TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Izstrādātas vadlīnijas vienotai tūrisma atjaunošanai Eiropā

Laikā, kad daudzas Eiropas valstis pakāpeniski sāk mīkstināt pandēmijas apturēšanai izsludinātos ierobežojumus, ceļotāju un arī tūrisma uzņēmēju vidū aizvien aktuālāks kļūst jautājums - kad varēs atsākties ceļošana?

Ceļošanas ierobežojumi, kas tika ieviesti koronavīrusa pandēmijas ierobežošanai, ir iznīcinājuši tūrisma nozari, kas sniedz nozīmīgu ieguldījumu ES ekonomikā un nozarē ir nodarbināti miljoniem cilvēku. Eiropas Savienības (ES) tūrisma nozare kopumā veido 10-11% no ES IKP,  tajā ir nodarbināti 9,3 % no 27 valstu ES strādājošiem un nozarē darbojas gandrīz 3 miljoni uzņēmumu, no kuriem 90% ir MVU. Eiropu apmeklē puse no kopējā pasaules tūristu skaita, un īpaši smaga situācija ir novērojama tajās ES valstīs, kuru ekonomika lielā mērā ir atkarīga no tūrisma, piemēram, Spānija, Itālija, Francija un Grieķija.

Eiropas Komisija (EK) 2020. gada 13. maijā ir nākusi klajā ar vienotu pieeju pakāpeniskai iekšējās robežkontroles atcelšanai un tūrisma atjaunošanai, kā arī piedāvā vairākus atbalsta pasākumus tūrisma nozarei, kā arī transporta kompānijām.

Lai izvairītos no divpusējiem līgumiem, EK mēģina uzstāt, ka brīdī, kad robežas tiek atvērtas, tās atver visiem eiropiešiem un norāda, ka viens no pamatprincipiem ir nediskriminēt eiropiešus pēc pilsonības.

Ja šī brīža situācija apzīmejama kā "nulles fāze", tad nākamajā - "pirmajā fāzē" - ES dalībvalstīm vajadzētu pakāpeniski atcelt robežkontroli un ceļošanas ierobežojumus. Ja tas nav iespējams visā ES, tad jāsāk ar ceļošanas atjaunošanu starp reģioniem un dalībvalstīm.

Tāpat EK rosina iedzīvotājus aktīvi izmantot vaučerus jeb kuponus, nevis prasīt atmaksāt naudu par atcelto ceļojumu - tādejādi palīdzot lidsabiedrībām, tūrisma aģentūrām un citiem nozares uzņēmumiem. Savukārt tūrisma uzņēmumus mudina šos pakalpojumus klientiem padarīt pievilcīgākus.

Lai lidmašīnās tiktu ievērota vajadzīgā distance, EK aicina pārvadāt mazāku pasažieru skaitu un norāda, ka gaisa satiksmes transportlīdzeklī jābūt pieejamiem dezinfekcijas līdzekļiem, bet personālam jāizmanto aizsarglīdzekļus.

Kas attiecas uz restorānu un viesnīcu darbību, tad EK, sadarbībā ar ekspertiem, izstrādājuši praktiskus ieteikumus, lai nozare var droši atsākt darbu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::1.08962202sec.