TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Ceļotāji Latgalē dodas smelties pozitīvismu

Latgales reģiona Tūrisma asociācija "Ezerzeme" (LRTA "Ezerzeme") sadarbībā ar Latvijas Investīciju Attīstības aģentūras Tūrisma departamentu (LIAA TD) arī pēc krīzes periodā aktīvi darbojas un turpina veicināt gan iekšzemes, kā arī ārvalstu tūristu interesi par Latgales reģiona piedāvājumu.

Pateicoties LIAA TD arī pašreizējā sarežģītajā ekonomiskajā situācijā, tiek organizētas dažādu masu mediju pārstāvju vizītes Latgales reģionā ar mērķi iepazīstināt, popularizēt un atklāt jaunas atpūtas iespējas. Kopumā šogad Latgales reģionā dažādos tūrisma objektos viesojušies vairāki žurnālisti no Lietuvas (laikraksts "Lietuvos Rytas", blogeris Orijus Gasanovas), no Igaunijas (laikraksts "Postimees"), kā arī blogeris no Latvijas – Kārlis Buškevics (Instagram @yourlifevibe ar vairāk nekā 11 tūkst. sekotājiem). Paralēli tam, tiek regulāri publicēti dažādi informatīvi materiāli (gan Latvijā, gan Baltijas valstīs) par Latgali kā tūrisma galamērķi. Ar to nodarbojas gan LIAA TD, gan LRTA "Ezerzeme".

Tāpat sadarbībā ar LIAA TD jūlija sākumā Latgalē viesojās piecu dažādu Latvijas tūroperatoru pārstāvji, žurnāla "Ieva" žurnāliste un LIAA TD pārstāve Kristīne Mickāne, kuri kopā devās trīs dienu piedzīvojumā apkārt Latgalei. LRTA "Ezerzeme" izveidotajā maršrutā tika iekļauti tie tūrisma objekti, kuri ir gatavi uzņemt lielākas tūristu grupas. Vēl pirms vizītes kādas tūroperatoru kompānijas pārstāve izteicās, ka šāda veida vizītes jau sen bija nepieciešamas un, ka Latgales reģions ir pirmais, kas to beidzot ir nodrošinājis.

Jāteic, ka visi viesi devās mājup pacilātā garastāvoklī. Kā atzina Kristīne Mickāne: "Latgalē var sasmelties tādu pozitīvismu un enerģiju, ka pēc tam pietiek vēl ilgam laikam." Savukārt Zilupes novada Tūrisma informācijas konsultante Ilga Ivanova uzsvēra, ka šādas vizītes ir svarīgas, jo personīgais pieredzējums ir daudzkārt nozīmīgāks par jebkuru iepriekš sagatavotu elektronisku vai drukātu materiālu. Kopumā trīs dienu laikā viesi apskatīja 16 lieliskus Latgales reģiona objektus, ļoti ceram, ka, pateicoties šai vizītei, uz Latgali dosies arvien vairāk tūroperatoru vadītu tūristu grupu.

Savukārt runājot par pašreizējo tūrisma nozares situāciju reģionā, jāteic, ka pamazām tūristu plūsmas pieaugums sāk palielināties. Pakāpeniski aug gan iekšzemes, gan Baltijas tūristu skaits. Ir sācies atvaļinājumu laiks, tādēļ arvien vairāk un biežāk sastopami kemperu tipa auto gan no Lietuvas, gan Igaunijas. Krāslavas novada Tūrisma informācijas centra pārstāve Tatjana Kozačuka stāsta: "Apspriežot tūrisma sezonu ar novada tūrisma uzņēmējiem, jāsecina, ka nelielām brīvdienu/viesu mājām (laukos un pilsētā) tiešām ir jūtams pieaugums. Atpūtnieki paliek 1-3 naktis, lielākoties tās ir ģimenes un nelielas draugu kompānijas. Mazāk brauc lielas tūristu grupas. Diezgan pieprasīta ir aktīvā atpūta – laivu nobraucieni pa Daugavu un Krāslavas novada ezeriem. Arvien biežāk tūristi apceļo novadu ar velosipēdu. Daudzi interesējas par dabas parka "Daugavas loki" tūrisma objektiem, dabas takām, kā arī tūrisma objektiem, ko būtu interesanti apmeklēt ģimenēm ar bērniem." Savukārt, Rēzeknes tūrisma informācijas centrs ir novērojis: "Ja par tūristu pieplūdumu ārkārtas situācijā varējām vien sapņot, tad jāsaka, ka sākoties jūnijam, esam novērojuši pakāpenisku Lietuvas un Igaunijas tūristu pieplūdumu. Jūnija mēnesī tas bija neliels, taču progresējošs pieaugums, savukārt jūlijs ir sācies cerīgi: nepilnās divās pirmajās mēneša nedēļās Igaunijas ceļotāji ir iegriezušies Rēzeknē tikpat cik iepriekšējā mēnesī kopā, savukārt, apmeklētāju skaits no Lietuvas ir trīskāršojies."

Lai arī tūristu skaita pieaugums ir manāms, šis laiks vietējiem tūrisma uzņēmējiem joprojām ir izaicinājumu pilns. Tādēļ, jo vairāk priecē ziņa, ka LIAA TD sadarbībā ar Ekonomikas ministriju tūrisma nozarei kopumā atvēlējusi 3,8 milj., eiro tūrisma uzņēmumu mārketinga aktivitātēm. Šobrīd notiek saskaņošanas process un finansējums būs pieejams rudenī, kad arī mēs – Latgales reģiona tūrisma asociācija "Ezerzeme" informēsim savus reģiona kolēģus par iespējām apgūt papildu finanšu līdzekļus.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Brīvdienu mājas “Beibuki” TAKA
Brīvdienu mājas “Beibuki” piedāvā atpūtas un izmitināšanas pakalpojumus Daugavas krastā, Daugavas loku teritorijā. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas vieta “Sventes Rasa” TAKA
Atpūtas vieta “Sventes Rasa” piedāvā lielisku atpūtu gleznainā vietā Latvijas dienvidaustrumos, pašas Augšzemes augstienes vidienē, Sventes ezera | Skatīt vairāk
Laivu un plostu braucieni TAKA
Laivu noma “Beibuks” iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto | Skatīt vairāk
Jezupovas (Juzefovas) parks TAKA
Parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā, mūsdienās ir saglabājusies tikai neliela daļa no muižas parka, kurā ir atrodamas vairāk nekā 100 | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.70237994sec.