Studēt ārvalstīs joprojām ir aktuāli

Studijas ārvalstīs saista lielu daļu mūsdienu jauniešu, īpaši tos, kuri vēlas izzināt pasauli, gūt pieredzi, iepazīt citu kultūru, kā arī pierādīt savu vērtību un spējas. Kvalitatīva izglītība un plašs redzes loks ir vieni no priekšnosacījumiem veiksmīgas karjeras attīstībā, tāpēc aizvien vairāk jauniešu meklē izglītības iespējas ārvalstīs. Ko darīt tiem, kuri vēlas studēt ārvalstīs, taču nevēlas būt prom no Latvijas vairākus gadus? Vai arī tiem jauniešiem, kuru vēlmi studēt ārzemēs kavē finansiālie apsvērumi? Virkne Latvijas augstskolu piedāvā risinājumu – izmantot apmaiņas programmas ERASMUS+ iespējas.

Populārākā studentu apmaiņas programma

ERASMUS+ ir augstākās izglītības studentu apmaiņas programma, kas sniedz iespēju uz noteiktu laiku doties studēt vai iziet praksi citā Eiropas valstī. ERASMUS+ programmā var piedalīties Latvijas augstskolu un koledžu (pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības iestādes) studenti, kuri vēlas studēt vai iziet praksi kādā no Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas valstīm vai ES kandidātvalstīm. Lai dotos studēt uz ārvalstīm, studentam jābūt reģistrētam kādā no Latvijas augstskolām vismaz pamatstudiju 2. kursā, savukārt, praksē var doties, sākot ar 1. kursa otro semestri.

Piesakoties jāņem vērā vairākas lietas

-       Lielākā daļa augstskolu ņem vērā, kāda ir studenta vidējā atzīme par visu iepriekšējo studiju periodu, piemēram, tai jābūt vismaz 7 balles;

-       Studentam nevar būt ne studiju, ne finanšu parādu;

-       Visbiežāk tiek ņemts vērā arī tas, vai students līdz šim ir piedalījies ERASMUS+ programmā, vai arī cik ilga bijusi iepriekšējā dalība.

Cik ilgi būsi ārvalstīs?

Studiju vai prakses periods var ilgt no 3 līdz 12 mēnešiem. Izņēmuma gadījums ir koledžu studentu prakses, kurām pieļaujamais minimālais prakses ilgums var būt 2 mēneši. Studentam ir iespēja vienā mācību gadā pretendēt uz stipendiju studijām, citā – uz stipendiju praksei. Studijas var arī apvienot ar praksi vienā ERASMUS+ studiju mobilitātes periodā, kur prakse ir studiju programmas sastāvdaļa.

Valoda nav šķērslis

Lai pilnvērtīgāk varētu iejusties jaunajā studiju vai prakses vietā, kur komunikācija notiek svešvalodā, pamatzināšanas un spēja komunicēt svešvalodā ir vēlama. Daudzas uzņemošās augstskolas organizē intensīvos valodu kursus, kuros ERASMUS+ studenti pirms studiju uzsākšanas apgūst attiecīgās valsts valodu. ERASMUS+ programmas ietvaros par studijām viesaugstskolā nav jāmaksā. Studenti, kuri piedalās ERASMUS+ programmā, var saņemt stipendiju, kas sedz ceļa un uzturēšanās izdevumus ārvalstīs. Stipendiju maksimālos apmērus nosaka Eiropas Komisija, bet Latvijā stipendiju apmērus nosaka izglītības iestādes, pamatojoties uz studentu skaitu un piešķirto finansējumu.

Izvēlies sev piemērotāko studiju galamērķi

Studijām un praksei var pieteikties tikai savā augstākās izglītības iestādē. Katra iestāde organizē studentu pieteikšanos konkursam un nosaka savus atlases kritērijus. Lai piedalītos ERASMUS+ studijās, Latvijas izglītības iestādei ir jābūt noslēgtam līgumam ar konkrētu ārvalsts izglītības iestādi, piemēram, Biznesa augstskola Turība piedāvā doties apmaiņas programmā uz vairāk nekā 80 partneraugstskolām. Vai tad tas nav saistoši – apvienot studijas un kultūras iepazīšanu Kiprā, Francijā, Portugālē, Itālijā vai pat Īslandē. Katru gadu ERASMUS+ programmu izmanto ap 130 Turības studentu, kas dodas gan studijās, gan praksē. Aizvadītajā studiju gadā 1438 Latvijas studenti ir izmantojuši ERASMUS+ programmu.

Kāpēc piedalīties ERASMUS + programmā?

Jaunieši, kuri piedalījušies ERASMUS + programmā, min dažādus iemeslus, kāpēc izvēlējušies šo apmaiņas programmu:

-       Dalība ERASMUS + ir lielisks ieraksts Tavā CV;

-       Iespēja studēt un strādāt starptautiskā vidē, saņemot stipendiju;

-       Iespēja atgriezties Latvijā motivētākam, pārliecinātākam par sevi un neatkarīgākam;

-       Iespēja uzlabot svešvalodu zināšanas;

-       Iespēja iegūt draugus citās valstīs;

-       Iespēja iepazīt citas kultūras un iegūt plašāku redzesloku un daudzpusīgāku skatījumu uz dzīvi;

-       ERASMUS + studiju vai prakses laiku ieskaita studiju periodā Latvijā.

Autors: Augstākās izglītības eksporta apvienības valdes loceklis Imants Bergs

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2021 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2021 1st-studio.com

 
Total Timed::0.37328601sec.