Cer pielikt punktu "mīlas atslēdziņām" uz Parīzes tilta

Tūristu piekarinātās "mīlas atslēdziņas" uz Parīzes Pont des Arts jeb Mākslu tilta pār Sēnu sākušas apdraudēt gan pašu tiltu, gan Parīzes attiecības ar romantiku mīlošajiem pilsētas viesiem, tādēļ jaunas kampaņas ietvaros tiek meklēta iespēja no tām atbrīvoties.

Kampaņu "No Love Locks" organizē divas Francijā dzīvojošas amerikānietes, kuras atzīst, ka milzu smagums patiesi apdraud tā dēvēto Mākslu tiltu, kurš būvēts 19. gadsimta sākumā, bet 1979. gadā cietis sadursmē ar baržu. Patlaban uz gājēju tilta piekarinātas vismaz 700 000 atslēgu, kuru kopējais svars tiek lēsts ap 93 tonnām, kas pielīdzināms aptuveni 20 ziloņiem, turklāt sloga dēļ jau bojātas tilta margas, kas nu aizstātas ar itin nepievilcīgām koka konstrukcijām.

Kā liecina informācija oficiālajā Parīzes tīmekļa vietnē, atslēgu izvietošana uz tilta margām aizsākusies 2008. gadā. Tomēr jau drīz vien pilsētas viesu darbības burtiski kļuva nekontrolējamas – slēdzenes sāka parādīties arī uz citiem tiltiem, turklāt nelīdzēja arī regulāra to noņemšana.

Tāpat pastāv bažas, ka slēdzenes, kas tiek iemestas Sēnā, varētu novest pie nevēlama upes piesārņojuma, turklāt savulaik gleznaino promenādi sākuši apdraudēt arī grafiti zīmētāji, kabatzagļi un ielu tirgotāji, kuri tūristiem pārdod lētas slēdzenes.

Patlaban "No Love Locks" ietvaros savākti vairāk kā 1 700 parakstu, lai mudinātu varasiestādes aizliegt "atslēgu trakumu". Tikmēr kampaņas organizatores aicina Parīzes viesus padomāt, vai patiešām mīlestības vārdā nepieciešams bojāt vienu no skaistākajiem un vēsturiski nozīmīgākajiem pilsētas tiltiem.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Ķermeņa un dvēseles harmonija Orchid Spa
Piedāvājam dažādus taizemiešu masāžas veidus, relaksējošas procedūras ar aromātiskajām eļļām un atjaunojošas SPA programmas, kas sniegs | Skatīt vairāk
Ceļojumi uz Turciju Novatours
Ja sapņo par īstu vasaru - saulainu un siltu - aicinām pievienoties ceļojumos uz Turciju! ☀ ✈️ Lidojam vairākas reizes nedēļā uz Antāliju. | Skatīt vairāk
no 379 EUR
Nepalaid garām – piesakies tagad! Latvia Tours - Berga bazārs
Nezaudē iespēju piedzīvot neaizmirstamus brīžus un jaunas vietas – izvēlies savu piedzīvojumu no mūsu populārākajiem maršrutiem! | Skatīt vairāk
no 38.00 EUR

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::0.45121717sec.