Saules muzejs , muzeji

Vaļņu iela 30, Rīga, LV-1050
Teju 400 sauļu dekori, ar sauli saistīti priekšmeti un mākslasdarbi no Latvijas un visas pasaules apskatāmi Saules muzeja kolekcijā. Turklāt muzeja radošajā darbnīcā ikvienam apmeklētājam ir iespēja apgleznot muzeja dāvināto ģipša sauli.
Saules muzejā aplūkojamā pamatekspozīcija ir muzeja autores Ivetas Gražules privātkolekcija, kuras aizsākumi meklējami pirms vairāk nekā 11 gadiem, kad, viesojoties Portugālē, viņa iegādājās savu pirmo sauli - mazu piekariņu.
Sākotnēji autore papildinājusi kolekciju savam priekam un visas saules bija personīgai apskatei. Tagad ikvienam interesentam ir iespēja tās aplūkot muzejā.
Otra kolekcija ir vērpjamā ratiņa sprēslīcu privātkolekcija, kuras autors ir etnogrāfs Valdis Orlovs. Jau kopš senseniem laikiem sprēslīca ir bijusi jaunu meiteņu un sievu darbarīks mājas saimniecībā, vērpjot un šķetinot linu kodaļu.
Papildus muzejā ir iespēja apskatīt arī atsevišķu ekspozīciju ar mākslasdarbiem, kuru autori ir tepat Latvijā dzīvojoši mākslinieki, kas vēlējušies atklāt sev un citiem savas iekšējās pasaules šķautnes caur dziļāko izpratni par Sauli, brīvi interpretējot šo solāro objektu vai sasaistot un apspēlējot mākslasdarbā Latviešu folkloras elementus.
Savukārt, lai arī muzejam paliktu daļiņa no viesu sirds siltuma, Saules muzejs aicina katru apmeklētāju uzzīmēt sauli uz speciāli tam paredzētas sienas, lai atstātu to par piemiņu muzejam.
 

Saules muzejs, muzeji

Adrese: Vaļņu iela 30, Rīga, LV-1050
Mājas lapa: www.saulesmuzejs.lv
Tālrunis: +371 67225587
E-pasts: info @saulesmuzejs.lv
Avots:
Jūsu atsauksme var būt pirmā!

Lūdzam norādīt Jūsu kontaktus, tie netiks publicēti!

Kontaktinformācija ir nepieciešama, lai atsauksme nebūtu anonīma un nepieciešamības gadījumā mēs varētu ar Jums sazināties, lai precizētu detaļas. Reģistrējies ar savu Facebook kontu un dati nebūs jaievada.

Paldies!

Kontaktinformācija: