Idejas skolēnu pavasara brīvlaikam Preiļos

Laikā, kad neiesaka doties uz ārvalstīm, bet mūsu valstī vēl ir samērā droši atpūsties, aicināt apmeklēt Preiļus, piedzīvot jaunus atklājumus dabā, radošās meistarklasēs un unikālos tūrisma objektos.

Izej dabā!

Preiļu parks ir interesants un daudzveidīgs jebkurā gadalaikā, taču bērniem un jauniešiem īpaši patiks to izstaigāt, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Pagājušā gada beigās izveidotā Preiļu parka dižkoku taka sevī apvieno 41 ha platībā dabas pastaigu pļavā, pie ūdeņiem, mežā, pie senajām ēkām, to drupām un Preiļu pils. Daudzveidīga, kompakta, mieru un prieku rosinoša pastaiga! Taka aizved pie 16 dižkokiem aptuveni 2,5 kilometru garumā un ietver vismaz 1,5 stundu atklājumu dabā. Taku sāc ar pirmo dižkoku, kas atrodas blakus Zirgu stallim, blakus Preiļu pludmalei, tur būs neliels informatīvs stends ar QR kodu, kuru noskenējot, iegūsi aplikāciju (šobrīd android sistēmas viedierīcēm, pieejama Google Play Store vidē (Preiļu parka dižkoku taka)). Ar aplikācijas palīdzību tu nenomaldīsies, bet iegūsi takas karti un savu faktiskās atrašanās vietu. Aplikācijā atradīsi papildus informāciju par parku, varēsi atbildēt uz jautājumiem par dabu un pārbaudīt vai dižkoku jautrās fiziskās aktivitātes spēj paveikt! Aplikācija ir pieejama latviešu, angļu, vācu, krievu, poļu un lietuviešu valodās! Dižkoku taka lieliski der gan individuālai pastaigai, gan draugu pulkam, ģimenēm, skolēnu klasēm, gan orientēšanas sportam, gan divvientulības pārgājieniem. Ja vēlies iegūt takas karti drukātā veidā, nāc uz Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, sezonas laikā arī Preiļu kapelā un pludmales kafejnīcā “Pampūkas”, Tūrisma informācijas centrā vai Preiļu novada domes apmeklētāju pieņemšanas un informācijas centrā to darba laikā.

Iepazīsti metāla unikālās pārvērtības!

Jau gandrīz gadu Preiļos darbojas un lielu tūristu ievērību ieguvusi Metāla mākslas galerija “Moto&Metal NesterCustom Art gallery”. Te patiks ikvienam – lielam un mazam, vīriešiem un sievietēm, jo katrs te spēs saskatīt ko īpašu, metāla auto un motociklu detaļu brīnišķīgās pārvērtības. Dāmas novērtēs interjera priekšmetus, kungi atcerēsies detaļu oriģinālo izmantošanas veidu, bērnus iepriecinās izveidotie multeņu varoņi. Īpaši stilīgajā kafejnīcā, baudot gardo kafiju un šokolādi auto atslēgu skrūvju veidolā, baudīsi mieru un apbrīnosi galerijas saimnieku radošumu un veikumu. Šī gada jaunums – metāla pārvērtību meistarklase grupām (obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 2 947 84 83).

Pārvērties pats!

Viens no populārākajiem Latgalē un noteikti ievērojamākais tūrisma objekts Preiļos ir Leļļu galerija jeb miniatūrā karaļvalsts, kuras saimniece un vairāku simtu leļļu autore ir māksliniece Vladlena (Jeļena Mihailova).  Vladlena savu aizraušanos ar leļļu izgatavošanu sākusi 2007.gadā. Vladlena ir Starptautiskās autorleļļu apvienības IADA, Baltijas valstu leļļu mākslinieku ģildes locekle, kā arī vairāku galveno balvu ieguvēja starptautiskās autorleļļu mākslinieku izstādēs un konkursos.

2009.gadā tika izveidota Leļļu galerija, un kopš tā laika tā ir viena no pilsētas vizītkartēm, ko  ik gadu apmeklē vairāki desmiti tūkstoši viesu no tuvām un tālām valstīm, kas vairākkārt pārsniedz Preiļu novada iedzīvotāju skaitu.

Leļļu galerijā ir iespēja ne vien apskatīt autorlelles, bet arī ietērpties vairāk kā 600 senlaicīgos, dižciltīgos tērpos visu vecumu un dažāda izskata cilvēkiem. Ikviens te jutīsies īpašs un skaists, un to iespējams iemūžināt fotosesijās uz miniatūras karaļvalsts fona. Nereti te tiek organizētas arī vecmeitu ballītes, kā arī notiek laulību reģistrācijas.

Leļļu mākslinieces radošumam un darba spējām nav robežu – itin bieži top kāds mākslas darbs - lelle un tiek papildināta tērpu kolekcija. Pat, ja jau esi bijis šajā tūrisma objektā, noteikti ir vērts iegriezties vēl, jo māksliniece maina izstādi vairākas reizes gadā un nemitīgi papildina galeriju ar jauniem tēliem un tērpiem. Galerijas apmeklējumu vēlams pieteikt iepriekš (grupām obligāti) pa tel. 26423837.

Izzini keramikas tradīcijas!

Preiļu novadā māla pikucis prasmīgās un radošās rokās spēj pārvērsties neiedomājamās lietās! Tradicionālā Latgales keramika jaunās skaņās – P.Čerņavska keramikas mājā (pieteikšanās pa tel. 29429630). Te iespēja apskatīt gan patstāvīgo ekspozīciju un iepazīt Latgales keramikas attīstības ceļu, gan kopā ar keramiķi Raivo Andersonu izvirpot savu pirmo trauciņu vai izlipināt svilpaunieku. Vēlāk, kad darbiņš būs apdedzināts, keramiķis kā mīļu sveicinu no Preiļiem nosūtīs jums pa pastu.  

Savukārt, koši, temperamentīgi un neparasti māla izstrādājumi un darbošanās keramiķes vadībā (iepriekš piesakoties pa tel. 29175252) pieejami vien 10 km no Preiļos, Aizkalnes pagastā, keramikas darbnīcā “Jašas podi”.

Preiļos šogad jaunums – darbojas porcelāna darbnīca “Piece of Touch”, kurā jaunā māksliniece māla pikai piešķir vieglumu, smalkumu un pārsteidzošas formas. Pieejami gan trauki, interjera priekšmeti, rotaslietas un aksesuāri. Māksliniece labprāt uzņem gan lielākas, gan mazākas grupas, un iepazīstina ar savu ceļu, veidojot darbnīcu, kā arī ir iespēja piedalīties meistarklasēs. Piesaki apmeklējumu pa tel. 25729888.

Iepazīsti vēsturi!

Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzejs piedāvā gan pastāvīgās ekspozīcijas, gan dažādas izstādes. Ekspozīciju “Muzeja stāsti Latvijai” veido deviņi atsevišķi un dizainā atšķirīgi stāsti, kuri kopumā sniedz informāciju par Preiļu zemes  veidošanos un attīstību no vēlā dzelzs laikmeta līdz mūsdienām: Bagātā latgaliete, Muižnieku laikmets, Mana vectēva dzīve vecajā līdumā, Kalējs kala, Latgales brīvības ceļš, Preiļu tirgū, Karoga stāsts, Kas tas ir – kolhozs, Brīvība ielās.

Atklātajā mācību krātuvē Mārga iepazīstina ar 19. gs. sadzīves un iedzīves priekšmetiem, palīdz izzināt pūra lādes saturu.

No 11. marta līdz 5. maijam Preiļu kultūras nama izstāžu zālē skatāma konkursa “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” 2018. gada Rīgas domes simpātiju balvas ieguvēju izstāde “Laimes formula Latgalē”. Izstādē piedalās gleznotāju apvienības V.I.V.A. dalībnieces Vēsma Ušpele, Ilze Griezāne, Vija Stupāne un Agra Ritiņa.

Vairāk informācijas par apskates objektiem Preiļu novadā www.visitpreili.lv.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 15.02.2021 - 12.03.2021 Slēpošanas iespējas Limbažu novadā Limbažu TIC
Limbažu Lielezera pludmale, Sporta un kultūras centrs "Vidriži", Viļķenes pagasts, Kultūra un sports Skultē | Skatīt vairāk
Latvija
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 27.02.2021 - 08.03.2021 Sieviešu dienas svētki, Hilton Garden Inn Estravel Latvia
Tulpju, narcišu un rožu svētki Hilton Garden Inn Riga Old Town! - nakšņošana 2 personām, brokastis, cienasts | Skatīt vairāk
no 89 EUR
Pavasara iedvesma Baltic Beach Hotel & SPA
Pirmie pavasara saules stari, mostas spirgtie dabas aromāti, mostas visa jūras mala… Atvēliet laiku atpūtai – atgūstiet spēkus pēc ilgā ziemas | Skatīt vairāk
no 209 EUR
Pavasara atpūta Baltic Beach Hotel Estravel Latvia
Nakšņošana Deluxe numurā ar izvēlēto ēdināšanu un SPA programmu 2 personām | Skatīt vairāk
no 209 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.702878sec.