TŪRISMA BIZNESS | Pētījumi & Statistika

Latvijas iedzīvotāju emocionālo nogurumu un sasprindzinājumu šajā laikā vislabāk palīdz pārvarēt pastaigas dabā

Latvijas iedzīvotāju emocionālo nogurumu un sasprindzinājumu šajā laikā vislabāk palīdz pārvarēt pastaigas dabā

Kantar COVID-19 Barometra pētījums Latvijā atklāj, ka 76% Latvijas iedzīvotāju ārkārtas situācijas laikā savu ikdienu pavada mājās, atšķirībā no agrākās ikdienas. Tas rada cilvēkiem papildu garīgu un emocionālu nogurumu. Kantar veiktā iedzīvotāju aptauja aprīļa beigās atklāj lietas, kas palīdz iedzīvotājiem pārvarēt emocionālo vai fizisko nogurumu, kas radies saistībā ar koronavīrusa radītajiem ierobežojumiem ikdienā.


Pētījuma dati rāda, ka ir daudz dažādu lietu, kas iedzīvotājiem palīdz pārvarēt nogurumu un emocionālo sasprindzinājumu. Katram tas atšķirīgi – sākot no pastaigām dabā līdz adīšanai, meditācijai, auto remontam u.c. Tomēr neatkarīgi no vecuma, dzimuma un reģiona, Latvijā iedzīvotājiem vislabāk emocionālo nogurumu un sasprindzinājumu šajā laikā palīdz pārvarēt pastaigas dabā, dabas vērošana (31%) un kopā pavadītais laiks ar ģimeni, savstarpējais atbalsts (25%).


Vērojamas atšķirības, kā ar nogurumu un sasprindzinājumu ārkārtas situācijas laikā tiek galā sievietes un vīrieši. Vīriešiem bez iepriekš minētajām lietām palīdz arī darbs, sporta aktivitātes un TV skatīšanās, sievietēm – gulēšana, miegs un grāmatu lasīšana.


Tāpat atšķirības vērojamas vecuma grupās. Jauniešiem vecumā 18-29 gadi starp piecām svarīgākām lietām bez pastaigām dabā un kopā pavadītā laika ar ģimeni, ir arī gulēšana, miegs, sporta aktivitātes un filmu skatīšanās on-line. Salīdzinājumā ar citām vecuma grupām, jaunieši daudz biežāk, lai līdzsvarotu nogurumu, izvēlas arī izbraucienus ar auto (19%), video un datorspēles (13%) un našķošanos (13%). Vecumā 30-39 gadi svarīgākās lietas ir pastaigas dabā, kopīgi pavadītais laiks ar ģimeni un gulēšana, miegs. Vecuma grupā 40-49 gadi kā svarīgākā lieta, kas palīdz tikt galā ar emocionālo nogurumu, ir dārza darbi (29%). Arī iedzīvotājiem vecumā 50-59 gadi dārza darbi ir viena no svarīgākajām lietām (28%), kas palīdz šajā laikā novērst domas no ārkārtas situācijas un tās radītajiem apstākļiem, bet līdztekus svarīgs ir arī darbs (33%) un TV skatīšanās (27%).


Par aptauju

Aptauju veica pētījumu kompānija Kantar laikā no 2020. gada 28. līdz 29. aprīlim, ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 800 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 60 gadiem.

Kantar pētījums interneta vidē ir reprezentatīvs Latvijas iedzīvotāju kopumam vecumā no 18 līdz 60 gadiem. Izlases kopa ir veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, un tās organizēšanā Kantar strikti ievēro ESOMAR rekomendācijas aptauju internetā izlašu veidošanā un veikšanā.


Par Kantar

Kantar ir vadošā pētījumu un konsultāciju kompānija Latvijā. Kantar ir viena no pasaules lielākajām pētījumu kompānijām ar ekspertiem vairāk nekā 90 pasaules valstīs. Kantar grupa ir viena no pasaules vadošajām datu, atziņu un konsultāciju kompānijām.

Kantar Latvijā ir pētījumu kompānija ar vairāk nekā 25 gadu pieredzi, kas veic tirgus, sabiedriskās domas un mediju izpēti un sniedz ieteikumus mūsu klientu biznesa izaugsmei. Mēs uzņēmumiem nodrošinām vērtīgas atziņas nozīmīgu lēmumu pieņemšanai un izaugsmes veicināšanai. Ar zināšanām par inovācijām, zīmolu un komunikāciju, pircēju aktivizēšanu un patērētāju attiecībām mēs palīdzam mūsu klientiem identificēt, optimizēt un aktivizēt vērtīgos mirkļus ar patiesu ietekmi uz viņu biznesa attīstību.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Svarīgākais iemesls ceļojumam uz Taizemi ir?

Kultūra: tempļi, muzeji, reliģija, mūzika…

Daba: pludmales, kalni, salas, džungļi, dzīvnieki…

Viesmīlība: cilvēki, ēdiens, viesnīcas, izklaide

Aktivitātes: golfs, riteņbraukšana, pārgājieni, aktīvā ūdens atpūta

Pievilcīgas ceļošanas cenas

Es neceļotu uz Taizemi

Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 25.05.2020 - 31.05.2020 Šmakovkas muzejam 4! Daugavpils TIC
6. un 7. jūnijā Šmakovkas muzejs Daugavpilī piedāvā īpašas akcijas cenas ekspozīcijas apmeklējumam. Iepriekšēja pieteikšanās apmeklējumam pa | Skatīt vairāk
Latvija 2.15 EUR
JEZUPOVAS (JUZEFOVAS) MUIŽAS PARKS TAKA
Jezupovas (Juzefovas) parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un vēl līdz 19. gadsimta beigām šajā parkā būtu atrodama arī muiža. | Skatīt vairāk
Sventes viesnīca**** un restorāns TAKA
Restaurētajā muižā valda mājīga un izsmalcināta atmosfēra - silta kamīna gaisma un patīkama mūzika noskaņo uz atpūtu, prom no pilsētas steigas. | Skatīt vairāk
Atpūtas parks "Stalkers" TAKA
Īpaši labiekārtotais parks atrodas gleznainā vietā Daugavas krastā meža ielokā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.47846079sec.