Latvijas novados pilis un muižas aicina viesus baudīt īpašu gaisotni [1]

Jau septīto reizi Latvijas novados pilis un muižas aicina viesus baudīt īpašu gaisotni un aizraujošus pasākumus tradicionālajā Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā Leģendu naktī. Interesentiem pasākuma ietvaros ir lieliska iespēja iepazīt muižas un pilis īpašā noskaņā, kad vēstures stāsti aizraujošā veidā savijās ar mūsdienu dzīvi un aktivitātēm. Arī 2018. gada oktobra pēdējā sestdienā – 27. oktobrī - visā Latvijā norisināsies Leģendu nakts. Maģiskais cipars 34 ir attiecināms uz to piļu un muižu skaitu, kuru ļaudis zālēs, torņos, pagrabos, pagalmos un parkos uzņems viesus, lai dalītos ar ticamiem un neticamiem stāstiem, klasiskām un mūsdienīgām melodijām, izrādēm, pašmāju gardumiem un aicinātu radoši izpausties.

Iesildīšanās apceļošanas akcijas  Noslēguma pasākumam jau 27.oktobrī, kad jau septīto reizi Latvijas novados pilis un muižas aicina viesus baudīt īpašu gaisotni un aizraujošus pasākumus tradicionālajā Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizētajā Leģendu naktī. Interesentiem pasākuma ietvaros ir lieliska iespēja iepazīt muižas un pilis īpašā noskaņā, kad vēstures stāsti aizraujošā veidā savijās ar mūsdienu dzīvi un aktivitātēm.

Viskuplākais muižu un piļu dalībnieku skaits šogad ir tieši Zemgalē.

"Cirks cauri gadsimtiem" ar tik skanīgu un intriģējošu nosaukumu uz Leģendu nakts pasākumiem aicina Lielplatones muiža. Nakts pasākumu ietvaros būs skatāma cirka izrāde, baudāmi čigānu deju kolektīva ugunīgie ritmi, un komedianta Maksima Trivaškēviča uzstāšanās. Papildus tam visa pasākuma laikā būs pieejamas bezmaksas aktivitātes kungu mājā, dārznieka namiņā un restaurētajā veļas mājā - sejas apgleznošana, zīlēšana kungu mājas pagrabā, fotografēšanās ar klaunu kungu mājā un citas. Par to, lai muižas viesi no pasākuma neatgrieztos ar tukšām rokām, būs parūpējušies arī vietējie tirgotāji, bet par pilniem vēderiem rūpēsies vietējie mājražotāji.

Leģendu naktī Jaunpils pilī no plkst. 18:00 līdz 22:00 bez maksas būs iespēja izpētīt tā muzeju, apskatīt Cimdu Jetiņas cimdu kolekcijas izstādi, iepazīt Jaunpils dzirnavu miltu un putraimu gaņģus, kā arī nobaudīt rudens veltes Jaunpils pils krodziņā (maksas). Taču jau no plkst. 22:00 pils Lielajā zālē norisināsies Rudens balle, kurā spēlēs un dejotājus izklaidēs vokāli instrumentālais ansamblis "SIENĀŽI" no Ugāles.

Uz tasi liepziedu tējas un kalpa galda gardumiņu aicina Staļģenes muiža. "Vakarēšana muižas laikos" no plkst. 20.00 līdz pat 23.00 Staļģenes muižas novadpētniecības ekspozīcijas telpās kopā ar folkloras kopu "Liepāre,, ar mīklu minēšanu, dziedāšanu, un noslēpumainiem nostāstiem. Tiem, kas vēlas ne tikai dzirdēt, bet arī darīt - būs iespēja darboties radošajās darbnīcās un, kas zina varbūt taps jau pirmās dāvanas Ziemassvētkiem. Staļģenes muižā būs ādas rokassprādzes darināšana, prievīšu pīšana vai aušana stellēs.

Tajā paša laikā, Vecauces pils ļaudis ir sarūpējuši kora mūzikas koncertu. Kamēr Vecauces muižā 1873. gada lielākais notikums – dzelzceļa līnijas Jelgava – Mažeiķi atklāšana novembra sākumā vēl tikai priekšā, Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Rīgas kori jūnija beigās pulcējas Rīgā uz pirmajiem vispārīgajiem latviešu dziedāšanas svētkiem. Koncertā piedalīsies kora mūzikas leģendas - 2018.gada TV spēles VIP dalībnieki - Latvijas Universitātes vīru koris "Dziedonis", Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris "Gaudeamus", Rojas kultūras centra sieviešu koris "Kalva", kā arī Dobeles pilsētas kultūras nama sieviešu koris "Vizma". Iespēja baudīt šo brīnišķīgo koru mūziku Leģendu naktī Vecauces pilī būs bezmaksas.

Arī Vidzemes novada pilis un muižas gaidīs interesentus.

