Kāds mākslinieks apņēmies uzgleznot bites dažādās pasaules vietās

Kāds amerikāņu mākslinieks ir uzņēmies ambiciozu projektu – viņš plāno uzgleznot tūkstošiem bišu dažādās freskās un dažādās pasaules vietās.

 The Good of The Hive ir mākslinieciska iniciatīva, ko uzsācis fresku gleznotājs Metjū Vilijs. Šīs iniciatīvas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību tam, cik ļoti svarīgas ir bites apkārtējai videi. Ptojekta laikā Metjū pats personīgi dažādās pasaules valstīs uzgleznos freskas, kurāš pavisam kopā būs 50 tūkstoši bišu – aptuvenais bišu skaits, kādam būtu jābūt veselīgā bišu saimē.

Uzsāktajam projektam ir vairāki mērķi. Viens no tiem ir sabiedrības uzmanības pievēršana tam, ka bišu skaits samazinās, bet otrs mērķis ir svinēt šo kukaiņu iespaidīgo un unikālo uzvedību. Metjū stāsta, ka viņa gleznotās freskas ir arīkā sava veida metaforas, kas vēsta par to, cik svarīgi ir strādāt kopā un spēt savu apkārtējo visi dalīt ar citiem.

"Medus bites stropā domā kopā un arī viņu imūnssistēma ir kopīga. Viena indivīda veselība ir atkarīga no visiem pārējiem. Tā tas ir ne tikai bišu stropos. To var novērot arī citur – mākslinieku grupā, bērnudārza grupiņā vai starp kara veterāniem – viena cilvēka veselība un veiksme ir atkarīga no tā, kādas ir viņa attiecības ar pārējo grupu," paskaidro Metjū.

Projekts tika iesākts pirms pusotra gada un pagaidām Metjū ir uzgleznojis savas freskas Floridā un Vašingtonā, kā arī izveidojis neatkārtojamu ainavas gleznojumu pilnu ar mazām, īstā izmēra bitēm Ziemeļkarolīnā. Tuvākajos mēnešos Metjū plāno ceļot arī tālāk, lai sāktu gleznot bites arī citās pasaules valstīs.

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu


 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Atpūta un ūdens prieki Druskininkos  Estravel Latvia
Nakšņošana 2 personām izvēlētajā numurā vai apartamentos // brokastis // ūdens parka un saunu centra apmeklējums | Skatīt vairāk
no 103 EUR
Atpūtas un ceļojumu piedāvājumi 10.06.2025 - 22.06.2025 Vasaras saulgrieži Kocēnos Valmieras novada Tūrisma pārvalde
21. jūnijā no plkst. 21.00 Kokmuižas promenādē notiks “Vasaras saulgrieži Kocēnos”. Dziesmas, lustes, danči kopā ar amatiermākslas kolektīviem. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2025 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2025 1st-studio.com

 
Total Timed::6.01213408sec.