Kuldīgas pilsētas festivālu «Dzīres Kuldīgā» svinēs trīs dienas

Kuldīgas pilsētas festivālu "Dzīres Kuldīgā" šogad svinēs trīs dienas – no 19. līdz 21. jūlijam. Svētku īpašie viesi būs pazīstamā grupa "Instrumenti", kas ar īpašu koncertu pašā Kurzemes sirdī Kuldīgā viesosies piektdienas, 19. jūlija, vakarā.

Svētki – trīs dienas

Kuldīgas pilsētas svētki šogad notiks jau divdesmit ceturto reizi. Aizvadītajā rudenī, sākot Kuldīgas pilsētas svētku "Dzīres Kuldīgā 2019" plānošanu, notika gan iedzīvotāju aptaujas, gan diskusijas, kurās tika iesaistīti pasākuma organizatori, pašvaldības vadība un darbinieki, uzņēmēji un vietējās kopienas aktīvisti. Viens no diskusiju tematiem bija svētku norises dienu skaits. Ņemot vērā aptaujas rezultātus un diskusijās izskanējušos viedokļus, tika nolemts svētkus 2019. gadā rīkot trīs dienas iepriekšējo četru dienu vietā, tāpēc svētkus šogad svinēs no piektdienas, 19. jūlija, līdz svētdienai, 21. jūlijam.

Īpašie viesi – "Instrumenti", kuldīdzniekiem – biļetes par īpašu cenu

Lai svētku apmeklētājiem piedāvātu gana interesantu svētku programmu, nopietni tika domāts par populāru mākslinieku piesaisti. Piektdienas, 19. jūlija, vakarā uzstāsies īpaši viesi – plaši pazīstamā grupa "Instrumenti". Tas ir viens no kvalitatīvākajiem un intriģējošākajiem mūzikas projektiem Latvijā, ko radījuši divi akadēmiski izglītoti mūziķi – Jānis Šipkēvics un Reinis Sējāns līdz ar Gati Zaķi, kurš ir viens no pieprasītākajiem un kvalitatīvākajiem skaņu ierakstu producentiem. "Instrumenti" pavisam nesen klajā laiduši piekto studijas albumu "Cilvēks". Kopš 2010. gada "Instrumenti" saņēmuši 16 Mūzikas ierakstu gada balvas, veiksmīgi koncertējuši Latvijā, kā arī piedalījušies svarīgākajos mūzikas industrijas pasākumos Eiropā, Krievijā un ASV. "Instrumenti" ir priecīgi piestāt Kuldīgas estrādē ar vērienīgu koncertšovu, kas sevī ietvers atskatu uz pagājušā gada "Atkala" koncertiem Siguldā, ar vienu kāju jau iekāpjot augusta beigās gaidāmā Rīgas koncerta Daugavas stadionā programmā.

No 29. maija  "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā un internetā ir iespēja iegādāties ieejas biļetes uz koncertu. Savukārt Kuldīgas novada iedzīvotājiem līdz 28. jūnijam tiek piedāvāta iespēja iegādāties "kuldīdznieka biļeti" par simbolisku cenu. "Kuldīdznieku biļetes" bez garantētām sēdvietām novada iedzīvotāji var iegādāties tikai Kuldīgas kultūras centra kasē Kuldīgā, Raiņa ielā 21.

Svētku tirgus – arī Pilsētas laukumā

Aptaujā par pilsētas svētkiem iedzīvotāji rosināja mainīt tirdzniecības vietu izvietojumu festivāla "Dzīres Kuldīgā" laikā. Liela daļa izteica neapmierinātību par Liepājas ielas noslodzi, tajā pārāk blīvi izvietojot tirgotājus. Ņemot vērā šo priekšlikumu, Liepājas ielā tirgotāji šogad būs izvietoti tikai vienā ielas pusē, svētku viesu labsajūtai piedāvājot saldējumu, bezalkoholiskos dzērienus un karstās uzkodas. Amatnieki savukārt šogad varēs tirgoties Pilsētas laukumā.

Piektdien un sestdien svētku tirgus Pilsētas laukumā darbosies līdz pat plkst. 23.00, bet svētdien – līdz plkst. 18.00. Amatnieku tirgus lustes papildinās Pilsētas laukuma skatuve. Tās programmu nodrošinās pašvaldības Kultūras nodaļas izvēlētie mākslinieki un pašdarbības kolektīvi. Kā ierasts, svētku tirgu organizē SIA "Kuldīgas komunālie pakalpojumi". Tirdzniecības nosacījumi, kā arī elektroniskā pieteikuma anketa atrodama http://kkp.lv . Tirgoties gribētājiem jāpiesakās līdz 24. jūnijam. Līdz 1. jūnijam kā pirmie svētku tirgum īpaši tika aicināti pieteikties Kuldīgas novada uzņēmēji un amatnieki.