Cesvaines pilsmuižā būs skatāma novadnieka Ērika Lāča tikko atjaunotā filmas "Vilkatis Toms" (bezmaksas). Apmeklētājus priecēs Vislatvijas Austras bērnu koncerts "Austrai Pumpurei 90" (ieeja par ziedojumiem). Savukārt, dāmām un kungiem būs iespēja noklausīties aizraujošu kafijas stāstu, iedziļināties izsmalcinātas tās garšas niansēs, kā arī iepazīt dažādos kafija pagatavošanas veidus kopā ar kafijas grauzdētavu "Tīrs miers". (maksas). Jaunākajiem pils viesiem bezmaksas būs iespēja darboties rudenīgās radošajās darbnīcās.

Savukārt, Cēsu Jaunajā pilī apmeklētāji būs aicināti no plkst. 20:00 līdz pat pašai pusnaktij. Jau tradicionāli Cēsu Jaunā pils saturiski piedāvās visplašāko Leģendu nakts aktivitāšu programmu. Sākot ar iespēju iepazīt un iejusties Cēsu pilsmuižas iemītnieku sadzīvē 18.-19.gadsimtā. Visa vakara garumā Pilsmuižā būs sastopams grāfs Karls Gustavs fon Zīverss un viņa kundze Helēna fon Zīversa, kā arī varēs sastapt mājskolotāju, dejotājus, mūziķus un muzikantus, stāstniekus, kalpotājus...

Tiem Leģendu nakts apmeklētājiem, kas plāno doties uz Vidzemes pusi un vēlas atrast ko jaunu un neizpētītu, iesakām doties uz Puikules muižu, kas atrodama Alojas novadā. Leģendu nakts bezmaksas programmā viesiem būs skatāma Staiceles amatierteātra "Fabrika" izrāde, Aivas Grasbergas mākslas-foto izstāde, kā arī izstāde "100 cimdu pāri Latvijai". Darbosies radošās darbnīcas, bet drosmīgākajiem viesiem būs iespēja nodoties foto orientēšanai muižā un tās pagrabos.

Jērcēnmuižas ļaudis viesus aicina uz muzikālu tikšanos ar dziedātāju Renāru Veličko un vokālo ansambli Melo`dia. Pasākums būs bez maksas.

Stāmerienas pilī ikviens aicināts doties sajūtu pastaigā "Meklējot Gepardu". Vairāk neko neatklāsim, jo pasākums solās būt gana aizraujošs.

Veselavas muižā būs klausāms stāstījums "Kam velti Tu laimību kāro Tu sirds", skanēs akustiskās mūzikas koncerts un dziedājumi, būs skatāmas foto izstādes, būs baudāma muižas pagraba romantika ar senlietu kambara apmeklējumu un ekskursiju gida pavadībā. Lai iemūžinātu Leģendu nakts apmeklējumu muižas viesiem būs iespēja darboties foto salonā. Veselavas muižas apmeklējums bez vēdera priekiem un tases gardas kafijas nav iedomājams un, ja vēl pie reizes ir iespēja apmeklēt balli ar grupu "Galaktika", tad nakts ir izdevusies.

Leģendu nakts Zvārtavas pilī paies radošā gaistonē "Nakts ar Zaldātuii". Vakara programmā vizuālās mākslas darbnīcas ar mākslinieci Māru Kārkliņu.

Ekskursijas un iepazīšanās ar Zvārtavas pils muzeja ekspozīciju un muižas kompleksa tapšanas vēsturi.

Savukārt Kurzemē Leģendu nakts tiks svinēta 2 muižās un 2 pilīs.

Uz Spāres muižu Ģibuļu pagastā aicināts ikviens, kurš vēlas piedzīvot muzikālus un rudenīgi saistošas dzejas brīžus, baudot stīginstrumentu koncertprogrammu "…kā viss labais starp mums" un piedalīties "Ceļojumā laikā, telpā, kokā, dzejā un mūzikā".

Padures muižā būs Leģendu nakts pasākums būs dzirdams un jūtams tālu vien aiz tās sētas robežām – būs balle.... būs vien` kārtīg` Kolhoznieku balle. Sākums jau 19:00 un ieeja Padures muižas ballē par ziedojumiem gan naudā, gan graudā.

Uz dažādām aktivitātēm īpaši gaidīti būs Vadakstes muižā, kur no plkst. 18.00 būs skatāmas izstādes, būs iespējama aktīva dalība radošajās darbnīcās, bet tie, kas vēlēsies tikai baudīt Leģendu nakts burvību varēs to darīt vērojot sagatavotos deju priekšnesumus.  

Bet Latgalē ciemos gaidīs Varakļānu, Preiļu, Krāslavas un Pelču pilīs un mājīgajā Arendoles muiža, kā arī lepnā Lūznavas muiža.

