Kara postītajā Sīrijā no jauna cer sagaidīt tūristus (video) [1]

Reiz ceļotājiem tik ļoti sasniedzamā, viesmīlīgā un ar vēsturi bagātā Sīrijas Arābu Republika, kļuvusi par sarkano punktu pasaules kartē, kas brīdina par drošības draudiem un pavisam nesenajiem kara notikumiem.

Lai gan piecus mēnešus – kopš maija - Sīrijas galvaspilsētā Damaskā beigušās cīņas un daļai iedzīvotāju ikdiena atgriezusies gandrīz normālās sliedēs, ceļotāji vēl nesteidzas pirkt lidojumu biļetes uz šo valsti.

Valsts mierīgie iedzīvotāji cer uz mieru ikdienā un vēlas vairot valsts labo slavu. Pēc teju 6 gadu pārtraukuma, no jauna atvērts Sīrijas Nacionālais muzejs, kas atrodas Damaskā. Muzejs apmeklētājiem tika slēgts 2012. gadā, kad karš sasniedza galvaspilsētu. Lielākā daļa eksponāti tika evakuēti un uzglabāti slepenās vietās, lai tādējādi tiktu pasargāti no laupīšanas draudiem. Tiek lēsts, ka pateicoties šai rīcībai izdevies saglabāt aptuveni 300 000 mākslas objektus no kultūras un mākslas iestādēm visā valstī. Un tomēr, pāris artefakti ir uzskatāmi par pazudušiem un visticamāk nonākuši kontrabandistu rokās.

Arī Sīrijas senā pilsēta Palmīra ir piedzīvojusi lielus postījumus, tomēr pilsētas senvieta saglabājusi lielu daļu tās autentiskuma. Pārbaudē, kas notika pirms 2 gadiem, UNESCO noskaidroja, ka vairums statuju un sarkofāgu, kuri bija par lielu, lai tos varētu aizvākt un paslēpt no kara draudiem, tikuši sabojāti. Vietējās varasiestādes cer, ka jau 2019. gadā Palmīra atkal būs pieejama interesentiem.

Sīrijas Nacionālā muzeja atklāšanā kultūras ministrs žurnālistiem stāstīja, ka muzeja atklāšana ir kā vēstījums par Sīrijas spēku un tā apliecina to, ka terorisms nav spējis un nebūs ietekmējis valsts mantojumu. Damaska ir atguvusies un cer laika gaitā iegūt uzticību no visas pasaules.

Sīrijas Arābu Republika ir valsts Tuvajos austrumos, kas dibināta 1946. gada 17. aprīlī. Tā robežojas ar Libānu rietumos, Izraēlu dienvidrietumos, Jordāniju dienvidos, Irāku austrumos un Turciju ziemeļos.

Ņemot vērā notiekošo karadarbību un saspringto drošības situāciju Sīrijas Arābu Republikā, Latvijas Ārlietu ministrija stingri iesaka nedoties uz Sīriju. Valstī pastāv ievērojami terorisma draudi, jo militārajās sadursmēs ir iesaistītas vairākas ekstrēmistu un teroristu grupas. Ja pretēji Ārlietu ministrijas ieteikumiem dodaties uz Sīriju, Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai valstī ir nepieciešama vīza. Tāpat ir jāpārliecinās, ka ceļojumu dokumentos ir derīgs izbraukšanas zīmogs. Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka Amerikas Savienotās Valstis (ASV), pamatojoties uz drošības situāciju pasaulē, no 2016. gada 21. janvāra ir ieviesušas izmaiņas ASV Elektroniskās ceļošanas atļaujas sistēmā (Electronic System for Travel Authorization - ESTA). Šīs izmaiņas skar tos ārvalstniekus, tai skaitā Latvijas pilsoņus, kas, sākot ar 2011. gada 1. martu, ir apmeklējuši Irāku, Irānu, Sīriju vai Sudānu vai arī ir šo valstu izcelsmes. Minētās personas nevarēs izmantot ASV Bezvīzu programmas (Visa Waver Programme) priekšrocības un saņemt ceļošanas atļauju ESTA – ieceļošanai ASV būs nepieciešams saņemt vīzu.

Piedāvājam apskatīt video, kas atspoguļo Sīrijas skaistumu.


KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

1 Gaida 11/01/2018 14:54 Manuprāt, žurnāliste vai nu nav bijusi Sīrijā, vai ir ļoti neprecīza formulējumos. Apveltīt šo valsti ar apzīmējumu "bēdīgi slavena" var tikai absolūts ausainis!!!!!

SADAļU ATBALSTA:

 

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2022 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2022 1st-studio.com

 
Total Timed::0.86579514sec.