LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūrisma operatora «INTERLUX Travel Latvija» vadītāja Vitālija Puķīša

LIELĀ INTERVIJA: Esam ciemos pie tūrisma operatora «INTERLUX Travel Latvija» vadītāja Vitālija Puķīša

"INTERLUX Travel Latvija" vadītājs Vitālijs Puķītis ir pārliecināts, kā arī nākotnē būs pieprasīti ceļojumi, kuros ceļotāji ne tikai atpūšas pludmalē, bet arī aktīvi izzina galamērķa valsti. Tieši šādi uzņēmums sekmīgi veido savu pašreizējo piedāvājumu, cenšoties atrast no citām ceļojumu aģentūrām atšķirīgus piedāvājumus, strādājot ar devīzi: "Mēs neiespējamos virzienus padarām par iespējamiem."

BalticTravelnews.com: Ceļojumu aģentūras, tūroperatori ziņo, ka vasaras ceļojumi ir tik izpirkti, ka vairs nevar piedāvāt lidojumus uz iecienītākajiem kūrortiem. Kāda ir šī situācija Jūsu skatījumā? Ir vēl kur aizlidot? 

Vitālijs Puķītis: Latvijas vasara mūs šogad pilnībā pievīla, un tiešām ļoti daudzi ceļojumu virzieni ir izpirkti. Taču, ja labi pameklē, tad vienmēr var atrast kaut ko jaunu, interesantu. Piemēram, mēs piedāvājam doties uz Spāniju, Horvātiju. Tāpat šogad ļoti populāri ir doties uz Rimini, Itālijā.

BalticTravelnews.com: Vai tie, kuri rezervē ceļojumus tagad, saņem tikpat labus dzīvošanas apstākļus kā tie, kuri rezervēja ceļojumu jau ziemā?

Vitālijs Puķītis: Šī gada tendence ir, ka ceļojumu cenas tirgū paaugstinās kopumā un nav pēdējā brīža piedāvājumu. Ļoti daudz bija agro rezervāciju. Mēs savu ceļojumu cenu cenšamies turēt nemainīgā līmenī, necelt, bet tur, kur var vēl ar mums aizbraukt, dzīvošanas apstākļi ir labi. Paši organizējam savus čartera lidojumus un redzam, ka tiešām visas vietas lidmašīnās tiek izpirktas. Ja pat atrisinātu lidošanas jautājumu, otrā galā viesnīcas ir gandrīz pilnībā rezervētas.

BalticTravelnews.com: No kura brīža šogad vēl ir iespējams aizlidot uz kādiem kūrortiem?

Vitālijs Puķītis: Varam piedāvāt vēl atsevišķas vietas septembrī un oktobra beigās - uz Spāniju un Portugāli, piemēram.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs raugāties, kas vēl cilvēkus šogad motivē tik daudz ceļot ārpus Latvijas?

Vitālijs Puķītis: Kā jau minēju, pirmais iemesls ir sliktā vasara, un cilvēki vēlas pasauļoties, pagulēt pludmalē, atpūsties. Ceļojumu cena ir diezgan pieejama, lai arī salīdzinājumā ar aizvadīto gadu pieaugusi par 5 – 10%.

BalticTravelnews.com: Vai ceļotāji ir sākuši interesēties arī par jauniem galamērķiem?

Vitālijs Puķītis: Protams, ka nepārtraukti domājam arī par jauniem virzieniem. Oktobrī piedāvāsim ceļot uz Algarves piekrasti, Portugālē. Tāpat ar mums varēs lidot uz Singapūru, atpūsties Malaizijas pludmalē. Šo ceļojumu organizēsim sadarbībā ar aviokompāniju Finnair. Ļoti gribētos sagatavot ceļojumu uz Dienvidameriku, visus pārējos kontinentus jau esam kaut nedaudz iepazinuši. Mēs esam vieni no retajiem, kuri savus ceļojumus organizē tā, lai cilvēki ne tikai gulētu pludmalē, bet tiešām redzētu arī valsti, uz kuru viņi ir aizbraukuši. Katrā no galamērķiem mums strādā vietējie gidi, kuri izvadā pa skaistākajām, interesantākajām vietām, saturīgi pastāsta par redzēto. Ekskursijas pamatā notiek krievu valodā. Mums ir arī filiāles Lietuvā, Krievijā, Baltkrievijā, tādēļ lielākā daļa ceļotāju krievu valodu saprot, bet ne visi angļu valodu. Diemžēl, ļoti grūti ārzemēs atrast kvalificētus gidus, kuri runātu latviski.   

