektīva, aicina uz lustīgu Zaļās ceturtdienas koncertu.

3.aprīlis

19:00, Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks grupas Iļģi koncerts "Trīs rītiņi saule lēca".

17:00 Vaives tautas namā Lieldienu izdarības pie un iekš "Kaķukroga".

18:00 Vaives tautas namā jautrošanās ar koncerta elementiem ''Raibumbumi''.

21:00 Vaives tautas namā Galdiņballe ar Zani un Gunāru.

5.aprīlis

12.00-15.00 Rožu laukumā notiks Lieldienu pasākums. Svētku ieskandināšana kopā ar Vērtumnieku muzikantim un tautas vērtes kopu ''Dzieti''.

Zaļajās darbnīcās visai ģimenei:

•    Pilsētas dārzniecība – neparastās puķu dobes

•    Vertikālo balkona dārzu izveide

•    Sēklu bumbu veidošana

•    Rotaslietu, rotaļlietu un citu priekšmetu izgatavošana no otrreizpārstrādājamiem materiāliem

•    Putnu būrīšu izgatavošana

•    Pūču pievilināšana

Notiks arī šūpošanās, olu ripināšana un olu kaujas, kā arī ''Zaļā taka'' kopā ar ZAAO.

Katram Lieldienu svinētājam no mājās jāņem līdzi krāsainākās, raibākās un stiprākās olas, lai varētu piedalīties lielajās Cēsu olu kaujās.


Saulkrasti

5.aprīlis

14:00 pie kultūras nama "Zvejniekciems" svinēsim Lielās dienas atnākšanu latviskā garā.

no 14:00 pie kultūras nama "Zvejniekciems" kopā ar folkloras kopu "Dvīga" un Saulkrastu dejotājiem ripināsim olas, sadziedāsim saulīti, iešūposim saules ceļu pretī pavasarim, būs iespēja iemēģināt roku podu sišanā un loka šaušanā (instruktore Mairita Pavlova - apvidus lokšāvēja, Pasaules čempionāta long bow (LB) klasē 3.vietas ieguvēja).


6.aprīlis

12:00 pie Saulkrastu sporta centra Lieldienu jampadracī ripināsim olas, šausim ar loku, būs arī stafetes lieliem un maziem un garšīgais Lieldienu boulings! Pēc jampadrača sporta centra mazajā zālē visi laipni aicināti uz latviešu animācijas filmiņu programmu (filmas veidotas pēc latviešu literātu daiļdarbu motīviem).

16.00 kultūras namā "Zvejniekciems" jauktais koris "Anima" aicina ciemoties pie Lieldienu zaķa, kurš kopā ar draugiem izdziedās dziesmas par gaili, zīli, zirgu, āzi, sesku un HAIZIVI! Ieejas maksa 1 eur, līdzi jāņem krāsota ola.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 17.01.2019 - 23.01.2019 Jauna trauku kolekcija SEASONS! Arkolat
Sekojot jaunākajām modes tendencēm, piedāvājam porcelāna traukus no PORLAND, kas izceļas ar izcilu dizainu, neredzētiem krāsu salikumiem un unikālu | Skatīt vairāk
Latvija no 2.11 EUR
Pasākums ''Vasarai ziemā būt'' Valmieras TIC
Lieliskas mūzikas pavadībā pasākuma apmeklētājiem iespējams atpūsties vairākās vasarīgās noskaņās iekārtotās atpūtas zonās un baudīt | Skatīt vairāk
2019.gada pasākumi Valmieras pusē  Valmieras TIC
2019.gadā aicinām apmeklēt un baudīt kultūras, izziņas, sporta un citus pasākumus Valmieras pusē! | Skatīt vairāk
Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti Valmieras TIC
2019. gada 13. februārī, plkst.19.00 Valmieras koncertzālē notiks pirmais izklaidējošs vakara šovs - ''Nobriedis Vakars ar Jāni Rozīti''. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.56267095sec.