TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Tūrisma aģentūras «Kolumbs» klientu aptauja par ceļošanas plānošanas paradumiem

Tūrisma nozares līdere, Tūrisma aģentūra “Kolumbs”, veica klientu aptauju, lai noskaidrotu aktuālos ceļojumu plānošanas paradumus un tendences. Gan tūrisma aģentūras, gan tūroperatori Latvijā aktīvi strādā pie jaunu produktu veidošanas un daudzveidīga galamērķu piedāvājuma, lai apmierinātu ikviena ceļot gribētāja vēlmes.

Analizējot atbildes uz anketā uzdotajiem jautājumiem par ceļojumu plānošanas ilgumu, noskaidrojām, ka 40% no aptaujātajiem ceļojumu plāno vismaz pusgadu pirms tā sākuma. Savukārt 52% respondentu atzīst, ka plāno savu atpūtu tikai 1-4 mēnešus iepriekš, daļa aptaujāto izmanto arī pēdējā brīža ceļojuma piedāvājumus, kas nereti noder tieši tiem ceļotājiem, kam nav bijusi izdevība laicīgi izplānot savu atvaļinājumu. Tūrisma aģentūrai “Kolumbs” piederošā interneta vietne www.pedejaisbridis.lv ir izstrādāta tieši pēdējā brīža ceļojumiem, kur vienuviet var atrast ne tikai piedāvājumus ceļojumiem no Rīgas, bet arī no Viļņas un Tallinas, kā arī Eiropas lielākajām pilsētām.

Kā viens no svarīgākajiem faktoriem par labu konkrētai tūrisma aģentūrai, respondenti min tās reputāciju. Ne mazāk svarīga ir personīga iepriekšējā pieredze un draugu vai paziņu ieteikumi. Arī šogad aptaujāto vidū ir vērojama tendence izvēlēties tūrisma aģentūru pēc to ceļojumu cenu līmeņa. Lielākā daļa respondentu savus ceļojumus pieprasa 3 un vairāk aģentūrās, kas rosina klientu apkalpošanu un piedāvājumu klāstu pilnveidošanu, turpretī 37% atzina, ka ir lojāli vienai tūrisma aģentūrai un tās piedāvājumam.

Aptaujas rezultāti liecina, ka īpaši svarīga ir klienta apkalpošanas kvalitāte, tāpēc katru gadu Tūrisma aģentūras “Kolumbs” prioritāte ir darbinieku kvalifikācijas celšana, kas mūsdienās ir nozīmīga gan nozares kopīgai izaugsmei, gan mums kā aģentūrai, lai klientu atpūta vienmēr būtu augstā līmenī. Kā papildus ietekmējoši faktori ir apkalpošanas ātrums, kā arī iespēja iegādāties ceļojumu attālināti, jo mūsdienu steidzīgajā ritmā to ne vienmēr ir iespējams veikt klātienē.

Respondentus visvairāk uzrunā tūrisma pakalpojumu reklāma internetā, kas pierāda tehnoloģiju svarīgo lomu ikdienas dzīvē. Būtisku daļu no Tūrisma aģentūras “Kolumbs” reklāmas kanāliem aizņem tieši interneta mediji, kas daudz efektīvāk spēj sasniegt ceļotājus. Arī 2016. gadā “Kolumbs” turpināja aktīvu darbu, koncentrējot resursus tehnoloģiju attīstībai - ērtāk lietojami responsīvi dizaini uzņēmumu mājas lapām www.kolumbs.lv, www.pedejaisbbridis.lv un tiešsaistes aviobiļešu interneta veikalam www.letasviobiletes.lv, kā arī citus tehnoloģiskos risinājumus, kas sakārto gan iekšējos, gan ārējos aģentūras procesus.

Cilvēki, kas vismaz reizi gadā plāno doties ceļojumā, visbiežāk savu atvaļinājuma organizēšanu uztic tieši tūrisma aģentūrai, kas ne tikai piemeklē klienta vēlmēm vislabāko risinājumu, bet arī nodrošina operatīvu krīzes situācijas atrisināšanu, lai rūpētos par ikviena ceļotāja drošību. Uzticot savu atpūtas ceļojuma organizēšanu profesionāļiem, ceļotājs var būt drošs arī par konkrētu kontaktpersonu ceļojuma laikā, kas šobrīd ir īpaši nozīmīgi.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Pētera Postaža izstādes atklāšana  Valmieras Tūrisma informācijas centrs
14. februārī plkst. 16:00 Valmieras muzeja Izstāžu namā tiks atklāta gleznotāja Pētera Postaža darbu izstāde "Gleznošana ir mans mūžs". | Skatīt vairāk
Latvija
Zemgales pērles AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 27.06.20 - 1 Diena. Zemgales pērles – Saulainā Dobele, Krāšņās Rundāles pils dārza svētki un īsts gardēžu | Skatīt vairāk
29 EUR
Kalnu Divriteņu maratons 2020 Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Latvijas valsts mežu Kalnu Divriteņu maratona sezona sāksies 26. aprīlī ar posmu no Cēsīm līdz Valmierai. | Skatīt vairāk
Baudām Cēsu pilsētas šarmu AP SAULI
Ceļojums ar autobusu! Izbraukšana 05.09.20 - 1 Diena. Cēsis, Cēsu Viduslaiku pils, Cēsu Jaunais pils, maizes ceptuvē „Cēsu maize” un alus | Skatīt vairāk
85 EUR

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47715688sec.