BalticTravelnews.com: Ar ko "INTERLUX Travel Latvija" atšķiras no citām tūrisma firmām?

Vitālijs Puķītis: Ar ceļojumu cenu - mēs esam lētāki, un to, ka dodam iespēju apskatīties valsti plašāk, to izzināt. Tāpat mēs esam ļoti elastīgi, dažu nedēļu laikā varam izdomāt jaunu virzienu, vienoties ar partneriem un jau vest cilvēkus uz izvēlēto vietu. Uzņēmuma īpašnieks ir Vācijas pilsonis, līdz ar to pieeja ceļojumu organizēšanai ir ļoti eiropeiska. Tā arī ir viņa ideja, ka cilvēkiem jāparāda valsts, uz kuru viņi ir aizbraukuši. Visticamāk, trīs reizes uz vienu un to pašu Spānijas pludmali neviens nevēlēsies braukt, bet, ja ir iespēja apmeklēt interesantākās vietas apkārtējā reģionā, tas jau ir daudz interesantāk. Jā, pie mums nāk cilvēki, kuri tieši šādi vēlas ceļot, ne tikai gulēt pludmalē. Sanāk, ka dažas dienas pilnībā var ļauties atpūtai pludmalē, bet 3 – 4 dienas doties ekskursijās. Patīkami no klientiem pēc tam saņemt labas atsauksmes, ja vēl ar vārdiem: "Paldies, ka sapni ļāvāt pārvērst realitātē!"

BalticTravelnews.com: Kā Jūs konkurējat ar cenām, jo tas nav nemaz vienkārši, izvēlēties atbilstošu cenu stratēģiju.

Vitālijs Puķītis: Ceļojumu cenas nosakām tādas, lai tās cilvēkiem būtu pieejamas, un tālāk jau viņi paši izvēlas, kurp doties.

BalticTravelnews.com: Kāda ir vidējā summa, ko ceļotāji atļaujas tērēt savai atpūtai?

Vitālijs Puķītis: Eiropas ceļojumiem šī summa varētu būt no 350 – 450 EUR. Piemēram, Spānijā viens pieaugušais var nedēļu atpūsties par 350 EUR – iekļauts lidojums, četrzvaigžņu viesnīca, brokastis. Viesnīcas atrodas 2. līnijā no pludmales, ne tālāk.

BalticTravelnews.com: Katram uzņēmumam ir arī savas problēmas. Kas ir tas, ar ko Jums jātiek galā?

Vitālijs Puķītis: Gadās, ka rodas sarežģījumi ar sadarbības partneriem galamērķos, tad maksimāli ātri risinām situāciju, kas izveidojusies ar konkrēto viesnīcu vai transporta kompāniju.

BalticTravelnews.com: Vai paši braucat uz savu galamērķu viesnīcām, tās vispirms apskatāties?

Vitālijs Puķītis: Jā, braucam! Vispirms dodas uzņēmuma īpašnieks, un pats par visu vienojas, skatās vai mūsu ceļotājiem būs tur interesanti. Pēc tam jau dodas kolēģi un arī iepazīstas ar jauno piedāvājumu.

BalticTravelnews.com: Jūs paši organizējat un pārdodat savus ceļojumus. Vai "INTERLUX Travel Latvija" ir arī sadarbības partneri, pie kuriem arī var iegādāties Jūsu ceļojumu?

Vitālijs Puķītis: Jā, mums ir tādi sadarbības partneri. Strādājam ar firmām tepat Latvijā, kā arī Lietuvā, Igaunijā. Ja pērn paši pārdevām kādus 70% ceļojumu, tad šogad aptuveni 60% - pārējo sadarbības partneri. Partneri mums uzticas, ir iepazinuši mūsu piedāvājumu, cilvēki jau nāk un prasa tieši mūsu ceļojumus. Tāpat partneriem esam rīkojuši info tūres uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem un Izraēlu, lai arī viņi labāk iepazītu mūsu piedāvājumu. Protams, ka mēs būtu priecīgāki, ja paši tomēr varētu pārdot vairāk.

BalticTravelnews.com: Jūs atsevišķus ceļojumus rīkojat arī ārpus Eiropas, bet, piemēram, Ēģipti neesat iekļāvuši. Kādēļ?

Vitālijs Puķītis: Pirmajā vietā mums ir konkrētās valsts drošība. Turklāt mums ir svarīgi vest ceļotājus tur, kur citi neved – radīt jaunus galamērķus. Mums nav ceļojumu uz Bulgāriju, Ēģipti vai Turciju, toties ir uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, Ķīnu, Malaiziju u.c.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs zināt, cik daudzi dosies ekskursijās, cik lielu autobusu rezervēt?

Vitālijs Puķītis: Cilvēki var iegādāties ceļojumu arī tikai ar lidojumu un viesnīcu un, piemēram, paši īrēt automašīnu un doties pa reģionu. Piemēram, tagad sākušas ceļot ļoti daudzas ģimenes ar bērniem, līdz ar to viņi paši šādi var atpūsties brīvā režīmā. Gruzijas ceļojumus tagad sākušas rezervēt vairāk tieši grupas, līdz ar to skaidrs, ka būs vajadzīgs atsevišķs autobuss. Grupu lielums atkarībā no valsts svārstās no 40 – 60 cilvēkiem. Protams, ja tā ir autobusu tūre, tad viss skaidrs. Protams, ka piecu dienu braucienā pa Čehiju, Vāciju var pagūt daudz redzēt, bet ekskursijas objektu apskatei ir tikai dažas stundas, jo jādodas tālāk.

BalticTravelnews.com: "INTERLUX Travel Latvija" ir diezgan interesants arī kuģu kruīzu piedāvājums. Cik liela ir cilvēku interese par ceļošanu ar kuģi, kurp labprātāk dodas?

Vitālijs Puķītis: Visus kruīza ceļojumus organizējam caur Tallinu un Helsinkiem. Jā, pieprasījums ir labs, un viens no pieprasītākajiem braucieniem ir trīs dienu brauciens uz Sanktpēterburgu, kur nav nepieciešama Krievijas vīza. Naktī mēs izbraucam ar autobusu uz Tallinu, no rīta ekskursijā apskatāmies Igaunijas galvaspilsētu, sēžamies kuģī un tālāk dodamies uz Helsinkiem. Tur mums ir dienas ekskursija un vakarā ar kruīza kuģi ceļojam uz Sanktpēterburgu, kur esam no rīta. Nakti pārlaižam viesnīcā un pēc tam tādā pašā ceļā braucam atpakaļ. Populāri ir braukt tikai uz Helsinkiem, kā arī uz Norvēģijas fjordiem.

BalticTravelnews.com: Vai pēc 10 gadiem ceļojumu organizatoru darbs izskatīsies tāpat kā šodien, vai arī jau redzamas tendences, kas ienesīs pārmaiņas.