Varakļānu pils Leģendu nakts pasākums notiks Sv. Viktora kapelā. Ir sena leģenda, kas vēsta par Varakļānu esošo "Elku kalniņu". Varakļānos esot ieradušies misionāri, un, uz minētā "Elku kalniņa" pacēluši, krustu un to svētījuši. Apkārt uz to brīdi, no plašas apkārtnes, bija sanākuši dažādi burvji, raganas, vilkači un citi pagānisko kultu piekritēji. Līdz ar Dieva vārda minēšanu un krusta svētīšanu visi šie "ragaiņi" un elle kalpi pārvērtušies par dažādiem dzīvniekiem un aizmukuši uz birzi....Plaša un daudzpusīga Varakļānu pils naksts programma ar svēto misi grāfu Borhu piemiņai sv.Viktora kapelā un garīgās mūzikas koncertu, kam sekos prezentācija "Pa grāfa Mihaela Borha un Maltas ordeņa pēdām Maltā un Gozo salā "; un plkst.20:30  - Borhu dzimtas kriptas apmeklējums, leģendas un nostāsti. Visi laipni gaidīti un ieeja visos pasākumos bez maksas.

Arendoles muižā Leģendu naktī  būs baudāma "Skaņu plašu burvība". Programmā - ekskursija ar leģendu stāstiem, mūzika - dažādu laiku skaņu plātes un dejās, jautros stāstus un anekdotēs. Dalība pasākumā jāpiesaka iepriekš un biļetes atrodamas bezrindas.lv

Preiļu pils Leģendu nakts pasākums notiks pie Preiļu kapelas, kurā būs iespēja būt pašie pirmajiem jaunā un redzēt Preiļu parka jaunāko video, apmeklēt un baudīt jaunākās tehnoloģijas pils parkā ar 3D brillēm, Būs dziedājumi kapelā un parka leģendu lasījumi, kā arī senatnīgas mūzikas skaņdarbi. Leģendu nakts noslēpumainību uzburs pils būs Baltā dāma.

Leģendu nakts ir Latvijas Piļu un muižu asociācijas organizēta un tās biedru rīkota ikgadēja akcija oktobra pēdējā sestdienā ar mērķi popularizēt Latvijas piļu un muižu unikālo un bagāto kultūras mantojumu, veicināt vietējo tūrismu un pagarināt tūrisma sezonu. 2018. gadā akcijā iesaistās vairāk nekā 20 Latvijas pilis un muižas.

Leģendu nakts dalībnieki:

ZEMGALĒ

Abgunstes muiža, Elejas Tējas namiņš, Durbes pils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Jaunauces pils, Kalnsētas parks un muiža, Staļģenes muiža, Svitenes muiža, Vadakstes muiža, Vecauces pils, Vilces muiža, Zaļenieku (Zaļā) muiža.

VIDZEMĒ

Cēsu Jaunā pils, Cesvaines pils, Jērcēnmuiža, Kokmuižas pils komplekss, Puikules muiža, Stāmerienas pils, Ungurmuiža, Veselavas muiža, Zvārtavas pils

KURZEMĒ

Dundagas pils, Jaunpils pils, Padures muiža, Spāres muiža

LATGALĒ

Arendoles muiža, Krāslavas pils, Preiļu pils, Pelču pils,  Varakļānu pils, Lūznavas muiža 

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Vigo 10/27/2018 15:05 Nav jaunpils nekādā Kurzemē!Jaunpils novads ir pašvaldība Zemgalē. Novads izveidots 2009. gadā, apvienojoties Jaunpils un Viesatu pagastam. Robežojas ar Kandavas, Brocēnu, Dobeles un Tukuma novadu.


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
VELOMARŠRUTS NR. 35 “DAUGAVAS LOKI”  TAKA
Izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan arhitektūras pērles, gan unikālas dabas ainavas Daugavas augštecē, dabas parka "Daugavas loki teritorijā" | Skatīt vairāk
Latvija
Sestā jūdze koncerts Padures muižā Padures muiža
Koncertā skanēs gan jaunas, gan vecas dziesmas. Koncerts notiks uz muižas dārza terases tā kā vietas pietiks visiem un būs arī kur padancot. | Skatīt vairāk
10 EUR
Ekskursija "Valmierā zaļa dzīvošana" Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Valmieras pilsētas svētku laikā, 27.jūlijā no plkst. 18:00 līdz 19:30, Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina valmieriešus un pilsētas viesus | Skatīt vairāk
Brīvdabas kino par Valmieru Valmieras Tūrisma informācijas centrs
Gaujas tramvaja piestātnē 27.jūlijā vienu vakaru tiks atvērts brīvdabas kinoteātris. | Skatīt vairāk

Par mums | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Vakances | Prakse studentiem | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45517111sec.