Kādu Sidnejas prāmi dēvēs par «Prāmi MakPrāmjaseju»

Austrālijas lielākās pilsētas Sidnejas ūdeņos drīzumā parādīsies jauns prāmis - kurš tiks dēvēts par "Prāmi Makprāmjaseju" (burtiskā tulkojumā) jeb "Ferry McFerryface", vēstī BBC.

Lai cik muļķīgs nebūtu nosaukums, tas tika izvēlēts starp daudziem citiem un tas izrādījās arī populārākais vietējo iedzīvotāju balsojumā par jaunā prāmja nosaukumu. Un vietējā vara uzstāj - lai arī ir skaidrs, ka šis nosaukums ir joks, ja cilvēki tā balsojuši, tad prāmi arī tā sauksim.

"Šis nosaukums domāts bērniem," sacīja Austrālijas Jaunās Dienvidvelsas reģiona pārvaldes pārstāvis Andrejs Konstants, norādot, ka cer - jaunais prāmis, tā nosaukuma dēļ būs populārs objekts gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju vidū.

Paredzēts, ka prāmis kursēs Sidnejas ostas ūdeņos - tieši tur, kur meklējams arī pilsētas un visas Austrālijas atpazīstamākais tūrisma objekts - Sidnejas opera.

Kopumā prāmja vārda došanas akcijā tika iesūtīti vairāk nekā 15 000 dažādi varianti, no kuriem populārākie bija trīs Austrālijas ārstu vārdi. Ceturtais bija "Laiviņa Maklaivseja (Boaty McBoatface), tomēr šāds nosaukums ir jau kādam kuģim Lielbritānijā - kurš savu nosaukumu ieguva līdzīgā veidā kā "Prāmis Makprāmjseja" (joka pēc). Tas gan nemaina faktu, ka šī "Laiviņa" ir gana populārs objekts, tieši dēļ tās nosaukuma.

Tika izmantoti arī pirmie trīs varianti (Austrālijas ārstu vārdi) - šajos vārdos tika nosaukti citi trīs jaunie prāmji (Victor Chan, Catherine Hamlin and Fred Hollows), bet ceturtais populārākais nosaukums jau pasaulē tiek izmantots - tāpēc tika pieņemts lēmums izmantot piekto - "Prāmis Makprāmjseja". Šis gan nav unikāls un "no nekurienes" izdomāts nosaukums - Zviedrijā ir vilciens "Trainy McTrainface" (Vilcieniņš Makvilcienseja"), bet Austrālijā arī zirgs "Horsey McHorseface" ("Zirdziņš Makzirdziņseja").

Protams, jaunajam prāmja nosaukumam ir arī gana daudz skeptiķu.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.08935308sec.