Vitālijs Puķītis: Grūts jautājums, jo zinu, kas būs rīt, bet nezinu, kas būs parīt. Protams, ka jaunumi nāk klāt ar katru gadu. Noteikti ceļojumu iegāde aizvien vairāk notiks internetā, kam arī mēs jau esam gatavi un savā mājaslapā iekļausim šādu iespēju. Vairāk ienāks vēl kādas tehnoloģijas, aplikācijas utml. Noteikti arī nākotnē būs aktuālas mūsu organizētās ekskursijas uz vietas galamērķos. Turklāt, manuprāt, ja pats pērk ceļojumu individuāli, pats organizē lidojumu, naktsmājas, tad ekskursijas bieži vien izpaliek. Taču, ja atbrauc autobuss pakaļ, aizved, parāda, pasniedz pusdienas, atved, kādēļ nebraukt? Viss saplānots, cilvēki to novērtē. Bieži vien šīm ekskursijām pievienojas arī tie, kuri agrāk dzīvojuši Latvijā, tagad kādā mūsu galamērķa valstī, un labprāt dodas tieši ekskursijās, citreiz tajās satiekas ar saviem radiniekiem. Pārsvarā ar mums ceļo cilvēki pēc 40, bet tagad vairāk sākuši ceļot arī jaunieši.

BalticTravelnews.com: Kā ir jāapmaksā Jūsu ceļojumi?

Vitālijs Puķītis: Jāveic priekšapmaksa 25 – 50% apmērā. Visa summa jāsamaksā mēnesi pirms ceļojuma. Ja notiek kaut kas ārkārtējs ģimenē, ar veselību, mēs nākam pretī un klientam atdodam naudu par nenotikušo ceļojumu. Ir klienti, kuri visu ceļojumu apmaksā uzreiz, bet speciālu bonusu gan par to nav. Mums ir klientu kartes, kas veido atlaides atkarībā no veikto ceļojumu skaita. Nākamgad noteikti lielāku uzmanību pievērsīsim saviem pastāvīgajiem klientiem. Mums ir viena ģimene, kura lidojusi jau septiņas reizes. Viņi bijuši ne tikai Eiropā, bet arī Japānā, Ķīnā, Malaizijā, Apvienotajos Arābu Emirātos. Tagad plāno jau ceļojumu uz Kanādu.  

BalticTravelnews.com: Jūs strādājat ar vairāku valstu tūristiem. Vai esat novērojis kādas atšķirības?

Vitālijs Puķītis: Vissarežģītāk ir strādāt ar ceļotājiem no Krievijas, jo viņiem ir pārāk lielas gaidas par to, ko viņi vēlas saņemt, lai arī ceļojumam atvēlētā summa nav tik liela, lai saņemtu tik augsta komforta ceļojumus. Iespējams, nav tik liela ceļošanas pieredze. Latvijas ceļotājiem tādā ziņā ir lielāka izpratne, kur ir robeža starp cenu un pretī saņemamo kvalitāti. Viņi neiedomāsies, ka nopirks ceļojumu par 100 EUR un galā būs luksus klases pieczvaigžņu viesnīca.

BalticTravelnews.com: Vai esat plānojuši kļūt arī par Latvijas Tūrisma Aģentu un Operatoru Asociācijas (ALTA) biedriem?

Vitālijs Puķītis: Jā, vēlamies, mūsu iestāšanās ir procesā. Mums ir pateikts, kas vēl jāizdara, lai varam iestāties, pie tā arī tagad strādājam. "INTERLUX Travel Latvija" arī vēlas būt šīs profesionāļu sabiedrības daļa, mums ir dažas labas idejas, kuras labprāt paudīsim kolēģiem.

BalticTravelnews.com: "INTERLUX Travel Latvija" birojs tagad atrodas Merķeļa ielas sākumā, ļoti centrālā vietā. Kādēļ šāda izvēle?

Vitālijs Puķītis: Bija ļoti laba cena telpu īrei, kas mudināja no Vecrīgas pārcelties uz šejieni. Jāatzīst, ka tagad pie mums uz biroju klātienē atnāk divreiz vairāk klientu. Vecrīga ir vairāk tūristu pastaigu vieta, te tomēr ir izteiktāka darījumu vide.

BalticTravelnews.com: Pēc Jūsu vērojumiem, kāda valda atmosfēra grupu ceļojumos? Vai notiek konflikti?