Jaunas pasākumu un atrakciju vietas

Šogad svētkos būs arī jauninājums – visas dienas ar daudzveidīgu sajūtu, kultūras un izklaides programmu tiks iedzīvināta Māras dīķa apkaime, kur valdīs pozitīvas emocijas un jauka atmosfēra.  Kuldīgas kultūras centra izvēlētie mākslinieki pārsteigs gan krastā, gan uz ūdens. Iecienītie Senioru dārza svētki šogad piektdienas pusdienlaikā pārtaps šlāgerballē, sestdienu ievadīs pasākums "Rīta espresso", bet svētdien norisināsies olu mešanas čempionāts, milzu futbols un svētku noslēguma koncerts.

Kuldīgas vecpilsētā ar radošām aktivitātēm tiks apdzīvoti pagalmi Liepājas ielā 8, Kaļķu ielā 3 un Kalna ielā 6. Viesiem atvērts būs Annas baznīcas dārzs, notiks klasiskās mūzikas koncerti dažādās pilsētas vietās. Svētku sestdienā Pils ielā netālu no Ventas rumbas viesosies retro auto pasākuma  "Retromance" dalībnieki.

Tiks saglabātas arī īpašās svētku tradīcijas – Alekšupītes skrējiens un karnevāls, ko gadu gadiem novērtējuši kuldīdznieki un daudzie svētku viesi. Kā ierasts, sestdienas vakars noslēgsies ar krāšņo svētku gājienu un balli, ko svētku Rīcības komiteja šoreiz uzticējusi spēlēt grupai "Mākoņstūmēji". Uguņošanu šogad nolemts rīkot vienreiz – sestdienas  vakarā.

Vēl iedzīvotāji un uzņēmēji ierosināja izmaiņas atrakciju parkos, aicinot tos novietot citā vietā, ne Pilsētas laukumā, kā arī mainīt to klāstu. Šobrīd ir uzrunāti divi atrakciju parki un iezīmētas karuseļu parku vietas – jau ierastā vieta Pilsētas estrādes teritorijā, kā arī laukums starp Aizputes, Mucenieku un Pureņu ielu.

Izmaiņas arī svētku nakts dzīvē

Rīcības komiteja pieņēmusi lēmumu nerīkot nakts dejas Liepājas ielā, toties "Kurzemes radio" piedāvās "Garāžu ballīti", bet biedrība "Ventas dzirkstis" – pasākumu "Karakom disco". 1905. gada parkā saimniekos Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centrs. Piektdienas un sestdienas nakts pasākumos jauniešiem tur muzicēs grupas "Transleiteri",  "Pirmais kurss", populāri dīdžeji un citi mākslinieki.

Nopietna uzmanība tiks pievērsta drošībai

Pašvaldība saņēmusi apstiprinājumu no Valsts policijas, ka "Dzīres Kuldīgā 2019" ir iekļautas valsts publisko pasākumu plānā un tām paredzēts Valsts policijas resurss, lai būtu iespējams nodrošināt sabiedrisko kārtību un cilvēku drošību festivāla norises laikā. Ņemot vērā 2018. gada labo pieredzi, kad Valsts policija veica visu nepieciešamo spēku iesaisti sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanā Kuldīgas svētkos, kā rezultātā būtiski samazinājās dažādi incidenti un sabiedriskās kārtības traucēšanas gadījumi, Kuldīgas novada pašvaldības ieskatā līdzvērtīga Valsts policijas spēku iesaiste nepieciešama arī 2019. gada "Dzīrēs Kuldīgā".

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 11.08.2020 - 18.08.2020 Lumbago – asas sāpes muguras lejasdaļā Jantarnij Bereg
Lumbago raksturīgas spējas, šāvienlīdzīgas sāpes muguras lejasdaļā, kas parasti parādās fiziskas slodzes vai neveiklas kustības laikā... Info tal | Skatīt vairāk
Laivu un plostu noma “Beibuks TAKA
Iznomā koka plostus, kanoe laivas, smailītes, katamarānus kā arī citu ar atpūtas un izklaides braucieniem pa ūdeni saistīto inventāru, organizē | Skatīt vairāk
Višķu Sv. Jāņa K. Romas katoļu baznīca TAKA
Ievērojams valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Tornī atrodas skatu platforma. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::5.72527504sec.