TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Viesmīlības un izmitināšanas sektora uzņēmumiem darbības atsākšanai piedāvā 2 pakāpju atbalsta mehānismu

Viesmīlības un izmitināšanas sektora uzņēmumiem darbības atsākšanai piedāvā 2 pakāpju atbalsta mehānismu

Ekonomikas ministra Jāņa Vitenberga vadītajā Ekonomikas Attīstības grupā šodien tika izskatīts priekšlikums atbalsta pasākumiem tūrisma nozares komersantiem ēdināšanas un izmitināšanas sektoros, kuru zaudējumi kopš marta vidus sastāda vismaz 77 milj. EUR  un vislielākās problēmas šobrīd rada apgrozāmo līdzekļu trūkums.

Abos sektoros tiešā veidā ir cietuši aptuveni 4 000 mazie un vidējie uzņēmumi, radot katastrofālu situāciju darba spēka jomā – ietekmēti ir apmēram  40 tūkstoši darbinieku.

"Kopējā situācija valstī šobrīd ļauj atsāk darbu vietējā tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, ievērojot nepieciešamās veselības drošības prasības. Kopā ar tūrisma nozari esam pārrunājuši un pārskatījuši visus iespējamos variantus atbalsta mehānismiem, lai nozare var atgūties no vīrusa izraisītā piespiedu apstāšanās punkta, turpināt nodrošināt darba vietas un būtu gatavi tūrisma sezonas uzsākšanai. Papildus tiks īstenotas visaptverošas vietējā tūrisma un tuvāko kaimiņvalstu reklāmas kampaņas, lai stimulētu vietējo pieprasījumu. Šobrīd sniedzot tiešu un reālu atbalstu, mēs atbalstīsim Latvijas tūrisma uzņēmumus, nodrošināsim darba iespējas mūsu iedzīvotājiem un  panāksim ekonomisko izrāvienu tūrisma nozarē, it īpaši reģionos," norāda ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Ekonomikas ministrija piedāvā īpašus atbalsta mehānismus izmitināšanas un ēdināšanas sektoriem, kuriem līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī praktiski bija apstājusies darbība. Lai veicinātu uzņēmējdarbības atsākšanu tūrisma sezonā, tiek piedāvāts divu pakāpju atbalsta mehānisms – nodarbinātības veicināšanai gan izmitināšanas un ēdināšanas sektoros, gan tūrisma operatoru pakalpojumu sniedzējiem tiek piedāvāts ieviest 3 mēnešu grantu uzņēmuma saimnieciskās darbības saglabāšanai; savukārt saimnieciskās darbības atsākšanai un jaudas palielināšanai komersantiem tiks izstrādāts mehānisms bezprocentu aizdevumu saņemšanai.

Divu pakāpju atbalsta mehānisms darbības atsākšanai:

1. Grants nodarbinātības veicināšanai uzņēmējiem, kas sniedz izmitināšanas, viesmīlības vai tūrisma operatoru pakalpojumus. Atbalstu uzņēmējs var izmantot dažādu operacionālo izmaksu segšanai, tai skaitā darbinieku algām, telpu nomai, preču iepirkšanai, utt. Paredzams, ka atbalsts tiks piešķirts 3 mēnešu periodā pēc tekošās algas un nodokļu nomaksas.

2. Bezprocentu nenodrošināts apgrozāmo līdzekļu aizdevums saimnieciskās darbības atjaunošanai.

Tūrisma nozares atbalsta plānā Ekonomikas ministrija vēl ir paredzējusi vērtēt, kā risināt tūrisma operatoru un aģentūru nodrošināto, bet nenotikušo ceļojumu un braucienu kompensācijas jautājumu klientiem, piedāvāt darbinieku apmācības pārkvalifikācijai rudens/ziemas sezonā, un citi.

Kā zināms, sadarbībā ar tūrisma nozari, Ekonomikas ministrija jau ir izstrādājusi virkni atbalsta pasākumu tūrisma nozarei. Konceptuāli ir atbalstīta izmaksu segšana 788 334, 85 EUR apmērā tiem komersantiem, kas godprātīgi veica repatriācijas reisus, atgriežot izceļojošos tūristus pirms ārkārtas apstākļu iestāšanās.

Kopā ar Veselības ministriju un Slimību un profilakses kontroles  centru ir izstrādātas drošas ceļošanas vadlīnijas tūrisma pakalpojuma sniedzējiem un ceļotājiem, kuras jau šonedēļ prezentēs Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra. Tāpat šonedēļ tiks uzsākta kampaņa "Atklāj Latviju droši", aicinot iepazīt un atklāt Latvijas interesantākās un noslēpumainākās vietas, tādējādi atbalstot vietējā tūrisma uzņēmumus un stimulētu vietējo pieprasījumu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Kur Tu šogad pavadīsi savu atvaļinājumu?

Latgale

Vidzeme

Zemgale

Kurzeme

Nekur - palikšu mājās!

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Sventes viesnīca**** un restorāns TAKA
Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas. | Skatīt vairāk
Latvija
DINABURGAS PILSDRUPAS UN PILS MAKETS TAKA
Naujenes pilskalns, kurš tika apdzīvots jau kopš 8. gadsimta, tiek uzskatīts par Daugavpils dibināšanas vietu. | Skatīt vairāk
Izpletņlēcēju Sporta Klubs “D.I.S.K.” TAKA
Lēciens–atrakcija ar apaļo izpletni, lēcieni tandēm sistēmā, pasažieru vizināšana ar AN -2 un JAK 18t lidmašīnu, izpletņlēcēju | Skatīt vairāk
Vasara sākas šeit! Baltic Beach Hotel & SPA
Ērts numurs diviem, baseins ar siltu jūras ūdeni, sāls alas apmeklējums un bagātīgas brokastis - lielisks atvaļinājuma sākums! | Skatīt vairāk
99 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.32571793sec.