Vitālijs Puķītis: Nē, tādus neesmu redzējis. Pārsvarā visi ir draudzīgi neatkarīgi no tautības un tā, vai runā latviski vai krieviski. Ceļotāji sadraudzējas, sarakstās un draudzējas arī pēc ceļojuma. Daudzi ceļo vieni. Jā, piekrītu, ka cilvēki šodien jūtas vientuļi, un ceļojums ir viens no veidiem, kā satikt sev īdzīgi domājošos, parunāties. Mums ir iespēja dzīvot vieniem istabā, bet var arī apmesties kopā ar kādu citu grupas biedru, kurš līdz šim nav bijis pazīstams. Interesanti, ka bieži vien istabu kopā izvēlas ne tikai viena dzimuma, bet arī pretējā dzimuma pārstāvji.

BalticTravelnews.com: Vai Jums ir doma nākotnē varbūt piesaistīt arī ceļotājus Latvijai, piemēram, no galamērķiem, ar kuriem tagad strādājiet.

Vitālijs Puķītis: Idejas ir, jāstrādā. Pašreiz mums ciešāka sadarbība ir ar Baltkrieviju. Turp rīkojam ceļojumus uz Grodņu, vīza nav nepieciešama. Tāpat aktīvi sadarbojamies ar Lietuvu, kur mūsējie var pavadīt nedēļas nogali pieczvaigžņu viesnīcā, savukārt no turienes brauc ceļotāji pie mums, parādām Jūrmalu, Rīgu. Visu organizējam paši. Pagaidām šādu ceļotāju skaits nav pārāk liels, jo arī mūsu resursi nav tik lieli, lai uzņemtu daudz lielāku skaitu.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs nokļuvāt tūrismā?

Vitālijs Puķītis: Jāatzīst, ka tūrismā man nav speciālas izglītības, šajā nozarē nonācu nejauši un visu esmu sasniedzis ar līdzšinējo darbu un pieredzi. Savulaik ieguvu pavāra augstāko kvalifikāciju, un arī šodien man patīk gatavot.

Sapņoju, ka kādreiz atvēršu nelielu ģimenes restorānu, kurā pats saimniekošu un cienāšu draugus. Aptuveni pirms astoņiem gadiem paziņas piedāvāja sākt darbu tūrismā. Kāpē nē? Darbs bija saistīts ar tūristiem no Krievijas, kuri brauca uz Latviju. Tā no viena projektā otrā es augu, līdz mani uzaicināja strādāt "INTERLUX Travel Latvija". Visu mūžu esmu dzīvojis Rīgā, bet tagad Jūrmalā. Ne brīdi nenožēloju, ka pārcēlos, lai arī šovasar jūrā vēl neesmu peldējies.

BalticTravelnews.com: Ko Jums patīk gatavot?

Vitālijs Puķītis: Labprāt gatavoju no jūras veltēm, kā arī ar prieku gatavoju gaļu. Pats cenšos neēst cūkgaļu, bet labprātāk ēdieniem izmantoju jēra, teļa, tītara gaļu. Kvalitatīvu gaļu pamatā pērku Latgalē. Diemžēl aizvadītajā gadā nomira mana vecmāmiņa, bet agrāk brīvdienas, skolas brīvlaikus pavadīju pie viņas Rēzeknes pusē. Līdz ar to esmu vecticībnieks. Zinu, ka Latgalē ir autentisks vecticībnieku ciems, bet pagaidām to neesmu apmeklējis. Būtu interesanti paskatīties, un tas ir labi, ja tradīcijas tiek koptas.

BalticTravelnews.com: Uzņēmuma vadītāja darbs ir saspringts. Kā Jūs tiekat galā ar stresu?

Vitālijs Puķītis: Labāk līdz stresa situācijām nemaz nenokļūt. Atpūsties man palīdz ģimene, bērni. Agrāk spēlēju futbolu, basketbolu, bet tagad vairs netrenējos. Man patīk vairāk komandu sporta veidi, bet tagad esmu aizrāvies arī ar kabeļveikbordu, braucu tepat Mārupē. Tikko sāku dzīvot Jūrmalā, biežāk gāju uz pludmali, līdz kurai man jādodas 15 minūtes. Taču man arī tagad patīk atpūsties pie jūras, žēl tikai, ka vasara tik slikta.   

