TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Latvijas Universitāte un Vidzemes Augstskola īsteno starptautisku tūrisma izglītības programmu e-vidē

Latvijas Universitāte un Vidzemes Augstskola 2018./ 2019. studiju gadā ir uzsākušas īstenot starptautisku studiju programmu "Tūrisma biznesa izaugsmes veicināšana" (angļu val. Boosting Tourism Business Growth). Programmas īstenošana notiek sadarbībā ar Satakuntas augstskolu (Somija) un Tallinas Tehnoloģiju Universitātes Kuresāres koledžu (Igaunija).

Izglītības programmā partneraugstskolu studentiem un tūrisma profesionāļiem tiek piedāvāts iegūt kompetences astoņos studiju kursos. Informācija par studiju kursiem pieejama projekta BOOSTED tiešsaistes vietnē.

Studiju gada rudens semestrī jau tika īstenoti četri studiju kursi: "Tūrisma produktu un pieredzējuma dizains" (īsteno Tallinas Tehnoloģiju Universitātes Kuresāres koledža), "Digitālā mārketinga komunikācija un satura pārvaldība" (Latvijas Universitāte), "Kultūras kompetence un klientu apkalpošanā" (Satakuntas Augstskola), "Proaktivitāte un radošuma darbība" (Vidzemes Augstskola).

Kopumā rudens semestrī studiju kursiem bija pieteikušies vairāk kā 120 studentu no visām projekta partnervalstīm, taču ne visiem ir izdevies studiju kursus pabeigt vai iegūt pozitīvu vērtējumu. Kā atzīst viena no studiju kursu pasniedzējām A. van der Steina (LU): "Studiju kursu pasniegšana e-vidē ir jauna pieredze un izaicinājums. Lai arī mūsdienu tehnoloģijas ļauj mums kvalitatīvi komunicēt ar studentiem tiešsaistē, man kā pasniedzējai lielākais izaicinājums bija saistīts ar to, kā noturēt studentu uzmanību un fokusēšanos uz darbu visa studiju kursa laikā.  Starptautiska vide, grupu darbs ir zināms izaicinājums jau tradicionālā studiju procesā, kad studijas notiek tiešā saskarsmē klasē, bet e-vidē dažādi sarežģījumi studiju darbā izpaužas vēl izteiktāk, tāpēc ir svarīgi pārdomāt e-studijās izmantotās mācīšanas un mācīšanās pieejas un metodes."

Savukārt L. Veliverronena (ViA) norādīja: "E-vidē pasniedzējs ir vairāk virziena parādītājs un konsultants, bet studentiem ir jābūt ar augstu motivāciju un arī proaktīviem, lai saņemtu maksimālos ieguvumus no kursa. Gan pasniedzējiem, gan studentiem e- studiju procesā ir jāspēj izkāpj no ierastās komforta zonas. "

Ar savu pieredzi e-studiju kursu īstenošanā Latvijas Universitātes un Vidzemes Augstskolas pasniedzēji dalīsies arī LU konferences sekcijā "Tūrisma attīstības, izglītības un pētniecības aktualitātes Baltijas jūras reģionā", kas notiks Starptautiskā izstāžu centrā Ķīpsala, Tūrisma izstādes "Balttour" laikā 2019. gada 1. februārī no plkst. 13.00-18.00.

Pavasara semestrī studentiem un nozares profesionāļiem ir iespēja apgūt vēl četrus studiju kursus "Konkurētspējas stiprināšana balstoties uz sadarbību" (Satakuntas augstskola), "Pārdošana tūrismā" (Latvijas Universitāte), "Tūrisma prognozēšana nenoteiktības laikmetā" (Vidzemes augstskola) un "Produktu attīstības inovāciju nometne" (Tallinas Tehnoloģiju Universitātes Kuresāres koledža).

Studentu interese par pavasara kursiem ir bijusi liela, tāpēc līdz 27. janvārim vēl ir iespējams pieteikties tikai vienam studiju kursam "Konkurētspējas stiprināšana balstoties uz sadarbību". Informācija par studiju kursu pieejama, izmantojot saiti.

Studiju kurss ir bez maksas, tiek īstenots angļu valodā un studiju process noris e-vidē.

Reģistrēšanās kursam šeit.

Šī tūrisma izglītības programma ir izstrādāta Centrālbaltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projekta BOOSTED ietvaros.  Projekts BOOSTED ir vērsts uz tūrisma jomas izaugsmes veicināšanu caur augstāko profesionālo izglītību Somijā, Igaunijā un Latvijā. Tā mērķis ir nodrošināt atbilstošu un savstarpēji saskaņotu prasmju un zināšanu kopumu tūrisma nozares pārstāvjiem Centrālās Baltijas jūras reģiona kā vienota tūrisma galamērķa attīstīšanai, izstrādājot e-studiju kursu saturu. Informācija par projektu tiešsaistes vietnē.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.01.2019 - 23.02.2019  Stikla mākslas izstāde “Cilvēks” Valmieras TIC
Valmieras muzeja Izstāžu namā līdz 23.februārim apskatāma Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un pasniedzēju laikmetīgās stikla mākslas izstāde | Skatīt vairāk
Latvija
Autostāvvieta Rīgas, Kauņas,Viļņas lidostā AvioKases.lv
Rezervē iepriekš, ar atlaidi, autostāvvietu Rīgas, Kauņas vai Viļņas lidostā. | Skatīt vairāk
no 1.40 EUR
Muižnieku stāsti un tulpju svētki Burbišķo AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 11.05.19 - 1 Diena. Apskatīsim: Pakrojas muiža, Šeduves vējdzirnavas, Burbišķu muižā | Skatīt vairāk
27 EUR
Martas balle - Daugavpils AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 25.05.19 - 2 Dienas. Apskatīsim: Ošu mājās, Šmakovkas muzejs,Martas ballee, Kristus Karaļa kalns | Skatīt vairāk
73 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 www.turismabizness.de | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.33973098sec.