TŪRISMA BIZNESS | Bizness

Darījumu tūrisma dienā diskutē par globāli konkurētspējīgu pakalpojumu attīstīšanu

Darījumu tūrisma dienā diskutē par globāli konkurētspējīgu pakalpojumu attīstīšanu

Lai diskutētu par globāli konkurētspējīgu darījumu tūrisma pakalpojumu attīstību Latvijā, 15. oktobrī Latvijas Kongresu birojs (LKB) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Rīgas Tūrisma Attīstības biroju (RTAB) rīkoja pirmo Darījumu un pasākumu tūrisma dienu un Latvijas konferenču vēstnešu forumu. Pasākumā, kas norisinājās jaunatklātajā ATTA centrā, piedalījās Ekonomikas ministrijas, Rīgas domes, kā arī darījumu un pasākumu tūrisma nozares vadošie eksperti.

“Aizvadītajos gados darījumu un pasākumu tūrisma joma Rīgā ir strauji attīstījusies, nodrošinot būtiski pienesumu pašvaldības budžetam un Latvijas ekonomikai kopumā. 90% no visiem darījumu tūrisma pasākumiem tiek organizēti Rīgā, nodarbinot aptuveni 10 tūkstošus cilvēku. COVID-19 pandēmija un jaunā realitāte ir mūsu iespēja pacelt šo tūrisma veidu jaunā līmenī,” uzsver RTAB valdes priekšsēdētājs Jānis Jenzis.

Līdz COVID-19 pandēmijai tūrisms bija vadošā Latvijas pakalpojumu eksporta nozare, kuras apjoms 2019. gadā bija 1 miljards eiro, veidojot 4,5% no valsts IKP. Viena darījumu tūrista vidējie tēriņi dienā mūsu reģionā bija būtiski lielāki nekā viena atpūtas tūrista - 700 EUR, tāpēc pasākuma paneļdiskusijās tika diskutēts par valsts un pašvaldības atbalsta mehānismiem, kā arī Rīgas un Latvijas priekšrocībām un iespējām darījumu un pasākuma tūrisma attīstībā jaunās realitātes apstākļos.

Aizvadīto mēnešu laikā LIAA ir aktīvi sadarbojies ar tūrisma nozari, ir izveidoti īpaši atbalsta instrumenti starptautiskās konkurētspējas veicināšanas programmā, lai nodrošinātu straujāku nozares atlabšanu.

“Darījumu tūrisms ir nozīmīga niša ar ļoti augstu pievienoto vērtību. Latvijā ir cilvēki, zināšanas un infrastruktūra, lai nodrošinātu augstas kvalitātes darījumu tūrisma pakalpojumus, tādēļ ir ļoti būtiski nepazaudēt esošās pozīcijas un būt gataviem atkal uzņemt viesus. Pašlaik ir īstais laiks, lai strādātu pie jauniem produktiem un pakalpojumiem. Viens no šādiem virzieniem ir hibrīdpasākumi. Vēlos iedrošināt nozares uzņēmumus izmantot pieejamo atbalstu un meklēt jaunas idejas, lai Latvijas darījumu un pasākumu tūrisma nozare spētu piedāvāt kvalitatīvus un globāli konkurētspējīgus risinājumus,” atzīmē LIAA direktors Kaspars Rožkalns.

Pasākumā tika prezentēta arī Latvijas Konferenču un Kongresu Vēstnešu (LKV) programma, kuras ietvaros nozaru eksperti un akadēmiskās vides pārstāvji tiks aicināti kļūt par darījumu tūrisma vēstnešiem un piesaistīt Latvijai starptautiskas konferences un pasākumus.

“Latvijas Konferenču Vēstnešu programma ir starptautiskajā pieredzē un praksē balstīts darījumu un pasākumu tūrisma mārketinga instruments efektīvai starptautisku konferenču un kongresu piesaistei Latvijā. Programmas vēstneši ir motivēti un ietekmīgi savu nozaru pārstāvji, kas popularizējot galamērķi  un piesaistot Latvijai starptautiskus pasākumus nodrošina ilgtspējīgu darījumu un pasākumu tūrisma, kā arī savas pārstāvētās nozares attīstību Latvijā. Esam gandarīti, ka šodien varam godināt Latvijas Konferenču vēstnešus no dažādām tautsaimniecības nozarēm, kuru neatlaidīgas darbības rezultātā Latvijā jau ir notikuši nozīmīgi pasākumi,” papildina Latvijas Kongresu biroja valdes priekšsēdētājs Jānis Astahovs.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 28.10.2020 - 31.10.2020 Vēro Cēsu Sv. Jāņa baznīcas izgaismošanu Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs
Vēl tikai šajā nedēļas nedēļas nogalē, 30. un 31.oktobrī plkst. 20.00, 21.00, 22.00 un 23.00 Cēsu Svētā Jāņa baznīca iemirdzēsies krāšņās | Skatīt vairāk
Latvija
Kara tehnikas kolekcija TAKA
Kara tehnikas ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža”****. Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti | Skatīt vairāk
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 02.10.2020 - 31.10.2020 Dabas parks "Daugavas loki" TAKA
Dabas parka struktūras ass ir Daugava, kas met gleznainus līkumus. No upes krastiem paveras plaši ainavu skati. | Skatīt vairāk
Nīcgales Lielais akmens TAKA
Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. | Skatīt vairāk
Tez Tour
NEDĒĻAS LASĪTĀKAIS
Populārakie piedāvājumi
APMEKLĒTĀKIE UZŅĒMUMI
Baltijas tūrisma objekti

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::1.46055698sec.