BalticTravelnews.com: Kurp pats vēl vēlētos aizceļot?

Vitālijs Puķītis: Uz manis jau pieminēto Dienvidameriku. Daudz sapņu cilvēkam nevar būt, un šis ir viens no maniem sapņiem. Savulaik vēlējos redzēt Kubu, un ar draugiem paši sev saorganizējām ceļojumu, 3000 kilometrus nobraucām ar automašīnu, dzīvojām visdažādākajos apstākļos. Spilgtas atmiņas visai dzīvei.

BalticTravelnews.com: Kā Jūs izvēlaties restorānu?

Vitālijs Puķītis: Gada laikā tagad neesmu bijis nevienā. Tomēr, ja eju, tad uzticos draugu ieteikumiem. Pēdējo reizi biju restorānā "Steiku Haoss", Līvu laukumā, man ļoti patika.

Uzziņa

Uzņēmums "INTERLUX Travel" strādā četrās valstīs, kopumā nodarbinot 60 cilvēkus.

"INTERLUX Travel Latvija" Latvijā galvenajā birojā strādā 15 cilvēki, pārdošanā 7 cilvēki.

"INTERLUX Travel Latvija" mērķis ir izstrādāt augstas kvalitātes ceļojumus par pieejamām cenām, tam ir individuāla pieeja katram klientam.


EKSPRESS JAUTĀJUMI & ATBILDES

Esmu dzimis un izaudzis...

Rīgā.

Mana iecienītākā atpūtas vieta Rīgā ir...

mājās pie vecākiem.

Mans iecienītākais restorāns Rīgā...

Bon Vivant.

Latvijas vasara nav iedomājama bez...

Līgo.

Es iedvesmojos no...

saviem bērniem.

Vieta Latvijā, kas mani pārsteigusi aizvadītā gada laikā...

Liepāja.

Es kā tūrists ārvalstīs esmu apmierināta, ja...

ir Wi-fi un saņemu, ko gaidīju.

Ja man būtu neierobežotas finanses, es...

es atvērtu mājas restorānu!

Vislabprātāk es gatavoju...

Zupas.

Ticu, ka man izdosies doties ceļojumā uz...

Čīli.

Lielākais izaicinājums man šogad ir...

turpināt veiksmīgi uzsāktos projektus!

Mans novēlējums BalticTravelnews.com...

jaunus un interesantus izaicinājumus!

KOMENTĀRI

(vārds) Ieraksti rezultātu

SADAļU ATBALSTA:

 
Ceļojumu un atpūtas piedāvājumi:
Kara tehnikas kolekcija TAKA
Ekspozīcija atrodas līdzās viesnīcai “Sventes muiža". Šī ekspozīcija ir unikāla ar to, ka kolekcijā esošie objekti atrasti bijušo kauju laukos un | Skatīt vairāk
Latvija
Komplekss korporatīvajiem pasākumiem TAKA
Lieliska vieta dažādu sporta un korporatīvo pasākumu, nometņu, treniņu, koncertu, festivālu, baļļu, svētku un citu pasākumu organizēšanai. | Skatīt vairāk
Višķu amatnieku ciems TAKA
Iespēja izzināt Višķu vēsturi, apmeklēt keramikas un klūgu pinumu darbnīcas, piedalīties amatnieku meistarklasēs, degustācijās. | Skatīt vairāk
Nīcgales lielais akmens TAKA
Nīcgales Lielais akmens ir vislielākais pašreiz zināmais laukakmens Latvijā. | Skatīt vairāk

Par mums / about us | Ētikas kodekss | Reklāma un Sadarbība | Kontakti | Autortiesības | Partneriem
All rights reserved © 2002 - 2020 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2020 1st-studio.com

 
Total Timed::0.1661849sec.